Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Mam zamiar zakupic kolumny 2.0 + DAC + kompletne okablowanie.

Jestem kompletnie zielony w tym temacie dlatego prosze o pomoc forumowiczow.

Myslalem nad kupnem kolumn Microlab Solo 7c ale nie wiem czy to dobry wybor w tej cenie. Jesli chodzi o DAC i okablowanie to kompletnie nie wiem co kupic. Chcialbym aby DAC mial rowniez wejscia na sluchawki i mikrofon gdyz zamierzam do niego podlaczyc Sennheisery PC330. Kolumny beda uzywane glownie do sluchania muzyki i czasem do ogladania filmow. 

Link to post
Share on other sites

DAC Audinst zbiera dobre opinie nawet na portalach audiofilskich (oczywiście - w swojej cenie). Moje kolumny mają już dobre 20 lat (stare Diory na głosnikach ś.p. Tonsila), więc się za bardzo nie orientuję. Dla siebie, kombinowałbym z używanym wzmacniaczem jakiejś sensownej marki i wtedy masz większy wybór.

Edytowane przez mw1975
Link to post
Share on other sites

Żaden Audinst nie ma wejścia mikrofonowego, w ogóle większość DAC-ów takiego wejścia nie ma. Nie mniej jeśli masz już jakąś kartę to przecież mikrofon możesz podpiąć pod kartę. Solo 7 to fajne głośniki i dobry wybór w cenie < 1000pln nie mniej mając taki budżet to osobiście poszedłbym jednak w kierunku DAC (nowy, ciężko na razie o coś dobrego używanego) + wzmacniacz (używany) + głośniki (używane). 

 

Przykładowo - Audinst HUD-mx1 (ok, 600pln, używany ok 400pln)

Wzmacniacz - Rotel RA-9xx (400-600pln) - przydałoby się odsłuchać przed zakupem, w starszych wzmacniaczach lubią trzeszczeć potencjometry. Może coś z Yamahy, tyle że one grają dość twardym basem, warto do nich dobrać "pluszowe" kolumny ;)

Kolumny - Tannoy M2, KEF-y z seri K120, K140, pooglasz to znajdziesz napewno więcej propozycji.

 

Ze sprzętem używanym jest oczywiście zawsze związane ryzyko - z jednej strony chodzi o sprawność sprzętu a z drugiej czy Ci się spodoba jak to gra - warto szukać ofert z możliwością odsłuchu w swojej miejscowości.

Link to post
Share on other sites

Wejście na mikrofon i słuchawki? Nie ma problemu - Prodigy Cube. Resztę budżetu przeznacz na wzmacniacz i kolumny.

 

Kupowanie głośników komputerowych mając budżet w wysokości 2000 zł jest po prostu śmieszne.

 

Edifier S2000 - miałem wypożyczone do odsłuchu, nie są złe, ale basu mają naprawdę śladową ilość i mogą nie zadowolić fana cięższego brzmienia.

Link to post
Share on other sites

DAC - Prodigy Cube , DAC+wzmacniacz sluchawkowy wysokiej klasy. Wyjscie analogowe (cinch) pozwoli na podlaczenie kazdego wzmacniacza do tego wyjscie cyfrowe. Kup uzywany wzmacniacz Denon , Kenwood , Marantz - do wyboru do koloru. Jesli masz problem z wyborem zapraszam na diyaudio.pl. Kolumny w zaleznosci od twoich oczekiwan , 2 drozne , 2,5 drozne , 3 drozne. Napisz cos wiecej , jaka muzyka , jakie pomieszczenie odsluchowe.

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie nie szedłbym absolutnie > 2 drożnych monitorów.

 

A co do S2000 - nie używałem, nie mniej spotkałem się z opiniami, że lepsze i to sporo są Solo 7c, S2000 podobno były gorsze w jakimś aspekcie nawet od Microlabów Pro3 które to uważam za kiepski głośnik.

Link to post
Share on other sites

to chyba ktos napisal kto ich nigdy nie porownywal s2000 bija te wszystkie modele ktore powyzej napisales.

 

Test znajdziesz tez na ixbt.com

 

Tyle tych glupich informacji jest w necie i kazdy je tylko powiela a nikomu sie nie chce profesjonalnego testu przeczytac.

 

Phil Jones je zaprojektowal w tym roku odsluchaj sobie na PGA pewnie edifier znowu bedzie sie wystawial i zobaczysz nawet jak R2600 model niszczy solowki. Nawet ostatnio na pclabie ktos porownywal solo7c z r2600 i graly lepiej nawet bas mialy lepszy...

Link to post
Share on other sites

Ta wypowiedź o któej mówiłem to właśnie wypowiedź redaktora iXBT:

 

Маxim Liadov
iXBT.com ProAudio Editor

На рынке есть Microlab SOLO6/7 и SVEN Royal 1/2. Это серьезные лидеры, и главный вопрос в том, не уступит ли Velton Maestro MV200 MK2 им по звучанию. Все остальные колонки, включая дорогой Edifier S2000, уступают.
Link to post
Share on other sites

to jest wypowiedz na forum i znam intencji tego czlowieka ale testy przeciesz nawet na ich portalu mowia cos innego czyli o co tutaj chodzi jak on sam na niekozysc swojego portalu takie cos mowi?

 

Ja sie skupiam na wykresach dodatkowo testach i swoich doswiadczeniach z tym sprzetem...

 

Ostatni raz odsluchalem wszystkie glosniki na PGA czyli pare miesiecy temu i S2000 sluchalem conajmniej godzine i jestem pewny ze sa za******e i zadne solo nie maja szans. Tak samo R2600 sa rewelacyjnymi glosnikami. Porownanie mam ze sklepu mp3store w wawie gdzie ostatnio znowu sluchalem solo7c i edifiery mi bardziej pasuja. Ale wiadomo wszystko jest to subjektywne kazdy ma inny odsluch.

Link to post
Share on other sites

Prawie 1500zl za pseudo stereo s2000 może dla ciebie grają fajnie to nie słyszałeś jeszcze dobrego zestawu stereo.

Dodam że edifier które są

 

sa *****iste
cierpią na brak niskich w efekcie czego m in głebi w całej scenie dlatego chwalą średnice i wysokie.

 

Trzymając się

PC Audio do 2000 zł

 

Wzmacniacz z prawdziwego zdarzenia na lolegro + kolumny podstawkowe + HiFiMAN EF-2A do słuchawek i miazdzysz te edifierki do 2k.

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

z wejśćiem na mikrofon może być ciężko...:( ale.....

ile metrów kwadratowych ma pomieszczenie i jakiej muzyki słuchasz?

ale, jak do 2 tys to do 2 tys....np:

dac:

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-12-1_3988.html

wzmacniacz:

http://allegro.pl/denon-pma-860-znakomity-wzmacniacz-stereo-i3971540732.html

głośniki:

http://allegro.pl/kolumny-monitory-mission-mx-2-100w-i3948726619.html

http://allegro.pl/fronty-mission-701-i3975458700.html

http://allegro.pl/dali-concept-2-super-monitory-okazja-i3985517141.html

jak chcesz aby to jako tako grało to nie! kupuj żadnych głośników stricte komputerowych!

tu masz :

-dobre wyjśćie na słuchawki z własnym osobnym wzmacniaczem

-bardzo dobry dac ( z 2x Wolfson WN8741)

-możesz podłączyć tv (jest wejśćie optyczne i koaksjalne)

-wydajny wzmacniacz (z dobrym zasilaczem)

-dobre kolumny z lepszymi tonami niskimi

 

chyba ,że zdecydujesz sie na inny dac (na pewno będzie grać gorzej , ale może mieć wyjśćie na mikro którego ci potrzeba...?)

a ewentualnie zaoszczędzone pieniądze przeznaczasz na jeszcze lepsze głośniki (bo one najwięcej dają w dobrym dźwięku! - 60-70%),

moja propozycja ma też swoje wady - oczywiśćie...:

-zajmuje więcej miejsca niż np. edifier s2000

-wzmacniacz jest używany (nierzadko ponad 20 letni) a to ryzyko że trza będzie coś w nim przeczyśćić/wyregulować, itp. ale mimo wszystko warto....,bo kiedyś sprzęt robiono solidniej - głos mieli konstruktorzy/projektanci , a obecnie głos mają księgowi :)) - czyli priorytet to niska cena i duża ilość, ja bym mimo wszystko poszedł w używany wzmacniacz - nawet kosztem jakiś regulacji/czyszczenia przekaźników, potencjometrów itp.

-cena- mimo wszystko proponowany przeze mnie dac kosztuje swoje- ale grać potrafi (no i ma 10 lat gwarancji)....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dokladnie to sa wlasnie te problemy o ktorych mowile nie jestem praktycznie w stanie cos lepszego nowego zbudowac za 1400zl a probowalem juz nie raz. Wiekszosc rozwiazan nie ma optyka, wejscia sluchawkowego albo po prostu nie da sie zlozyc z nowych podzespolow i trzeba duzo kombinowac.

 

Ten zestaw gra bardzo dobrze i jest dobrze zaprojektowany...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...