Skocz do zawartości

Jaką kartę graficzną i zasilacz kupić ?


Recommended Posts

Allegrowcze za dużo sobie życzą za te phenomy, w ostatnich dniach możliwości kupna (nowych) kosztowały one mniej więcej 350 zł, a teraz nie dość że zakończyli ich produkcje i są one używane to nie którzy życzą sobie za nie prawie 400 zł co jest moim zdaniem chore.

Link to post
Share on other sites

mam znowu dylemat co do zasilacza , kolega który posiadał radeona 7850 hd 2gb  mówi że potrzebuję on zasilacza 500 W , a ten crosair ma 450 , z  koleji piszecie że ten zasilacz da sobie spokojnie ze wszystkim rade :P , i na tą chwilę nie wiem jaki kupić :/

Edytowane przez darki
Link to post
Share on other sites

Proponowałbym najpierw wymiane procka i płyty. Szkoda w ten zestaw wkładać już cokolwiek lepszego. Za tą kwotę jest szansa na jakąś używkę i5 + płyta. Po takiej zmianie nie będziesz się musiał martwić że karta będzie za mocna:)

 

Jeśli już koniecznie musisz, to tak jak już zostało napisane 7850 albo R7 265x.

Zasilacz spokojnie wystarczy.

Nawet jak zmienisz tego Athlona x3 na i5 760 to pobór będzie podobny.

 

P.s czy ten Gtx460 nie jest za bardzo podkręcony?

Link to post
Share on other sites

on nie byl w ogóle podkręcany , trafił do naprawy po przegrzaniu termicznym , został z lutowany i dzialał aż do teraz ;/


niestety przegrałem licytacje na radeona hd 7850 :/ , pozostaje mi więc ta , czy opłaca się za tą cenę czy może coś innego i lepszego ?

 

http://allegro.pl/nowa-karta-gigabyte-radeon-r7-260x-oc-2gb-bcm-i3962421142.html

 

i o co chodzi z szyną pamięci ?

czy jest duża różnica między 128 bit a 256 ?

Edytowane przez darki
Link to post
Share on other sites

OC można zrobić samemu (przesunięcie kilku suwaków to chyba nie jest problem). Do tego 2 GB pamięci w kartach budżetowych to bujda na resorach. Różnica 1-3% wydajności nie jest warta 100 zł.

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

niby w benchmarku karta radeon r7 260x dużo gorzej nie wypada niż hd 7850 , czytałem że to lepsza wersja 7790 hd ,

 

a co do zasilacza to zdecydowałem się na silentiumPC Deus G1 Plus80 bronze 500 W :)

 

mam nadzieje że ta karta i zasilacz posłużą chociaż 2-3 lata obsługując najnowsze gry na wysokich detalach :)

Link to post
Share on other sites

przecierz to jest 2gb overclock , nówka kosztuje od 500 zł ,

 

Bez licytacji i 100% pewne http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-r7-260x-oc-2gb-ddr5128bit-dvihdmidp-pci-express,41592.html

 

Ale szczerze 2GB do tej karty nawet do fullhd jest zbędne, lepiej brać to, dużo taniej i tak samo wydajnie

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r7-260x-oc-1gb-ddr5-pci-e-box-84-929971.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=929971

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Pozwól ,że użyje cytatu Mrozinho:

 

Ten zasilacz jest sprzedawany jako "polski produkt" - prawda jest jednak inna, to jest importowany sprzęt z chin a jego producentem jest marka SAMA. Zasilacz ten może służyć do pokazu - jak nie powinien wyglądać zasilacz. Kiepska jakość ujawnia się np w lutach, widać chińską myśl techniczną(dioda Zenera dolutowana domowym sposobem...). A no i było wiele przypadków kiedy te zasilacze padały. Konstrukcja jest dość głośna. 
Po prostu odradzam ten zasilacz, a ciągłe wstawianie zdjęć płytki PCB staje się już nudne.

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...