Skocz do zawartości

GTX 280 vs GTX 260 216core ?


Recommended Posts

po oc 260 55nm dogania 280 a po max oc obu sa takie same (identyczne) - w zyciu nie warto kupowac drozej 280 za to wiecej frajdy z 260 "mala kasa" duza wydajnosc + nie koszmarny pobor z zasilacza

 

jedyna opcja dla ktorej by sie oplacalo dolozyc do 280 to wersja ze zmienionym chlodzeniem w stosunku do referencyjnej 260 55nm

 

jesli 280 ma rok pracy wiecej za soba to juz wogole sie nieoplaca nawet z cudami na kiju

i tak za rok wywali jej zasilanie

Link to post
Share on other sites

Po OC GTX 260 dogania GTX 280 bez OC. Po OC obydwu kart różnica na korzyść GTX 280. ;)

 

BTW sprzedaję i GTX 280 i GTX 260 OC także jakby co to pisz śmiało. ;)

 

GG 2823454

Spox tyle tylko że nie wchodzi w grę żadne OC.Chodzi o porównanie kart z zegarami defaultowymi czyli takimi jakie mają w standardzie.Wiadomo że po OC to ta przegania tą czy się zrównuje z tamtą.Czyste porównanie.Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

To wynik jest na korzyść starej 280. Więcej Rop, więcej TU i szersza magistrala pamięci.

 

Niektóre firmy sprzedają gtx260 w wersjach OC. Np gigabyte gtx260OC i SO = to karty, których taktowanie standardowe wynosi odpowiednio: 650/1400/2000 i 680/1500/2500 i tu już leciwy, grzejący się i pobierający więcej prądu gtx280 traci swoją przewagę.

Link to post
Share on other sites

To wynik jest na korzyść starej 280. Więcej Rop, więcej TU i szersza magistrala pamięci.

 

Niektóre firmy sprzedają gtx260 w wersjach OC. Np gigabyte gtx260OC i SO = to karty, których taktowanie standardowe wynosi odpowiednio: 650/1400/2000 i 680/1500/2500 i tu już leciwy, grzejący się i pobierający więcej prądu gtx280 traci swoją przewagę.

Traci nieco z tej przewagi, ale dalej jest na prowadzeniu bym powiedział. ;)

Link to post
Share on other sites

To wynik jest na korzyść starej 280. Więcej Rop, więcej TU i szersza magistrala pamięci.

 

Niektóre firmy sprzedają gtx260 w wersjach OC. Np gigabyte gtx260OC i SO = to karty, których taktowanie standardowe wynosi odpowiednio: 650/1400/2000 i 680/1500/2500 i tu już leciwy, grzejący się i pobierający więcej prądu gtx280 traci swoją przewagę.

Oczywiście tyle tylko że GTX 280 tez można podkręcić i sytuacja wygląda tak jest przed OC obu kart czyli wydajność na korzyść GTX 280 ;)

 

Tak z ciekawości jeszcze : Jak się ma GTX 280 do GTX 285 ??? Oczywiście obie karty z taktowaniami standardowymi.Chodzi mi głównie o różnice w wydajności jeśli takowe są ;) Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Jak się ma GTX 280 do GTX 285 ??? Oczywiście obie karty z taktowaniami standardowymi.Chodzi mi głównie o różnice w wydajności jeśli takowe są

Jeśli obie są tak samo taktowane to nie będzie między nimi żadnej różnicy w wydajności. Za to duża bedzie w temperaturach i głośności chłodzenia ;)
Link to post
Share on other sites

Jak się ma GTX 280 do GTX 285 ??? Oczywiście obie karty z taktowaniami standardowymi.Chodzi mi głównie o różnice w wydajności jeśli takowe są

Jeśli obie są tak samo taktowane to nie będzie między nimi żadnej różnicy w wydajności. Za to duża bedzie w temperaturach i głośności chłodzenia ;)

 

Z tego co wyczytałem w sieci to różnic w tempach praktycznie nie ma ;)

 

Co do taktowań to GTX 285 jest standardowo wyżej taktowany dlatego że ma niższy proces 55nm vs 65nm GTX 280 :> Wertując sieć ciężko natrafić na jakiś bezpośredni test porównawczy GTX 285 vs GTX 280.Zakładam że różnica w wydajności wyniesie około 10% na korzyść GTX 285 ze względu wyższe standardowe taktowania :tajniak:

Link to post
Share on other sites

Ja podkręciłem swojego gtx285 (referent) na 700/1600/2600 i po 20 min w furmark miałem taki młyn, że nie słyszałem własnych myśli.

 

W Furmarku to na każdej karcie będziesz miał młyn bo program wygrzewa kartę na maxa czego nie można powiedzieć o grach.Sam pamiętam jak na 9800GX2 w furmarku miałem 105 stopni i przy tych wartościach zrezygnowałem z dalszego wygrzewania :] W żadnej grze czy to Crysis czy inna temperatura nie przekraczała 88 stopni więc taki furmark to można o kant d...y rozbić :wariat: Było nawet swojego czasu info ze strony AMD/ATI i NV że nie zaleca się wygrzewania kart tym programem :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...