Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa -czy warto w moim zestawie


Recommended Posts

Witam, zastanawiam się czy kupując kartę dzwiękową odczuje znaczącą zmianę na plus.

Moja płyta głowna to Sabertooth Z77, obecnie do komputera mam podłączoną wieże Sony MHC-701 (kolumny 80W). Dodatkowo mam na stanie głośniki komputerowe Logitech X-230 (subwoofer 20W RMS + 2x satelitki 6W).

Na kompie słucham dużo muzyki (głównie w mp3),  multi w Battlefield 4, filmy bardzo rzadko.

 

Link to post
Share on other sites

Witam.

Do tego co napisałeś moim zdaniem nie warto. Obecne zintegrowane karty muzyczne są już całkiem niezłe i przesiadanie się na lepsze karty muzyczne ma sens tylko wtedy, kiedy ma się w miarę porządne kolumny, słucha się dobrej jakościowo muzyki (minimum mp3 320 kbps, a najlepiej flac, itp.), potrzebuje się karty muzycznej pod nagrywanie filmów (może jeszcze jakieś przyczyny o których zapomniałem). Natomiast w Twoim przypadku raczej wątpię, żebyś odczuł jakąkolwiek poprawę po kupnie nowej karty muzycznej. Dlatego z mojej strony odradzam Ci taki zakup. Gdybyś miał jakiś starszy komputer ze zintegrowaną muzyką, to trochę inaczej by to wyglądało, a tak to uważam zakup za niepotrzebny.

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

kiedy ma się w miarę porządne kolumny, słucha się dobrej jakościowo muzyki (minimum mp3 320 kbps, a najlepiej flac, itp.), potrzebuje się karty muzycznej pod nagrywanie filmów

dobre 192khz  wystarczy ,nawet 128 potrafią brzmieć wyśmienicie ;)

 

a co do tematu, jak wyżej nie ma sensu, o ile nie masz jakiś tam dobrych słuchawek.

Link to post
Share on other sites

dobre 192khz  wystarczy ,nawet 128 potrafią brzmieć wyśmienicie ;)

Mp3 128 kbps potrafią jako tako brzmieć pod warunkiem, że nie gra jednocześnie zbyt duża ilość instrumentów, a sama muzyka jest powolna :) (ot na przykład początek utworu Adele: Rolling in the deep, albo początek utworu do nowego Bonda), bo później jest już nie najlepiej :) i im więcej instrumentów/głosów, itp. tym większa różnica :). Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Mp3 128 kbps potrafią jako tako brzmieć pod warunkiem, że nie gra jednocześnie zbyt duża ilość instrumentów, a sama muzyka jest powolna

nie koniecznie, bo mam takie szybkie, dynamiczne trancowe utworki,ze się dziwię jak to brzmi jak na 128 ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...