Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,ostatnim czasem podkręciłem procka do 3,00GHz moja płyta główna to Gigabyte G33M-S2,rewizja procesora to G0,zasilacz corsair 550W,chłodzenie boxowe.Interesuje mnie obecnie zegar z taktowaniem 3,2GHz,jednak po odpowiednim mnożniku(355)jak i podwyższeniu napięcia(1,35V) komputer,zaraz po wyświetleniu się loga płyty głównej resetuje się,moje pytanie brzmi...Co jest jeszcze nie tak?

Prosił bym o pomoc...

Podsyłam jeszcze zdjęcia z aktualnego ustawienia biosu po podkręceniu do 3,00GHz...

http://yfrog.com/2mzdjcie0012dj

http://yfrog.com/5izdjcie0013aij

Link to post
Share on other sites

Też coś mi nie pasował z częstotliwością pamięci ram,ale tu jest śmieszna historia ponieważ gdy ukazuje się parametr z częstotliwością"Memory Frequency(MHz) wyświetla się 667 i zaraz obok 833,oczywiście nie wiem jak do tego się dobrać,jedynie coś zmienia "System Memory Multiplier (SPD) gdy się go otwiera są trzy wartości najmniejsza to 2.50 największa to 4.0 no i tyle w temacie,więc nie wiem...

Link to post
Share on other sites

Radiator Cpu jest Ciepły? Podbij trochę napięcia,Q6600 sporo przyjmuje bez uszczerbku na zdrowiu 8-)

Na pewno nie chodzi tu o napięcie zastosowałem nawet 1,4V,lecz i to nie dawał dobrego rezultatu.

Raczej chodzi o pamięć ram i ich częstotliwość,kiedy podnoszę napięcie na procku to równocześnie podnosi się częstotliwość na pamięci ram...

Link to post
Share on other sites

Wiem.Właśnie dlatego rodzaj RAM decyduje o możliwościach OC procesora.Jeżeli będziesz mieć więcej niż standardowe taktowania ramu przy OC to nie odpalisz kompa.Zawsze musi być poniżej normy czyli np.800mhz może być 799mhz i odpali.Jakbyś miał Ram 1066 to byś mógł więcej dać gazu z proca :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...