Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam stary dysk na ata 133, który chciałbym tymczasowo podłączyć do nowego komputera.
Znalazłem takiego typu przejściówki
http://www.morele.net/d-link-adapter-sata-ide-ide-sata-61635-400244/
Ale te które znalazłem zbierają dość średnie opinie i tutaj pytanie do was, jaką najlepiej zastosować? Nie potrzebuję adaptera na PCI, taka przejścióweczka mi wystarczy, więc może znacie jakieś godne polecenia pzrejściówki?

Link to post
Share on other sites

Takie przejściówki dość często odmawiają współpracy. Żadnej nie określiłbym jako godnej polecenia. Jeśli dysk jest na ATA, to raczej nie jest zbyt duży, więc zastanów się, czy warto ładować w niego taką kasę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli dysk jest na ATA, to raczej nie jest zbyt duży, więc zastanów się, czy warto ładować w niego taką kasę.

 

Czasem to co na nim jest może być bezcenne dla jego posiadacza ;)

 

 

 

Takie przejściówki dość często odmawiają współpracy.

 

Przejściówki działają, trzeba tylko poczytać jak ustawić zworki na hdd (często rozwiązaniem jest tzw calbe select).

Link to post
Share on other sites

Nie jestem jedyną osobą, która próbowała kilku przejściówek i żadna nie działała poprawnie. W jednym z poprzednich postów wrzuciłem dość świeży temat w takiej samej sprawie.

Link to post
Share on other sites

 

 

W jednym z poprzednich postów wrzuciłem dość świeży temat w takiej samej sprawie.

 

Widzę, właśnie coś podobnego testowałem (nie mogę odczytać nic z tego układu na, więc nie dam 100%, że identyczna) w połączeniu z jakimś starym WD 7200 (40GB). Tak jak pisał ktoś w poprzednim temacie, podłączyć i działać (ja jeszcze musiałem pokombinować ze zworką na HDD).

 

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak było u Ciebie. Pomijając jednak to, opłacalność i wydajność tych starych HDD jest wiadomo jaka ;)

Link to post
Share on other sites

ok dotarło do mnie to co zamówiłem z alledrogo. Z dyskiem zagadało, bez zworki. Transfery rzeczywiście szałowe, 4 mb/s ;] Ale dla mnie najważniejsze że gada. Dysk co prawda ledwo zipie, wg HD Tune, ale co skopiowałem, to skopiowałem!
Opcja podpięcia na stałe w kompie i tak odpada, bo mam Z3 Plus i tutaj dyski montuje się w poprzek obudowy, więc nie ma technicznie miejsca na tą przejściówę hehe

Podpiąłem WD Caviar 160 gB IDE 5400 rpm

Edytowane przez matthies
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...