Skocz do zawartości

Komputer m-ITX do filmów i multimediów


Recommended Posts

Idąc za ciosem potrzebuję jeszcze sugestię co do komputera zbudowanego w oparciu o m-ITX. Ewentualnie odradzenia tego. :) Obudowy nie wliczam w cenę, a ze sprzętem chce się zmieścić w 1000zł.

 

Główne przeznaczenie to filmy. Bez gier. Potrzebuję płytę, procesor, zasilacz (czy pchać do środka, czy zewnętrzny), pamięć i dysk. Mam możliwość kupna za grosze NODE 34 jako obudowy.

 

Będę wdzięczny za pomoc, bo m-ITX to dla mnie wciąż nowość.

Link to post
Share on other sites

zacznij właśnie od obudowy, skoro wybierzesz tego NODE to jest to dość duża obudowa- masz więc odpowiedź na temat  zasilacza- wewnętrzny.Musisz dobrze się zastanowić, czy tylko sprzęt ma służyć do filmów , jeżeli tak to niepotrzebna tak duża obudowa , bo niepotrzebna karta graficzna - wystarczy integra.W takich sprzętach liczy się cisza i mały pobór prądu(mały pobór to też mniej ciepła i ciszej , bo nie potrzeba chłodzić dodatkowymi wiatrakami).Jest dużo malutkich obudów , tanich od razu z zasilaczem np. 60W- tyle wystarczy jak np. byś wybierasz jakiegoś intela  .Ja np. wsadziłem wszystko do malutkiej obudowy po starym tunerze satelitarnym:), drugi taki komputer wsadziłem do obudowy po starym dvd, wszystko weszło i nawet zasilacz tfx się zmieścił..można naprawde za grosze złożyć taki sprzęt- wystarczy 2-4 GB ram , dysk najlepiej ssd(chyba , że ma służyć też jako serwer to większy), płyta albo cała z procem , albo tylko formatu...i znów wracamy do obudowy!jak duża obudowa pomieści format Micro ATX, to po co przepłacać za mini ITX?no i procek , polecam intele , to nic że AMD ma lepsze układy grafiki, intele są cichsze i mniej prądożerne, a do filmów całkowicie wystarczają ..ja mam np stary celeron g530 na 1155 , teraz koszt takiej płyty i procesora to ok 300-350zł, dysk ssd ok 200, RAM ok 100zł, jak obudowa z zasilaczem niech będzie 200zł- razem 800zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jak z głośnością i jakością tych zasilaczy? Da się je kupić oddzielnie?


Porozglądałem się, poczytałem i doszedłem do wniosku, że nie warto obecnie, bo generalnie nic nie zyskuję. Kompaktowa konstrukcja mATX da ten sam efekt, a nie będę przepłacać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...