Skocz do zawartości

nowa karta nie działa


Recommended Posts

Zmieniłem kartę graficzną na inną (bo geforce gt630 nie był wart az 3 stów) na geforce gtx650. Wcześniej tylko włozyłem karte, podłoczyłem i komp działał. Tu tak nie jest. Kto mi powie co jest zle?

-załóżmy ze karta nie jest wadliwa

-podłączyłem dodatkowe zasilanie

Link to post
Share on other sites

Zapodaj fotkę pokazującą jak to podłączyłeś. Komputer włącza się czy po prostu nie ma obrazu na monitorze? 

Podaj dodatkowo całą specyfikację i koniecznie model zasilacza (całą nazwę).

Link to post
Share on other sites

To kolega od tych media marktów, także wszystko jak w tamtym temacie, zasilacz logic 500 (to może być winowajca) ale oczywiście nikt nie słuchał jak pisaliśmy w tamtym temacie, oraz Autor nie ma raczej bladego pojęcia o sprawach technicznych związanych z hardware, i możliwe że coś poszło nie tak przy montażu, nie chcę być uszczypliwy ale po tym co napisałeś w tamtym temacie, to pytanie czy podpiąłeś kabel od monitora będzie chyba na miejscu :D

więc tak: karta ma siedzieć w slocie pci-e, musi być podpięte zasilanie do niej bo to nie 630tka że pobiera prąd ze slota, przy tych warunkach powinna wstać, driverów bym nie posądzał bo to te same

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Działa Ci to czy nie? Pomóż nam byśmy pomogli Tobie, na bank podpięte zasilanie dodatkowe? na bank siedzi elegancko w slocie? to opisz objawy, co się dzieje po włączeniu kompa? czarno? miga? do pewnego momentu działa potem nie? Bo z posta w temacie ciężko wywnioskować, mówisz że tam działało tu nie, i koniec, musisz opisać objaw, dokładnie co się dzieje od momentu włączenia power.

pablo nie dokuczaj koledze :) przecież na forum nie chodzi o to by zgnębić kogoś kto błędnie rozumuje tylko wytłumaczyć czemu tak jest i w miarę możliwości pomóc

więc oczywiście forum stoi otworem i jeżeli opiszesz nam dokładnie co się tam dzieje to zapewne coś wymyślimy lub do czegoś dojdziemy:)

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak rozumiem tylko jest różnica między proszeniem o pomoc a wymaganiem że ta pomoc mu się należy będąc na tym forum.

Przynajmniej tak wychodzi z poprzedniego tematu który założył.

Każdego chyba obowiązuje minimum kultury osobistej i wdzięczności dla ludzi którzy chcą mu pomóc a nie że panowie z pięknego marketu "Nie dla idiotów" mają więcej wiedzy niż ludzie którzy zęby zjedli na komputerach.

Chyba akurat ta reklama powinna inaczej brzmieć.

Link to post
Share on other sites

Ale wiesz też się nie urodziłem z wiedzą o komputerach i nieraz się poniżyłem swoim brakiem ogarnięcia w niejednej dziedzinie(mądrząc się przy tym), dlatego teraz staram się po prostu pobłażliwie traktować czyjąś nieświadomość pewnych spraw bo sam wiem jak się czułem kiedy okazało się że gó**o wiem w otoczeniu tych co szydzili :)

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

pablo dzieciaku.....skończ już trollować.....

 

Poprzednia karta graficzna działała poprawnie(oddałem bo za słaba jak za 3 stówy), a tą podłączyłem na 100% poprawnie, zasilanie do niej dodatkowe także poprawnie i czarny ekran...

Edytowane przez dadulek
ortografia
Link to post
Share on other sites

on nie trollował a właśnie miałem podejrzenia że Twoje tematy to jaskinia trolla a po tym tekście już prawie jestem pewien także chyba nie trzeba było Cie bronić bo sam na siebie gromy ściągasz takim zaczepiactwem....

stówy piszemy przez Ó ponieważ sto

po 1 czy wentylator na karcie się kręci?

po 2 czy monitor łapie sygnał od karty, czyli czy się wybudza

poza tym na tym logicu 500 aka 300 niestabilnychW to bym nie sprawdzał komputera

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

dzieciak w każdym temacie który założyłem pisze bzdury (pokaż mi 1 post coś wnoszący) ...bo nie chciałem karty od niego.

 

1. Tak kręci się

2. Jest piiip a potem dzwięk odpalanego windowsa

3. Wcześniejsza karta poprawnie działała, wiec ustawienia w biosie i cała reszta jest poprawnie ustawiona

Link to post
Share on other sites

jezeli karta nawet nie wyświetla loga windowsa przy wczytywaniu ( czyli nawet w tryb 2d nie wchodzi) i już nie wyswietla to miałeś prawdopodobnie pecha i tafił ci się uszkodzony egzemplarz, absolutnie nic obrazu nie daje czyli trup

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Nic nie jest wtedy źle, post arlekina raczej zrozumiałem jako przekaz dla Ciebie, ale ekhmm jestem po paru głębszych więc analiza sytuacji to nie jest dziś moja mocna strona, wracając do Twojego problemu jeżeli to nie grafa, to nic , komp wstaje, wczytuje windows czyli proc, płyta, ram dysk i cała reszta śmiga, nie ma obrazu a więc grafa nie działa, logika, na dobitkę wraz z poprzednią kartą działało normalnie, to w takim razie już odpada cokolwiek, tylko albo ten logic 500 aka gó**o wat nie wyrabia albo grafa ci się trafiła zepsuta i koniec opcji innych nie ma

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...