Skocz do zawartości

Monitor do gier 23-24"


Recommended Posts

Witam, piszę z nadzieją, że pomożecie mi wybrać monitor.

Monitor będzie służył głównie do gier, ew. czasami filmów. Do tej pory działałem na Samsungu SyncMaster P2250, ale czas na przesiadkę na coś nowszego i z dvi/hdmi. Cóż więcej pisać, byłem w MediaMarkcie, Euro i w sumie wybór nędzny, dlatego piszę tutaj z nadzieją, że zasypiecie mnie ofertami :)

Monitor 23" lub 24", 16:9 (do tej pory tak działałem, ale chętnie wypróbuję 16:10).

Cena - im mniej tym lepiej :D ale chciałbym tak zamknąć się w 1000 zł, ew. jeśli coś nie dużo wyżej a o wiele lepszego będzie no to trochę nadwyrężę kieszeń.

 

Pozdrawiam :)

 

Edit, z tego co w miarę mi się podobało to

Asus vs239hv i Asus mx239h

Czy któryś z nich będzie dla mnie odpowiedni?

Edytowane przez koniu734
Link to post
Share on other sites

Trochę pomyszkowałem i chyba mój wybór padnie na BenQ 24" LED GW2460HM Flicker-free. Zastanawiałem się jeszcze nad Dellem P2414H, ale strasznie przeraziły mnie te podświetlenia rogów i chyba zrezygnuję z niego na rzecz właśnie tego BenQ. Do tego ten brak czerni w Dellu i IPSach. Czy to dobre rozwiązanie?

Edytowane przez koniu734
Link to post
Share on other sites

to czy ci się trafi wadliwy panel/montaż/cokolwiek zależy przede wszystkim od przypadku, nie ma reguły, niemniej na panelu VA takie wady są mniej widoczne stąd mniej negatywnych opinii, z drugiej strony jakby nie podkręcać overdrive, IPS jest szybszy

Link to post
Share on other sites

Ale czy ta różnica w szybkości jest w jakikolwiek sposób zauważalna (kompletnie się na tym nie znam)? Nie jestem jakimś hardkorowym zawodowym graczem, grywam w gierki jak lol, dota2, heartstone itd. Czy będzie jakaś znacząca różnica w odbiorze gry na IPS i VA? Do tego lubie sobie czasami obejrzeć film czy jakiś odcinek serialu i boję się trochę tej czerni.

Link to post
Share on other sites

Warto kupić P2414H - dostałem swoją sztukę w środę i mogę powiedzieć, że jest idealna. Prawie znikomy backlight bleeding i 0 sub i bad pixeli. Do gier w cenie do 800 zł to chyba najlepszy wybór

 

W Benq również nie doświadczysz smużenie w oglądaniu.

 

BTW 24 a 27 cali to duża różnica? Jak to sobie najlepiej zwizualizować? 2760HM a 2460HM jest o 250 zł niższa cena.

Link to post
Share on other sites

 

 

wybrać się do sklepu/salonu

Albo sobie "pociągnąć" do 27" cali na obecnym monitorze linijką / taśmą / sznurkiem / miarką.

 

Jak daleko siedzisz od monitora?

Moim zdaniem nie ma to znaczenia o ile nie siedzi z nosem przed monitorem, jeśli kupi za duży najwyżej nie będzie w stanie ogarnąć go wzrokiem i będzie musiał go w jakiś sposób odsunąć. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...