Skocz do zawartości

Wydajne chłodzenie do i5 3570k do 200zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez chudy131080,

Recommended Posts

Witam, planuje zmianę mojego cłodzenia na procesor mam do wydania max 200zł.

Czy będę podkręcał? Tak

Jaka obudowa? Aerocool strike x gt

Wymagania: w miarę cichy, wydajny, fajny wygląd :)

Czekam na propozycje w oko wpadły mi spc fortis,thermalright macho,corsair h60, cooler master seidon 120v

Link to post
Share on other sites

Również nie chcę się kłócić, ale kiedyś znalazłem ten test http://www.rwlabs.com/article.php?cat=&id=545&pagenumber=6, w którym lepiej wypadł Macho (niestety ta strona już nie działa). Także byłem przekonany, że Macho jest wydajniejsze. ;) Poza tym ciężko mi uwierzyć (to tylko moja subiektywna opinia ;)), że większe i cięższe Macho jest mniej wydajne od lżejszego Spirit 140, ale ja tam specjalistą nie jestem. ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie tak ci się tylko zdaje, że wieksze jest lepsze :) Wentyle te same ale zauważ ze True spirit 140 jest cieńszy ale za to patrząc od strony wentylatora jest szerszy niż mach BW :)

Tu się z tobą zgodzę. :) Ale wydaje mi się, że Macho dopiero pokaże pazurki jak założy mu się drugi wentylator. Wtedy Spirit 140 również z dwoma wentylatorami będzie znacznie mniej wydajny od Macho, ponieważ macho ma znacznie dłuższe finy i gdy będą 2 wentyle, to powietrze będzie lepiej "zabierać" ciepło z całych finów. Ale to też tylko moja teoria, więc wspólnego z prawdą może mieć niewiele. ;)

 

A co powiecie na te chłodzenia wodne?

A ile możesz maksymalnie wydać na takie chłodzenie?:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...