Skocz do zawartości

Monitor 27" WQHD do 2500 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drachenfeles,

Recommended Posts

Witam,

 

Najwyższy czas odświeżyć monitor na biurku. Poszukuję monitora 27" o rozdzielczości 2560x1440 (WQHD) do 2500 zł.

 

Miałby zastąpić posiadanego obecnie LG M2550D-PZ, który byłby najprawdopodobniej używany jako drugi monitor (choć możliwe również, że sprzedany).

 

Chodzi głównie o jak największą powierzchnię roboczą, przydającą się do pracy (programowanie). Jednak czasem dobrze jest także pograć w jakieś gry (Battlefield 3, Dirt 3, Torchlight II), jak również obejrzeć jakiś film. Czasem stosowany byłby również w programach graficznych (obróbka zdjęć).

 

Najlepiej coś niemęczącego wzrok, jak również pozwalającego na w miarę dobre odwzorowanie kolorystyczne.

 

Najczęściej przewijającą propozycją jest HP ZR2740w v2, jednak zwróciłem uwagę ostatnio również na IIYAMA ProLite XB2779QS oraz DELL U2713HM.

 

Który z trzech przedstawionych przeze mnie pasowałby idealnie do moich wymagań?

Link to post
Share on other sites

iiyama to szrot w porównaniu szkoda zawracać sobie nią gitarę

Dell i HP'ek są dość podobne, ale HP'ek ma mniejsze lagi, co jest istotne w grach, wniosek jest prosty

 

 

Polityka gwarancyjna DELLa i HP jest dość niemiła - w  razie awarii wymieniają na egzemplarz używany.

 

@drachenfeles, jak się zapatrujesz na odpowiedź od @Misio-Jedi?

Link to post
Share on other sites

Tak to prawda...Wczoraj Pan z Dell po pierwsze powiedział, że taki bleeding jaki mu pokazałem na fotkach nie podlega gwarancji to raz a po drugie w ramach satysfakcji możemy wymienić monitor na refrubished :)

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Sorry że odświeżam rozwiązany wątek ale mam podobny dylemat a nie chcę zakładać nowego tematu. Obecnie używam Benq 2420T który przy grach spisuje sie znakomicie, ale od ponad roku zajmuje sie bardziej obróbką zdjęć niż graniem wiec postanowiłem zmienić monitor na WQHD.

 

Początkowo brałem pod uwagę:

 

Dell 2713HM

Dell 2713H

 

i Iiyama ProLite XB2779QS-S1

 

Już w sumie byłem zdecydowany na iiyamę (parametry podobne do 2713H a przy tym tańszy) ale po tym poście mój zapał zupełnie opadł:

 

iiyama to szrot w porównaniu szkoda zawracać sobie nią gitarę

Dell i HP'ek są dość podobne, ale HP'ek ma mniejsze lagi, co jest istotne w grach, wniosek jest prosty

 

Często przewija się propozycja HP ZR2740W, ale niestety w kraju w którym obecnie mieszkam (Irlandia) jest on ciężko dostępny albo ceny są zaporowe (do 1000e). Poza tym zniechęca mnie troche brak OSD.

 

Pozostają mi w sumie tylko wyświetlacze della.

 

Czy jest sens dopłacać 150e do 2713H (ze względu na kolorki). Czy dla kogoś pracującego amatorsko przy obróbce zdjęć różnica byłaby zauważalna? 

 

Dzięki z góry za pomoc.

Link to post
Share on other sites

ich produkty nie specjalnie różnią się od koreańskiej/tajwańskiej konkurencji celującej w odbiorcę, który kupi swój najtańszy na rynku sprzęt w markecie wielkopowierzchniowym, nie ma w tym nic zdrożnego tak długo, jak komputera używasz do pasjansa czy szajsbooka czy demotywatorów, ale mówimy to o sprzęcie, który także nada się do obróbki zdjęć, a z takowym zadaniem te wyświetlacze zwyczajnie sobie nie radzą

Link to post
Share on other sites

benchmark (podobnie jak większość portali branżowych) wystawia takie noty, za jakie im zapłaci producent/marka/zleceniodawca niepotrzebne skreślić

polecane modele wraz z ich sugerowanym przeznaczeniem znajdują się w tym temacie http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...