Skocz do zawartości

Problemy z nowym zestawem


Recommended Posts

Przyszedł czas taki że wysłużony już sprzęt trzeba było odłożyć w kąt a zakupić nowy. Niestety posiadając ograniczone finanse z powodu wielu wydatków związanych z samochodem postanowiłem poszperać po allegro. W oko trafił mi 3 miesięcy komputer który udało mi się dość tanio kupić. Niestety tutaj zaczynają się schody. Po podłączeniu komputera i sprawdzeniu czy w czasie transportu nie poluzowała się jakaś wtyczka/część przystąpiłem do instalacji nowo zakupionego systemu. Jednakże w czasie instalacji komputer się zawieszał. Po paru godzinach prób instalacji zniechęcony postanowiłem zainstalować system który da się szybko zainstalować. Prób udała się dopiero po 2-3 razach. Moje pierwsze podejrzenie padło na zasilacz znając niezbyt pochlebne opinie o nim. W ruch poszedł miernik który wykazał odchyły rzędu 0,01V dlatego z góry został skreślony. Dodatkowo czasem komputer zaraz po uruchomieniu nie wstaje wcale. Uruchamiają się wiatraki itp ale nic po za tym. Cały czas czarny ekran. Może ma ktoś jakąś propozycje co może to powodować. A oto dane techniczne komputera :

 

AMD PHENOM II x4 955

MSI 770-C45 s.AM3

GoodRam 4GB DDR3 1333MHz

ATI Radeon HD 4890 1GB DDR5

Segate 500 GB

MODECOM MC 620 CARBON

 

Z góry dziękuje za każde rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Wentylatory, a nie wiatraki :P

 

Sprawdz dysk programem MHDD i ram Memtest86+. Tutaj masz instrukcje co do MHDD: http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/R ... -2189.html

 

W przypadku memtesta postępuj analogicznie (wrzuc na pendrive i odpal w dosie).

 

Jak to nic nie da to moze rozloz sprzet na czesci i zloz od nowa :wariat:

Link to post
Share on other sites

Sformatowałeś dysk?

 

Miałem raz coś podobnego przy Win7... za cholerę nie chciał się zainstalować... więc zainstalowałem najpierw XP (formatowałem dysk nim też) a potem Win7 poszedł bez problemu (oczywiście kasując tego XP).

Link to post
Share on other sites

Po eliminacji ramu i dysku męczyłem się z instalacją systemu. Po instalacji sprawdzałem resztę czyli grafika + procesor. Gdy obciążyłem procesor system automatycznie zaliczał zawias. No i komputer trafił na gwarancji. To samo sprawdzili w sklepie ale i tak niestety powiedzieli że trochę poczekam....bo musi przejść wszystko standardową procedurą.

Link to post
Share on other sites

Miałem raz do czynienia ze zgonem procesora i objawy były z goła inne ;) Ale już wiem co się mogło stać - ten Phenom miał pewnie iść jako X3 albo X2, tylko ktoś sobie w Dreźnie o nim zapomniał i nie zablokował rdzeni ;)

A takie objawy jak tu miałem raz na padniętej MOBO - jakiekolwiek obciążenie i zwis.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...