Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Od pewnego czasu mój komputer (sygnatura) zaczął się dziwnie zachowywać (mulenie, zacinki)...od około miesiąca, głupie Gta Vice City cięło się jak cholera i inne tego typu gierki były niegrywalne....Przez ten prawie cały miesiąc aż do...kilku dni temu korzystałem tylko z internetu i innych takich dupereli, lecz bodajze 5 dni temu zacząłem mieć ''problemy bluescreenowe''...No cóż, wyskakiwały mi bluescreeny, już nawet zapomniałem w jakich sytuacjach mi one wyskoczyły a co na nich było to już w ogóle nie pamiętam...Jednak od tych już 4'ech dni męczy mnie BSoD (0x0000008E). Występuje on wtedy, gdy po włączeniu komputera (XP Professional Service Pack 3), logo - gdy ono się wczyta jest przez chwile czarny ekran, po chwili pojawia się kursor, tapeta...Czasami zdążą się załadować ikonki, czasem nie o boom - oto i on. To co w nim pisze (pomijając 0x0000008E, pozostałych nie zapamiętałem), w folderze minidump nic nie ma a automatyczne resetowanie po wyskoczeniu mam wyłączone = tak więc tą resztę podam wam jutro, albo jeszcze dziś...Myślę, że ona nie jest tam zbyt istotna. Z tego co pamiętam to pisze, czy mam wystarczająco dużo miejsca na dysku, coś o sterownikach itp. Aha no i najważniejsze, że mogę się dostać do trybu awaryjnego, z obsługą sieci również, więc udało mi się na wszelki wypadek zgrać te najważniejsze dane, jednak wciąż wolałbym nie robić reinstalla...

To co do tej pory zrobiłem kosztowało mnie 4 dni, w związku z którymi nic się nie naprawiło:

- Przywróciłem kopie zapasową odkurzacza, którym odkurzałem 2 dni przed tym zajściem bodajże, więc pomyślałem, że to być może tego wina - nic nie dało.

- Zapuściłem memtesta na 3 godziny - nic nie wykryło, więcej mi się nie chciało go trzymać a noc odpada (mój box jest tak głośny, że spać się nie da...).

- HDTune - czysto, po skanie wszystkie sectory na zielono, w zakładce Heatlh wszystko ok.

- Skan Combofixem - coś tam ponaprawiał, ale BSoD wciąż jest - ten sam...

- Skan IOBit Malware Fighter wszystkich dysków (partycji) - coś wyszukał, jednak wobec bluescreenów nic to nie dało.

- Skan Advanced system Care - nic nie dał.

- Skan wszystkich partycji antywirusem AVG - wyszukał jakieś trojany czy cuś, ale wobec bluescreena nic nie naprawił.

Advanced system Care i Combofix grzebią w rejestrze (wiadomo, że na pozytywizm), więc myślę, że w związku z rejestrem też chyba wszystko jest ok.

Co ja jeszcze mogę zrobić, aby się udało ? Ręcę mi opadają, gdy przy kompie z dnia na dzień siedzę całymi dniami i nic nie mogę wskurać, a chciałbym... Aktualnie piszę do was z trybu awaryjnego o pomoc. Naprawienie z płytki Windows'owej odpada, ponieważ nie jestem w jej posiadaniu, nawet nie wiem co się z nią stało (mam tylko W7 w razie konieczności reinstallu), znajomi też nie mają. Przyznam szczerze, że trwam już bez formata ok 6 lat, może w końcu przyszedł ten czas, ech, chciałbym mimo wszystko to odratować. Pomysłów mi brak, gogle przeleciałem w 100% i nic, ktoś ma jakieś sugestie na szybko, abym mógł się z tym jutro uporać ?

 

Link to post
Share on other sites

Witaj

 

Zrób format dysku i zainstaluj czystą kopię systemu, nie trać czasu na próby reanimacji tego trupa - 6 lat wystarczy :D. Jeśli problem dalej będzie się pojawiał podejrzewałbym coś sprzętowego. Możesz spróbować zmienić pastę na cpu, spróbuj uruchomić system na jednej kości pamięci (później na drugiej - może któraś jest uszkodzona). Najbardziej skłaniałbym się jednak ku przetestowaniu komputera na innym zasilaczu, może Twój obecny kończy swój żywot - w moim wypadku tak właśnie było, po wymianie skończyły mi się blue screeny znikąd.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Ten problem może wystąpić, jeśli komputer został zainfekowany przez odmianę wirusa HaxDoor.

 

Wirus HaxDoor tworzy ukryty proces. Ponadto wirus ukrywa pliki i klucze rejestru. Plik wykonywalny wirusa HaxDoor może mieć różne nazwy, ale często nazywa się Mszx23.exe. Wiele odmian tego wirusa umieszcza na komputerze sterownik o nazwie Vdmt16.sys lub Vdnt32.sys. Sterownik ten służy do ukrycia procesu wirusa. Pewne odmiany wirusa HaxDoor mogą przywracać usunięte pliki.

 

 

 

http://support.microsoft.com/kb/903251/pl

Link to post
Share on other sites

Poszukaj procesu ...miner.exe albo cgminer.exe coś w w tym stylu, może ktoś bitcoins sobie kopie na twoim PC, sam tak kiedyś miałem wszystkie testy cpu,gpu,hdd nic nie wykazały a tu proces cgminer.exe zajmuje cały procesor i gpu.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za rady, ale poddałem się ... Żadna z nich nie podziałała, rzygać aż się chciało toteż zainstalowałem W7 - na szczęście nie napotkał mnie przy instalacji żaden problem, gdyż w poszukiwaniu rad u wujka gogle, natknąłem się na wątek, dotyczący tego błędu a z kolei ten błąd występował przy instalacji Windowsa. Temat do zamknięcia ;) Teraz wszystko jest w jak największym porządku, poinstalowałem kilka najpotrzebniejszych programów i komputer jakby dostał drugie życie...No i ta odskocznia w przejrzystość, którą daję W7 a którą widziałem tylko u znajomych, którzy byli w posiadaniu W7, bowiem ja byłem w posiadaniu XP w sumie 10 lat :D

Link to post
Share on other sites

Na siódemkę to masz trochę mało RAMu, ale to już inna sprawa. Ważne że działa i się podoba. ;) Zobacz, klik PPM na dolną listwę>>Uruchom Menadżera zadań>>>Wydajność. U mnie zżera 1.98GB, ale inna platforma i więcej mam RAMu


Z Aero daje radę?

Link to post
Share on other sites

Haha, wiedziałem, że ktoś na to zwróci uwage, ale nie chciało mi się aktualizować sygnatury. Mam 2gb 800mhz i nic mi się nie tnie, ale powiem Ci, że na moich 2x512 chodzi mi identycznie.... Warto również wspomnieć, że właśnie z powodu ramu zainstalowałem wersje 32bit ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...