Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

 

Przeszedłem ostatnio Metro last light i zainteresował mnie ten świat na tyle, że chciałbym zakupić dwie książki Dmitra Glukhovkiego. Teraz pytanie do Was, czy jest sens kupować te książki?
Czy napotkam coś nowego czego nie było w grze? Czy książka ostatecznie zakończy się tak samo jak gra?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem wszystkie książki z uniwersum i 2034, 2033, grałem również w obie części gry i powiem tak: naprawdę warto przeczytać. Moim zdaniem książka oddaje lepiej klimat metra poprzez liczne historie, których nie ma w grze. Nie mówiąc o tym ze 2034 to nie jest Last Light i opowiada zupełnie inna, ciekawą historie. Wybór należy do Ciebie jesli lubisz czytać nie zastanawiaj sie i kupuj książkę jesli nie to i tak uważam ze warto po nią sięgnąć :)

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Na język polski przetłumaczona została trylogia Do światła, W mrok, Za horyzont według mnie są to najlepsze książki z uniwersum (oczywiście z tych przetłumaczonych). Ich akcja rozgrywa się w Petersburgu i jego okolicach, a w ostatniej części obejmuje sporą część Rosji. Są jeszcze książki Piter i Korzenie niebios. Akcja pierwszej toczy sie też Petersburgu, a drugiej we Włoszech. Obie bardzo dobrze sie czyta, aczkolwiek ciekawsze były dla mnie korzenie. Myślę ze jak przeczytasz jakąkolwiek z nich to tak Cię wciągnie, ze przeczytasz i tak wszystkie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zawsze warto przeczytać książki, nawet bardziej niż grać w gry na ich podstawie, metro 2033 świetna sprawa i gra jest bardzo uboga w porównaniu, metro 2034 nie ma swojego odpowiednika w grach także ta histroria tylko do poczytania, oraz fajne są opowiadania typu piter na podstawie uniwersum, czytało się to wszystko swojego czasu :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...