Skocz do zawartości

i5 4670k spore użycie CPU.


Recommended Posts

witam. złożyłem nową budę, ale mam problemu z użyciem CPU. płyta asrock fatal1ty h87. skacze od 10 do 18%. do tego wysokie napięcie i taktowanie rdzenia prawie max. pewnie w biosie trzeba coś pozmieniać tylko nie wiem która opcja :)

 

http://imageshack.com/a/img812/8369/8fu1.jpg

Edytowane przez Kozi616
Link to post
Share on other sites

defender wyłączony. w procesach raczej nuda: http://imageshack.com/a/img843/6760/wgwe.jpg  wcześniej miałem 3570k i tam użycie było w granicach 0-3 % niższe taktowanie i napięcie. nie powinien w idle zmniejszać taktowania tylko cały czas 3.6-3-8 GHz?

Edytowane przez Kozi616
Link to post
Share on other sites

Teraz zużycie pamięci masz na 14% czyli ok, procek trochę dużo... na zrzucie zauważyłem że ma indexera mcrosoftu uruchomionego, który w okresie bezczynności może indeksować dysk. Wejdź w panel sterowania >> narzędzia administracyjne >> usługi    i posortuj według "uruchomiono" i popatrz co masz uruchomione...

Wszelakiej maści updatery również potrafią obciążyć procek.

Link to post
Share on other sites

. nie powinien w idle zmniejszać taktowania tylko cały czas 3.6-3-8 GHz?

W opcjach zasilania windowsa przestawiasz na zrównoważony i cep będzie schodził z zasilaniem i taktowaniem w dół.

Łopatologicznie:

Start->panel sterowania ->system i zabezpieczenia ->opcje zasilania -> zaznaczasz zrównoważony

Link to post
Share on other sites

sprawdzane. wirusów nie znaleziono. zaznaczone zrównoważone. może jakaś zła sztuka procesora? ciekawe czy są podstawy do wymiany gwarancyjnej. w sumie nie przeszkadza w użytkowaniu. jedynie więcej energii zrzera..

Link to post
Share on other sites

w msconfig zaznaczyłem uruchomienie diagnostyczne, odinstalowałem eset i dalej tak samo. w opcjach zasilania zaznaczyłem dla odmiany oszczędzanie energii i zmniejsza taktowanie do 800 mhz i napięcie, ale gorzej przy tych chodzi system. zapytam esc i zobaczymy co na to powiedzą.


chyba odkryłem co jest przyczną nadmiernego użycia jednego rdzenia. zintegrowana karta graficzna/lub sterownik. po odinstalowaniu drivera wszystko jest ok. napięcie, taktowanie schodzi z trybu turbo do 799 mhz. jednak zainstaluję znowu i problem powraca. dziwne bo na 3570k na zintegrowanej nie miałem takich cyrków. ciekawe czy kupno za jakiś czas grafiki naprawi ten stan rzeczy.

Edytowane przez Kozi616
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...