Skocz do zawartości

Monitor dla grafika 24'' 16:10 <2000pln


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna monitora, który pozwoli mi na komfortową pracę z pakietem Adobe.

Stąd na pewno wolałbym celować w 16:10, bo na takich gabarytach pracuje się najwygodniej przy projektowaniu. Ważne są wbudowane głośniki oraz wejście HDMI.

Na chwilę obecną myślałem o NEC EA244WMi ale bardzo chętnie usłyszałbym o alternatywnym rozwiązaniu.

I czy rzeczywiście LED będzie lepszym wyborem?

 

Pozdrawiam i liczę na wsparcie.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna monitora, który pozwoli mi na komfortową pracę z pakietem Adobe.

 

co konkretnie w tym adobe?

 

 

 

Stąd na pewno wolałbym celować w 16:10

 

słusznie

 

 

 

Na chwilę obecną myślałem o NEC EA244WMi ale bardzo chętnie usłyszałbym o alternatywnym rozwiązaniu.

 

dobry wybór, poza tym Eizo EV2436W alternatywnie Dell U2413

 

 

 

I czy rzeczywiście LED będzie lepszym wyborem?

 

nie, ale nie masz wyboru, z CCFL już tylko używki

Link to post
Share on other sites

Konkretnie Photoshop, Illustrator, Indesign, Dreamweaver i After Effects. Nie wiem, czy ma to znaczenie ale CS 5. Być może niedługo już CC. ;)

 

A poza tym sporadycznie: PS3 (stąd potrzeba HDMI) oraz standardowe multimedia - internet, filmy, gry. Wydaje się, że tytuły na konsolę będą wyglądały przy takim formacie kiepsko, ale jestem skłonny do takiego poświęcenia. Tak jak mówiłem - multimedia to około 25% czasu jaki spędzam przez komputerem, więc jestem zdecydowany przedłożyć rozrywkę ponad pracę.

 

Poza tym, że droższy i pozbawiony głośników - ten Dell czymś się wyróżnia?

I jeszcze: w porównaniu do tego NECa EA244WMi jak wypada Eizo Foris FS2333? Z tej całej trójki jest najtańszy, a różnice w specyfikacji są (jak na moją niewielką wiedzę) dość nieznaczne. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Poza tym, że droższy i pozbawiony głośników - ten Dell czymś się wyróżnia?

 

szeroki gamut i programowalny LUT, jak pracujesz z kolorem to najtańsza tego typu opcja, bo konkurencja startuje od ~3k

 

 

 

I jeszcze: w porównaniu do tego NECa EA244WMi jak wypada Eizo Foris FS2333?

 

FS2333 to model do grania, ale nadaje się do czegoś więcej niż grania 

Link to post
Share on other sites

Nie chcę offtopować, ale czy ten "szeroki gamut" to nie jest jedynie pojęcie marketingowe? Chyba, że rzeczywiście wespół z kalibracją podnosi on znacząco jakość wyświetlania kolorów?

 

Teraz sam już nie wiem. Biorąc pod uwagę, że odliczę sobie VAT zostanie mi jeszcze trochę pieniędzy na głośniki, których Dell nie ma, więc może rzeczywiście zdecyduję się na niego?

 

Eizo EV2436W odpada w przedbiegach bo nie ma HDMI niestety.

 

Edit

Jeszcze pytanie: czy wspomniane monitory mają pełną siatkę LED, czy tzw. local dimming? Pytam, bo te drugie mają problemy z wyświetlaniem obszarów o silnym kontraście.

Edytowane przez kazperzgy
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie chcę offtopować, ale czy ten "szeroki gamut" to nie jest jedynie pojęcie marketingowe? Chyba, że rzeczywiście wespół z kalibracją podnosi on znacząco jakość wyświetlania kolorów?

 

abstrahując od całości elektroniki potrafi wyświetlić RGB o 10 bitach na kanał, bo daje łącznie 1,07 miliarda kolorów w porównaniu do 8 bitowych 16,7 miliona

 

 

 

Jeszcze pytanie: czy wspomniane monitory mają pełną siatkę LED, czy tzw. local dimming? Pytam, bo te drugie mają problemy z wyświetlaniem obszarów o silnym kontraście.

 

zapomnij o podświetlaniu bezpośrednim, takie rzeczy to za ok 10k 

afaik wszystkie "normalne" monitory, nawet te profesjonalne podświetlane są krawędziowo

Link to post
Share on other sites

No taki właśnie ze mnie spec, że nie miałem o tym pojęcia.

Warto więc sobie sztucznie przedłużyć gwarancję na wypadek jakby ten efekt poświaty w jakiś sposób się ujawnił po roku czy dwóch? Lub zacząłby się nasilać?

 

Pojawił się jeszcze szereg dylematów:

1. oba monitory mają czas reakcji 6ms co może być uciążliwe przy podłączeniu ps3 - tak czy nie? :)

2. czytałem opinie w sieci i podobno ten model Della ma problemy z odpowiednią kalibracją oraz wyświetlaniem niektórych kolorów (np. ruch plam szarości rozpoznaje jako róż lub zieleń)*

3. Dell ma wyjście audio

 

* http://hardforum.com/showthread.php?t=1748818

 

(...) I returned my U2413 because the hardware calibration didn't work correctly without making manual edits to the software. When it did calibrate correctly, it was not very consistent. If you don't need hardware calibration, then there are a few pluses, like fairly low input lag in gaming mode

 

Możecie mnie przekonać ostatecznie do tego Dell'a? Wygląda na to, że będzie dla mnie odpowiedniejszy ale nie chcę się później niemile rozczarować.

Link to post
Share on other sites
Warto więc sobie sztucznie przedłużyć gwarancję na wypadek jakby ten efekt poświaty w jakiś sposób się ujawnił po roku czy dwóch? Lub zacząłby się nasilać?

 

mało prawdopodobne, plus gwaracja della pozostawia trochę do życzenia, tzn należy mieć świadomość, że wymienią monitor na tzw refurbished

 

 

 

1. oba monitory mają czas reakcji 6ms co może być uciążliwe przy podłączeniu ps3 - tak czy nie?

 

nie

 

 

 

2. czytałem opinie w sieci i podobno ten model Della ma problemy z odpowiednią kalibracją oraz wyświetlaniem niektórych kolorów (np. ruch plam szarości rozpoznaje jako róż lub zieleń)*

 

możliwe, linia produkcyjna della (i nie tylko, żeby nie było) jest mocno zróżnicowana, tzn dwa "takie same" monitory mogą się zachowywać/wyświetlać całkiem inaczej

 

alternatywa od zakupu przez internet i ewentualnego zwrotu do 10 dni po wygrzaniu swojej sztuki i ewentualnym stwierdzeniu niedoskonałości to wycieczka do salonu i testy na miejscu, niestety tak wyglądają realia zakupu wyświetlacza

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...