Skocz do zawartości

HD7850 taktowanie pamięci


Recommended Posts

Witam. Wczoraj formatowałem dyski, postawiłem świeżego windows'a, instaluje wszystkie sterowniki i zauważam że taktownie pamięci nie zmienia się tzn. cały czas 1200MHz, taktownie GPU chodzi normalne, wzrasta, opada. Najnowsze sterowniki 14.1 i 13.12 nic nie dały. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Proszę o pomoc.

 

Dokładna specyfikacja PC w sygnaturce.

Edytowane przez AreoMaxx
Link to post
Share on other sites

Nie do końca, jeśli rdzeń i pamięć nie są używane to przyjmuje pewne minimalne wartości spoczynkowe. U niego rdzeń zachowuje się prawidłowo ale pamięć pokazuje maksymalne wartości. W mojej opinii to nie jest normalny stan.

 

Napisz czy instalowałeś najpierw sterowniki 14.1 czy 13.12? Ja bym na Twoim miejscu zrobił całkowity clean sterów i software AMD wraz z Drive Sweaper najlepiej oraz usunął wszelkie katalogi AMD a po restarcie zainstalował 13.9 lub 13.12 WHQL jeszcze raz na czysto.  

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Kolego z tego co widzę na screenie to masz włączoną funkcję Graphics Over Drive i pamięć jest ustawiona suwakiem na sztywno. Wyłącz na chwilę tą funkcje żeby karta wróciła do fabrycznych wartości i zobacz czy pomogło.

 

"Kolego" wykazałeś się brakiem wiedzy na temat tej funkcji i brakiem kojarzenia faktów, a mianowicie to nie jest ustawienie jak to określiłeś "sztywne" jest to maksymalny zakres danego zegara, więc powinien on chodzić w tym zakresie w zależności od obciążenia i właśnie to zjawisko jest celem dyskusji w tym temacie. Ale mogłeś tego nie wiedzieć ale przeglądałeś te screeny to powinieneś zauważyć też że jest drugi zegar GPU i jakoś nie jest cały czas na wartości nastawionej 975 MHz lecz dopiero w stresie dochodzi do tej wartość. Dziękuje za wysłuchanie, mam nadzieje że teraz rozumiesz co miałem na myśli tworząc ten temat.

 

Pozdrawiam.

 

Ten post nie miał na celu urażenia kogokolwiek, jedynie maił pokazać istotę prowadzonej tu dyskusji.

Edytowane przez AreoMaxx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...