Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zainstalowałem dzisiaj BF-a 4 i już w menu spędziłem kilkadziesiąt minut i mało co nie wywaliłem gry przez okno. Otóż gra co kilkadziesiąt sekund zawiesza się - obraz staje się nieruchomy i ciągle powtarza się ten sam dźwięk. Niezależne to jest od ustawień graficznych, ani od trybu gry. Im takie zawieszenie potrafi trwać nawet ze dwie minuty, a Windows nie wykrywa tego jako "brak odpowiedzi".

Konfig:

-AsRock H81m-dgs

-gigabyte radeon hd 7870

-Pentium G 3430

 

Winda 7 64bit

Link to post
Share on other sites

Gra oryginalna?

Masz najnowsze sterowniki? grafika, płyta główna?

Wyłącz wszystkie programy które w jakiś sposób mają integrację z grami, fraps, msi afterburner itp

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Przecinka nie dałem :)

U mnie po ostatniej aktualizacji gry, wyświetlał mi się komunikat o zainstalowanie właśnie sterowników 14,1 Beta.

Jeśli to nie pomoże, ja bym spróbował odinstalować i zainstalować jeszcze raz BF, czasem podczas instalacji potrafi się wkraść jakiś błąd,

Link to post
Share on other sites

4gb ramu na Battlefielda 4 to niestety stanowczo za mało, gra przez to nie trzyma stałych stałych fps i ciągle są dropy. Co do dźwięku to nie mam pojęcia, miałem takie problemy z dźwiękiem w bf3 jak miałem intel core 2 duo, ale ten procesor, który Ty posiadasz to są dwa dość dobre rdzenie i raczej nie jest on winowajcą.

Link to post
Share on other sites

1. Ram nie jest do końca wykorzystany, zostaje jeszcze kilkaset mega wolnej pamięci

2. To NIE SĄ spadki FPS-ów, (programy rejestrujące kl/s wciąż pokazują ich przyzwoity poziom), mimo generowania duże liczby FPS'ów obraz staje się całkowicie nieruchomy  i trwa z taki zastygnięciu kilkadziesiąt sekund.

Link to post
Share on other sites

Ja stawiam na windowsa, format przeważnie pomaga w takich przypadkach, ew. spróbuj jeszcze zdefragmentować dysk, wyczyścić rejestr i wszystkie partycje z jakichkolwiek śmieci, jak to nie pomoże to skłaniaj się ku formatowi. Ja specjalistą nie jestem, aczkolwiek chciałbym Ci w jakikolwiek sposób pomóc :) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Skoro ani nowe stery, przeinstalowywanie gry czy wyłączenie jakichkolwiek zbędnych aplikacji pracujących w tle nic nie daje to chyba nic innego niż format nie wskórasz. Skoro kupiłeś BF4 to po co ma on leżeć na półce i się kurzyć? :) Trzeba działać Panie kolego :P Możesz sformatować przecież samą partycję systemowa więc wiele nie stracisz, a ile to zachodu przy formacie? Godzinkę czasu poświęcisz, nawet mniej razem z instalacją wszystkich sterowników i innych niezbędnych do pracy aplikacji :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...