Skocz do zawartości

Iphone 4S 16gb czy LG Nexus 5


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez madseason,

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję porady mądrzejszych od siebie. Po dość długim i owocnym w stany nerwowe użytkowaniu HTC Wildfire myślę, że dojrzałem do zmiany telefonu na coś lepszego. Zasadniczo mój wybój w tej chwili ograniczam do dwóch typów: Iphone 4s 8-16GB lub LG Nexus 5. Użytkowałem przed blisko pól roku Ihone’a 4 i jestem zaznajomiony z oprogramowaniem.

Teoretycznie wybór nie powinien być w tym przypadku trudny gdyż we wszelkich możliwych rankingach i porównaniach Negus gwałci Iphone’a niemiłosiernie na każdym kroku – jeśli chodzi o rozwiązania techniczne. Niemniej jednak ja się wciąż zastanawiam. Oba telefony na allegro są dostępne w podobnej samej cenie, ok. 1350 zł, aczkolwiek na allegro widzę takie same Iphon’y, dokładnie ten sam model, pojemność i stan użytkowania a cena potrafi się różnić nawet o 1000zł o_O. Jakim cudem? Od czego to zależy? 
Poniżej chciałbym przedstawić kilka punktów obok każdego ze smartfonów, które są dla mnie najistotniejszymi:

LG Nexus 5:
Na plus:
- potwornie szybki kombajn (pod każdym niemal względem przewyższa Iphone’a)
- dobry aparat
- czysty Android
- całkiem przyjemna stylizacja

Na minus:
- czy nie przestanie być szybko wspierany pod kątem oprogramowania
- czy nie zwolni drastycznie po pól roku użytkowania jak moje obecne HTC


Iphone 4S;
Na plus:
- wykonanie – jestem zakochany w jego wyglądzie i materiałach z jakich został użyty (iP 5 już mi się zupełnie nie podoba)
- oprogramowanie – mimo, że nie pozwala zbyt wiele zmienić, to jednak jest intuicyjne i wygodne
- świetny aparat
- aktualizacje od Apple
- iMessanger – pomaga zaoszczędzić sporo kasy, jeśli pisze się sporo i ma dostęp do netu (a tak się składa, że osoba z którą najwięcej piszę i rozmawiam też ma Iphone’a)
- FaceTime – jak wyżej 

Na minus:
- w porównaniu technicznym wypada o wiele słabiej od Negusa
- jest to telefon sprzed blisko 3 lat…
- cena (ale wiadomo jaka jest polityka tej firmy)


Rozum skłania się ku Negusowi, ale dotychczasowe doświadczenia z Androidem na moim super HTC trochę mnie stopują. A Apple, cóż podoba mi się szalenie ten model, ale obiektywnie rzecz ujmując jest on o wiele gorszy od Negusa…

Pomożecie?

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie Nexus.

Jest wydajniejszy, dużo przyjemniejszy w użytkowaniu wyświetlacz, wsparcie będzie miał jeszcze przez spory czas ( pod koniec 2015r powinno się skończyć). Google już zlikwidował tą wadę. Teraz w nowych telefonach android nie muli po kilku miesiącach.

Iphone 4 to crap :P i to on już nie ma wsparcia xD instalując nowego iosa telefon muli. Już jest za stary i małą ma wydajność.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

"
Na minus:
- czy nie przestanie być szybko wspierany pod kątem oprogramowania
- czy nie zwolni drastycznie po pól roku użytkowania jak moje obecne HTC


Iphone 4S;
Na plus:
- wykonanie – jestem zakochany w jego wyglądzie i materiałach z jakich został użyty (iP 5 już mi się zupełnie nie podoba)
- oprogramowanie – mimo, że nie pozwala zbyt wiele zmienić, to jednak jest intuicyjne i wygodne
- świetny aparat
- aktualizacje od Apple
- iMessanger – pomaga zaoszczędzić sporo kasy, jeśli pisze się sporo i ma dostęp do netu (a tak się składa, że osoba z którą najwięcej piszę i rozmawiam też ma Iphone’a)
- FaceTime – jak wyżej 
"

 

 

Skupie się tylko na tych punktach:

Nexus

- wsparcie będzie conajmniej przez 2 lata od premiery. Później zawsze jest opcja zostania przy ostatniej wersji systemy lub Cyanogenmod

- Nie będzie lagował. Miałem sporo androidów i mam podobne doświadczenia do Ciebie, jednak od roku mam Nexusa 4, zero lagów. Ostatnio spotkałem się znowu z kumplem który ma S4. W dniu zakupu chodziły podobnie, po czasie u niego są straszne lagi - tray z aplikacjami - 2s, aparat - 3s. Kumpel przecierał oczy ze zdumienia. (żaden z tych telefonów nie był czyszczony, frmatowany, servisowany)

 

 

Iphone:

- Wykonanie - Nexus 4 stoi na podobnym poziomie wykonania, N5 spodziewałbym się, że jeszcze lepszym...

- Oprogramowanie - co kto woli, alkualizacje, kiedyś ip4 też będzie bez wsparcia i to pewnie już niedłguo.

- Aparat - zdecydowanie iphone 5 ma lepszy niż Nexus4 któego mam (mogłem porównać). Jednak w N5 podobno jest dużo lepszy niż N4... 
 

Edytowane przez madseason
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o nexusa to oczywiscie nia ma i messenger, ale możesz poszukać zamienników, albo z przeglądarki wbijasz na tą stronę

http://maniasms.pl//index

i jest to tzw darmowa bramka sms, jak się zalogujesz, to możesz wpisać swój numer i osoba, która jest odbiorcą treści twojego smsa ędzi miała tak jakby od ciebie, zamiast "wysłano z braki sms"

polecam sam korzystam raczej na kompie.

Link to post
Share on other sites

 

- Aparat - zdecydowanie iphone 5 ma lepszy niż Nexus4 któego mam (mogłem porównać). Jednak w N5 podobno jest dużo lepszy niż N4... 

 

Masz tu na myśli wciąz Iphone 4s czy Iphone5? Właśnie dane odnośnie aparatu martwią mnie najbardziej. Spotkałem się z opinią, że jednak ajfon 4s ma lepszy aparat (Retina bodaj) niż N5...

 

Link to post
Share on other sites

 

- Aparat - zdecydowanie iphone 5 ma lepszy niż Nexus4 któego mam (mogłem porównać). Jednak w N5 podobno jest dużo lepszy niż N4... 

 

Masz tu na myśli wciąz Iphone 4s czy Iphone5? Właśnie dane odnośnie aparatu martwią mnie najbardziej. Spotkałem się z opinią, że jednak ajfon 4s ma lepszy aparat (Retina bodaj) niż N5...

 

 

Retina to rodzaj wyświetlacza w iphonach, ale podobno w iphonach aparat wszystko super pięknie, ale jak powiększysz na np. monitor albo TV to wyglądają koszmarnie natomiast w nexusie można wgrać dodatkowe apki do aparatu, bo najczęściej problemem ze słabą jakością zdjęć w smartfonach jest zrąbany soft.

Link to post
Share on other sites
Ogromne dzięki wszystkim za wypowiedzi. Zdecydowałem się ostatecznie na Nexusa, mimo, że iPhone wciąż będzie dla mnie bliski ideału stylistyki.

 

Zastanawia mnie jednak wciąż jedna kwestia - rozglądałem się już na allegro żeby wyhaczyć konkretną aukcję i zauważyłem w opisach produktu detal, który mnie zastanawia. Mianowicie na jednej z aukcji w opisie produkty występuje oznaczenie D820 , na innych zaś (droższych) znaleźć można oznaczenie D821. Czy ktoś wie o co tu chodzi?

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...