Skocz do zawartości

Wycie przy włączaniu komputera


Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu czasami włączając komputer coś zaczyna wyć(dosłownie) (czasami sekunde bo kliknięciu by PC się włączył czasami 3-5s) Według mnie to dysk twardy (mniejwięcej z tego miejsca słychać wycie), jednak nigdy nie włączałem do końca komputer z tym 'wyciem', naprawiałem to szybko wyłączając komputer i włączając ponownie by nie wyło ponownie, na komputerze wszystko działa (właściwie działało, bo karta graficzna mi sie spaliła[wątpie by z tego powodu bo jak gralem to sie stało], ale mimo to ciągle wyje.

Jakieś propozycje jak to naprawić / co to moze byc?


ref

Link to post
Share on other sites

Nie będę zakładać nowego tematu jeśli taki już powstał więc się podepnę. Wsadziłem ostatnio do kompa nowego Asusa HD 7770. Podczas startu kompa wydaje on swym wentylatorem wielki szum jakby startował ze 100% prędkością obrotów. Po dosłownie 2 sekundach Asus milknie i zastaje cisza. Czy to normalne? W poprzedniej mojej karcie Sapphire HD 7970 takiego efektu nie zaobserwowałem. 

Link to post
Share on other sites

@michaloss - może to być któryś z wentylatorów już wysłużonych. Jakbyś miał otwarty bok obudowy to można łatwo zlokalizować winowajcę.

Jeśli byłby to dysk twardy który wydaje takie dźwięki to poważnie bym się martwił o dane na nim zawarte.

 

@MatysB - karta ma w Biosie chyba zaprogramowane, aby na starcie wentylatory pracowały z maksymalną wydajnością. Nie martwił bym się tym faktem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

u mnie to tak wyje po chwili cichnie troszke, ale nadal wyje, dlatego restartuje komputer i czasami znow przy wlaczeniu znowu wyje, to znowu wylaczam, gdy po raz kolejny  wlacze i nie wyje to komp normalnie chodzi, dysk rowniez

dysk wlasnie mam zamiar formatować.

PS. to że karta graficzna sie spaliła to moje podejrzenie ponieważ nie ma ekranu ale pik biosu i dźwięk startu windowsa natomiast ekranu nie ma a monitor działa, ponadto tak czy tak wyło nawet bez ekranu.

WORM ale wszystko działa na komputerze czyli nie rozumiem to jakas usterka moze byc czy raczej moze gdzies coś nie jest podpięte do końca?

to juz mam od jakiegos czasu i raczej nie wymienialem nic w tym czasie

Edytowane przez michaloss
Link to post
Share on other sites

@MatysB - Zostawiłbym tak jak jest, to tylko kilka sekund "wycia", potem się stabilizuje. Zerknij tutaj

 

@michaloss - teraz masz drugą kartę podpiętą, czy inaczej ? Podaj config komputera.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

dalem znajomemu bo nie mialem drugiej grafiki ma podmienic i sprawdzić

 (z tym wyciem też ale nie wiem czy ogarnie to )

pentium e2140 1.8ghz

gt 430(prawdopodobnie spalona)

3gb ramu ddr2

zasilacz 240W

plyta glowna asus p5k se epu

wiecej nie pamietam

 

(mam zamiar kupic radeon 7770, quad q6660 i zasilacz 450 corsair (cos takiego) jednak nie kupuje poki nie bede wiedzial co to dokladnie [co sie spalilo i co wyje])

Edytowane przez michaloss
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Zapomniałem o temacie nowego nie chce tworzyć. Więc po oględzinach to wiatraczek w obudowie wył.

 

Pisałem tutaj również, że myśle, że karta graficzna sie spaliła, (czarny ekran, kontrolki w monitorze świecą), Okazało się, że wszystko działa w budzie, więc mam pytanie - to mógł się spalić kabel (ten ktory odchodzi od karty graficznej prosto do monitora) czy monitor (kontrolka świeci). Ew. z jakiej racji mógł się spalić (monitor dosyć stary co prawda.  codziennie użytkowany od - hmm listopada/grudnia) (Komputera jeszcze nie mam na miejscu)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...