Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Od kilku dni chodzę po sklepach i macam tablety. Szukam czegoś głównie do internetu, YT, filmów i grania (dużo gram na PC, więc i na tym pewnie też). Zaznaczam, iż byłby to mój pierwszy tablet. Mój początkowy budżet wynosił 100 funtów, lecz w tym przedziale nic ciekawego (w tym nic solidnego) nie było. Podniosłem więc poprzeczkę do 130 funtów. Tutaj już pojawił się wybór między Galaxy Tab 3 7" a Tegra Note 7. Cena tego drugiego teraz niestety podskoczyła ze 130 na 140 funtów. Poczytałem kilka recenzji i przejrzałem trochę filmów na YT. W końcu zdecydowałem, że mimo gorszego wyświetlacza TN7 jest dużo lepszy. Trafiłem w końcu na porównanie Nexus 7 2013 z TN7. Pierwszy ma KitKata (lekki i przyjemny), drugi Jelly Bean (ponoć zasobożerny). Jednak to właśnie TN7 wydajnościowo wypadł lepiej mimo bardziej obciążającego systemu. Nvidia też niby pracuje nad KitKatem dla TN7. Tutaj pojawiły się schody. Nexus ma lepszy wygląd, jakość wykonania i przede wszystkim wyświetlacz (który moim zdaniem zmiażdżył inne tablety w Currys/PC World), ale jest 60 funtów droższy w wersji 16GB i o 100 funtów w wersji 32GB. Raczej interesował bym się tym 16GB. TN7 ma wejście na karty pamięci, a te już mam z innych urządzeń, więc nie musiałbym nic dokupować. Teraz pytanie czy naprawdę warto dokładać te 60 funtów do Nexusa (budżet i tak już został podciągnięty)? Czy 16GB to nie za mało jak będę tam pakować także gry?

Link to post
Share on other sites

Nexus 7 wersja z 2013 roku to najlepszy 7 calowy tablet dostępny na rynku. Wyświetlacz miażdży konkurencje dodatkowo jest poręczny i naprawdę solidnie wykonany. Wiem co piszę ponieważ posiadam i Nexusa i Samsunga. Jedyną wadą do której mogę się przyczepić to brak wejścia na kartę sd. Kolejna sprawa to Android, który nieporównywalnie lepiej sprawuje się na Nexusie. Na Samsungu często było widać jak łapie lekkie zwieszenia. Wybór oczywiście zależy od Ciebie ale w moich oczach zdecydowanie wygrywa Nexus 7.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybrałem Tetra Note 7. Jednak nie mogłem się zdecydować. Więc wybrałem to co podobało mi się na początku. Póki co jestem zadowolony. Ekran mi odpowiada, a była to jedyna rzecz, gdzie w zestawieniach przegrywał wybrany przeze mnie tablet. Wykonanie jest dobre. Ach, przednia kamerka nie jest najwyższych lotów, jednakże niegdyś z tego bajeru nie korzystałem. Chociaż znajdą się i tacy, dla których to może się okazać największą wadą. Mimo wszystko pierwsze wrażenia pozytywne.

Po kilku dniach używania dodam kilka obserwacji. Najważniejsza dotyczy baterii, która trzyma około 5.5 godziny w czasie wykonywania różnych zadań. Wifi ciągle włączone, granie w gry typu Dead Trigger 2, pobieranie aplikacji zGoogle Play, przeglądanie netu przy pomocy Google Chrome oraz oglądanie filmików na yt. Nie mam pojęcia czy to dużo czy mało. Różne testy na różnych stronach mają... różne wyniki. Producent zapewnia jedynie, że przy filmach HD da się wyciągnąć 10 godzin. Korzystam z ustawień standardowych, czyli prism on, równowaga wydajności procesora i jasność ekranu na auto. Drugą rzeczą rzucającą się w oczy to słaby aparat fotograficzny. Może nie najgorszy, ale w Galaxy Ace mam lepszej jakości zdjęcia. No, ale nie dla robienia zdjęć kupiłem tablet. To tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...