Skocz do zawartości

Radeon HD5870 czy Radeon HD5850


Recommended Posts

To zależy od wielu rzeczy. Także od Twojego sprzętu jaki posiadasz, np procesora, podzielisz się danymi? Osobiście posiadam HD5850 i powiem Ci szczerze że nie ma gry w której ta karta by nie zapewniła mi płynności.

 

Sądzę że nie ma sensu dopłacać do szybszego modelu. Lepiej wziąć minimalnie słabszą, a z jakimś ciekawym systemem chłodzenia. Ciekawym w sensie cichym.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

"A jaki % różnicy będzie po podkręceniu 5870 w stosunku do 5850?"

 

Brawo ! Świetna uwaga.

 

Wszystko, zależy jaki masz sprzęt i jak chcesz z tej karty korzystać. Jak tylko gierki w FHD i na MAX - to tak, jak więcej spędzasz w net itp. to hd5850.

Jest tyle ale, które tu można rozważyć...

 

 

Zresztą poszukaj w tym dziale, w ostatnich kilku miesiącach tłukliśmy podobne tematy do znudzenia.

Link to post
Share on other sites

Ja też na początku napaliłem się na HD 5870, a w końcu stanęło na HD5850 Gigabyte, z karty zadowolony jestem, połowa sukcesu to optymalizacja gier,bo jak to jest skopane to i nawet gtx480 polegnie, idealnym przykladem jest beta Starcraft2, na mapach 2v2 na ultra fps 100-70 na początku, a w 4v4 potrafi nagle spaść do 15 :( Jeśli nie masz wielkich wymagań to weź 5850, jak masz więcej kasy to 5870, będziesz mieć wiecej zapasu mocy. Opłaca się kupić jakaś wersje z poprawionym chłodzeniem lub podkręconą (jakiś toxic np lub coś podobnego) Ze zwykłym chlodzeniem trzeba miec dobrze chłodzona bude.

Link to post
Share on other sites

Ja też na początku napaliłem się na HD 5870, a w końcu stanęło na HD5850 Gigabyte, z karty zadowolony jestem, połowa sukcesu to optymalizacja gier,bo jak to jest skopane to i nawet gtx480 polegnie, idealnym przykladem jest beta Starcraft2, na mapach 2v2 na ultra fps 100-70 na początku, a w 4v4 potrafi nagle spaść do 15 :( Jeśli nie masz wielkich wymagań to weź 5850, jak masz więcej kasy to 5870, będziesz mieć wiecej zapasu mocy. Opłaca się kupić jakaś wersje z poprawionym chłodzeniem lub podkręconą (jakiś toxic np lub coś podobnego) Ze zwykłym chlodzeniem trzeba miec dobrze chłodzona bude.

 

Chopie co Ty bredzisz?

 

W 4x4 w SC 2 poniżej 15 fps? :\

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pare pytan:

1.Jaka dobra niedroga-(500zł) płyta głowna z dobrym OC do i5 najczesciej wybierajo ludzie:Asus P7P55D,MSI P55-GD65,MSI P55-GD85,AsRock P55 Extreme ,Gigabyte GA-P55-UD3 ktora z nich bedzie najlepszym wyborem.

2.Jaki RAM pod i5?(Wiem ze obsługuje on tylko 1333MHz wiec czy opłaca sie kupywac dororzszy o wiekszym tankowaniu).

3.Jakie chlodzenie pod i5 czy Scythe Mugen II Rev.B jest dobrym wyborem moze cos innego takie abym mogł podkrecic procka do 4.0Ghz i nie miał za wysokich temperator i wiatrraczek nie był za głosny.

4.Jaka pasta termoprzewodząca mysle nad Zalman ZM-STG2.

5.Jakie wiatraczki ktore są wydajne i ciche do budy Cooler Master Dominator II 692 Advanced lecz nie wiem czy bedzie ona dobrym wyborem moze SilentumPC Gladiatus 600 albo jakas inna ładna i dobra do moddingu.

Link to post
Share on other sites

1.niewiem bo na plytkach pod te procesory sie nie znam :)

2taktowanie pamieci ram nie ma za wiele wspolnego z wydajnoscia wiec nie oplaca sie kupowac pamieci o wiekszym taktowaniu

3 Scythe Mugen II Rev.B bedzie dobrym wyborem :(

4Zalman ZM-STG2 bedzie ok.dobra by byla takze stara ale jara arctic silwer5 :P

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...