Skocz do zawartości

Darmowy Windows 8/8.1 - nie pirat


Recommended Posts

Jest taka możliwość ale tylko dla studentów i nauczycieli których uczelnie mają taką umowę z Microsoftem. Na przykładzie PWr każdy student ma możliwość pobrania systemu i wiele innych aplikacji od Microsoftu za free. Więc jeśli nie jesteś studentem to nie masz na to szans chyba że jakiś student odstąpi Ci swój klucz licencyjny ale czy taki system będzie nadal w pełni legalny to już inna sprawa

Link to post
Share on other sites

Studencka licencja na Windows 8 Pro. Nie wiem, czy każda uczelnia coś takiego ma, ale u mnie tak właśnie było/jest.  Warto też dodać, że istnieje to tylko dla nauczycieli i studentów dziennych.

 

Nie gadaj bzdur skoro nie masz zielonego pojęcia. Istnieje takie coś i nazywa się DreamSpark. Oczywiście zależy od tego czy dana uczelnia ma umowę z M$, natomiast czy należy się to studentom na studiach dziennych czy zaocznych to już kwestia danej uczelni. Na Politechnice Poznańskiej każdy student może z tego korzystać (nie ważne czy studia dzienne czy zaoczne).

Link to post
Share on other sites

Nie gadaj bzdur skoro nie masz zielonego pojęcia. Istnieje takie coś i nazywa się DreamSpark.

 

Nie gadaj bzdur, bo? 

 

Nie mam zielonego pojęcia, bo? 

 

Tak się jakoś składa (o Boże, aleś trafił), że jestem sobie studentem na AGH Krakowskim. Tak się dziwnym trafem złożyło, że dostałem Windows 8 Pro, bo jestem studentem owej uczelni (a przynajmniej na nasz wydział dali). Jako, że wystarcza mi 7, bo póki co AutoCad to jest max co używam do nauki, to dałem do domu do komputera brata owego Win 8.  Wyobraź sobie, że działa! Zainstalowałem 8 normalnie, miałem klucz (jak pewnie wiesz, każdy student tam go ma) z MSDNAA, który pokornie wpisałem w małe okienko. 

 

I teraz pozwolę sobie powiedzieć niegrzecznie, ale naucz się ośle czytać, bo wyraźnie napisałem, że  "Nie wiem, czy każda uczelnia coś takiego ma, ale u mnie tak właśnie było/jest. ". 

Nie wiem, czy jest tam coś niezrozumiałego dla Ciebie, ale jeśli tak jest, to proszę, powiedz mi o tym. Ja Ci to chętnie wytłumaczę. W dodatku każdy student wynosi tego windowsa na prawo i lewo jak tylko się da, bo niektórzy i tak mają sprzęty z Win 8 na pokładzie już od nowości, więc albo sprzedają go za pół ceny, albo oddają komuś tam w rodzinie, czy też znajomym. Przynajmniej tak jest u nas, w Krakowie. Myślę, że w Krainie Podziemnej Pomarańczy jest podobnie ;) 

Link to post
Share on other sites

Uczelnie mające podpisaną umowę z Microsoft rejestrują swoich studentów, dostajecie email z tymczasowym hasłem. Zmiana hasła i gotowe. Po zalogowaniu ma się do wyboru szeroką gamę produktów Microsoft(niestety bez office;/), windows od xp chyba do 8.1 włącznie. MSDNAA Jest to sklep w którym dodaje się normalnie produkty do koszyka, produkty te kosztują 0$. Po zakończeniu zakupów dostaje się maila z potwierdzeniem a na stronie generowany jest kod instalacyjny. Nie jestem pewien, ale gdzieś przed oczami mi przeleciało, że jeden kod może być zainstalowany na 10 komputerach bodajże. Klucz ważny jest przez 2 lata, konto chyba też, po czym można ponowić ważność konta. Aktualnie korzystam z widnows 7 msdnaa na stacjonarnym, i windows 8 na macbooku.

 

Jeżeli ktoś chciałby coś więcej wiedzieć to zapraszam :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z tym Windowsem jest dokładnie jak mówisz, ale (chyba, że to też zależy od uczelni) do wyboru był tylko Windows 8 PRO 32 i 64 bitowa. A z tym czy 1 kod na 10 kompów, to może i prawda, ale na pewno nie na aż 10 kompach :D 

Link to post
Share on other sites

Ja instalowałem już na kilku komputerach w domu i nie było problemu z aktywacją przez Internet. No u mnie jest do wyboru 8.1 Pro 32/64 normalny i "N", 8 Pro 32/64 normalny i "N", 7Pro 32/64 normalny i "N" i dalej idąc windows vista, xp  i też sporo windows server.

Także jest z czego wybierać:D No i oczywiście Visual studio i inne pierdoły:P Btw. Bardzo fajne środowisko:D

Link to post
Share on other sites

Visual Studio fajne, bo masz tam możliwość pracy w C++, HTML-u i chyba nawet w tym można coś z .NET kombinować, ale na przykład jak dla mnie kompletnie nieprzydatny, bo mój jedyny kontakt z programowaniem i HTML-em to było liceum. 

 

A po co dają Vistę i XP, to nie mogę pojąć :D

Link to post
Share on other sites

Visual Studio obsługuje wiele języków:) W .net obecnie programuję i jest to bardzo przyjemne:P

Co do Windowsa Visty i XP, Xp jest wykorzystywany na wielu słabszych komputerach, nie ma na nim problemów z starszym oprogramowaniem powiedzmy w jakichś serwisach samochodowych itd.:P

 

Jeżeli chodzi o Vistę to słyszałem, że po ostatnim Service Pack nie wiem 4 bodajże to jest on o wiele lepszy niż wcześniej:D

Miałem laptopa z oryginalnie preinstalowanym systemem vista no ale już go nie mam:D

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie gadaj bzdur, bo? Nie mam zielonego pojęcia, bo?

 

 

Nie masz zielonego pojęcia bo podkreślasz i cudujesz, że tylko studenci studiów dziennych mają do tego prawo. W moim mniemaniu wygadujesz bzdury, a to że Twoje uczelnia udostępnia tylko dla studiów dziennych...To już jest jej problem. I nie nazywaj mnie osłem bo ktoś tu sam wyjdzie zaraz na osła skoro nie wie nawet co napisał kilka postów wyżej.

 

 

 

Warto też dodać, że istnieje to tylko dla nauczycieli i studentów dziennych.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Również mam dostęp do MSDAA a jestem uczniem technikum. Używam Win 7 na stacjonarnym i Win 8.1 na laptopie. Bardzo łatwo się do tego dostać, wystarczy być uczniem szkoły ponadgimnazjalnej która jest wpisana w pewien program (tak jak w moim przypadku).

Edytowane przez zielinsky
Link to post
Share on other sites

Szkoły ponadgimnazjalne chyba są mniejszością, może jakieś technika informatyczne.. Uczelnie tez raczej techniczne. Jeśli nie dali wam znać na początku to raczej nie maja takiego programu podpisanego. A jest to naprawdę fajna sprawa. Chociaż z drugiej strony system to system, posiadanie własnego napewno nie będzie minusem;)

Link to post
Share on other sites

sliski miałeś kiedyś do czynienia z takimi kluczami "akademickimi"? :P

 

Oczywiście, korzystam właśnie z Windows 8.1 pobranego z DreamSparka.

 

Dodam, że licencja jest ważna do ukończenia studiów. Po zakończeniu nauki powinno się system odinstalować. Na jednym kluczu można zainstalować system na 5 różnych komputerach. Przynajmniej u mnie tak jest. Prawdopodobnie na różnych uczelniach lub szkołach mogą obowiązywać inne zasady.

Edytowane przez sliski15
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, korzystam właśnie z Windows 8.1 pobranego z DreamSparka.

 

Dodam, że licencja jest ważna do ukończenia studiów. Po zakończeniu nauki powinno się system odinstalować. Na jednym kluczu można zainstalować system na 5 różnych komputerach. Przynajmniej u mnie tak jest. Prawdopodobnie na różnych uczelniach lub szkołach mogą obowiązywać inne zasady.

 

Mi się wydaje, że ja wyczytałem u siebie jakoś 10 komputerów, no mniejsza z tym, korzystam z widows 7 i 8:P 

Z tego co pamiętam, pierwsza aktywacja jest ważna 2 lata, później trzeba prosić uczelnie o ponowną aktywację konta:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...