Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie doradzę niczego konstruktywnego ale przestrzegam przed zakupem laptopa firmy DELL.

Ja szukałam, wybierałam, radziłam się i kupiłam Inspiriona 15R trzy tygodnie temu. Pomyślałam, stara dobra firma i fajna gwarancja. Niestety od razu okazał się uszkodzony (no cóż, pech) i zajął się nim serwis.

Do dzisiaj mam tylko informację, że brak części do wymiany. Ani pieniędzy, ani laptopa.

Ale może Ty nie będziesz miał pecha.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak był od razu uszkodzony to sie nie oddaje do serwisu tylko reklamuje do sklepu z tytułu niezgodności sprzętu z umową. Wymieniają Ci an nowy egzamplarz... Zdarza się...

Ciekaw jestem gdzie ten dell był kupiony w ogóle? Większość delli ma gwarancje NDB i są naprawiane u klienta w domu....


@Autor

 

Acer v3-771 z i3 ivy bridge

Do tego dokupujesz dysk ssd pod złącze msata i tam przenosisz system. Lapek będzie chodził jak zły.

 

ew

 

Lenovo g700 z i3 ivy

 

NA plus dla acera to, że dyski oba będą w środku. Tu w lenovo sdd wstawione do środka natomiast 2gi dysk jest na kabelku w zewnętrznej obodowie.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dell był kupiony w sklepie Komputronik w Warszawie (Reduta). Tam miły sprzedawca powiedział mi, że sprzęt powinnam oddać do serwisu. Oczywiście mam gwarancję i naiwnie sądziłam, że że przyjedzie serwisant do domu i go naprawi. Zadzwoniłam pod wskazany numer (komputer kupiłam w sobotę 18-go, zadzwoniłam zgodnie z gwarancją w najbliższym dniu powszednim czyli w poniedziałek rano) do 'pomocy technicznej'. Tam specjalista od w/w pomocy orzekł, że to będzie poważna naprawa i następnego dnia przyjedzie po laptop kurier (czyli we wtorek). Kurier przyjechał, zabrał sprzęt i oznajmił, że zabiera go do serwisu w Kątach Wrocławskich, więc sprzęt był tam w środę. Tam sprzęt diagnozowano - oczywiście codziennie sprawdzałam stan naprawy na stronie dell.anovo.com - i 29-go przeczytałam, że diagnoza została rozpoznana ale składnik niezbędny do naprawy urządzenia nie jest obecnie dostępny. A podobno mam też gwarancję CAR - czyli naprawa 'na wyjeździe' powinna trwać 6 dni roboczych.

Nie będę przedłużać. Jak dotąd ani laptopa ani pieniędzy.

Pech to pech.

Link to post
Share on other sites

Pojawia sie pytanie czy ssd jest w tej konfiguracji potrzebny...

Na lapku nie bedzie odpalane nic poza standardowymi applikacjami + przeglądarka, ssd staje sie zbyteczne moim zdaniem.

Wydajniejszy procek chyba bedzie bardziej na miejscu?

 

Jeśli juz kombo z ssd to raczej gorna granica 3k PLN G710?

 

Pomijam kwestie wadliwej sztuki / serwisu...

Link to post
Share on other sites

Nie. Wydajniejszy procek przyniesie Ci dokłądnie zerową korzysc. Dysk SSd mógł by przyśpieszyć pracę w twoim wypadku.

W skrócie mówiącikona klepsydry raczej by się nie pojawiała Klik i już. Niezbędny nie jest ale wrzuciłem bo budżet spory a SSD to jednak przydatna bestia.

 

i5 nie przyniesie Ci najmniejszego wzrostu wydajności bo na dobrą sprawę to i pentium dual core by wystarczył...

i3 to już totalny komfort.....

Do zastosowan biurowych nie trzeba mocnego sprzętu...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...