Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jako posiadacz 8.1 mogę tylko powiedzieć że nie mam zamiaru powracać na W7.

BTW sprzedaż używanego W7 jeśli to nie jest wersja BOX jest nie legalna i wydajesz 100 zł na system który i tak jest takim samym piratem jak ściągnięty z warezu i aktywowany, W8/W8.1 w wersji OEM mogą być całkowicie legalnie sprzedawane pod warunkiem że zostanie odinstalowany z poprzedniego komputera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość rorke

Jeśli posiadasz Haswella to nie ma co się zastanawiać ponieważ Win 8.1 znacznie lepiej zarządza rdzeniami w nowych procesorach. W zasadzie posiadając słaby komputer też lepiej przesiąść się na 8.1 bo jest szybszy i mniej zasobożerny. To tak jak z XP>7 większość jechała po siódemce a i tak każdy się przesiadł :)

Edytowane przez rorke
Link to post
Share on other sites

 

Warunki udzielania licencji na oprogramowanie ustala jego producent. W przypadku popularnych ,,okienek''  posiadacz legalnego oprogramowania musi posiadać:

   dowód zakupu,

   nośnik CD,

   klucz aktywujący z dokumentacją

   oraz spełniać warunki licencji.

 

Dla systemu MS Windows istnieją dwa rodzaje licencji OEM i BOX (analogicznie można to przenieść na inne produkty firmy Microsoft). OEM oprogramowanie dostarczone tylko i wyłącznie z nowym komputerem i z nim do końca jego dni związanym. BOX potocznie określana jako wersja pudełkowa, którą można zakupić do dowolnego sprzętu, nie związując go z nim. Oprogramowanie BOX jest kilku krotnie droższe od OEM

Windows 7

 

A tu Windows 8/8.1

 

Do tej pory licencja OEM wymagała, by system pozostawał zainstalowany na jednym przypisanym do niej komputerze. Zmiana maszyny wymagała wykupienia nowej licencji, co rodziło wątpliwości podczas wymiany podzespołów. Nie można było również odsprzedać samego systemu bez komputera. Dopiero sporo droższą wersję BOX można było przenosić pomiędzy własnymi PC-tami i sprzedać lub przekazać innej osobie.

W przypadku Windowsa 8 wszystkie zalety licencji BOX ma zmieniona licencja OEM.

 

 

Licencjobiorca może przenieść oprogramowanie na inny komputer Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inny komputer, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile a) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania (...) W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowy komputer Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego komputera. Licencjobiorca nie może przenieść oprogramowania tak, aby możliwe było współdzielenie licencji między komputerami.

 

Reasumując twój W7 będzie i tak nielegalny według zasad licencji bo warunkiem legalności jest "spełnianie warunków licencji" a kupując wersję OEM W7 i samodzielnie go instalując je łamiesz.

Edytowane przez Doktorek
Link to post
Share on other sites

Jeśli posiadasz Haswella to nie ma co się zastanawiać ponieważ Win 8.1 znacznie lepiej zarządza rdzeniami w nowych procesorach. W zasadzie posiadając słaby komputer też lepiej przesiąść się na 8.1 bo jest szybszy i mniej zasobożerny. To tak jak z XP>7 większość jechała po siódemce a i tak każdy się przesiadł :)

 

W prawdzwie win 8.1 nieco szybciej wstaje itp ale twierdzenie, że lepiej zarządza rdzeniami w nowych procesorach akurat nie ma nic wspólnego z prawdą, oba systemy robią to niemalże identycznie, oba są wspierane i oba przez wiele lat będą wspierane.

Co do wyboru systemu - jeżeli nie odstrasza Cie interfejs ósemki to śmiało :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Do tej pory licencja OEM wymagała, by system pozostawał zainstalowany na jednym przypisanym do niej komputerze.

Z trego co się orientuje OEM zazwyczaj przypisany jest do płyty głównej, więc jeśli sprzedajemy płytę główną to wraz z windowsem oem.

Wiem że to nie jest zbyt legalne ale nikt nam tego nie udowodni jeśli nie sprawdzą nam wszystkich papierów, dowodów zakupu.

Jak kupiłem nowego kompa a do nieniego widnowsa 7 OEM na allegro. Jeśli chcaiłbym zmienić płytę główną to albo muszę kupić nowego windowsa lub zadzwonić do microsoftu że była awaria płyty i musiałem wymienić na nową żeby dany kod przypisali mi do obecnej konfiguracji, słyszałem o takich sytuacjach.

 

Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...