Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

 

Chcę kupić pierwszy swój monitor do internetu, filmów, gier na xboxa 360

Wybór padł na dwa:

http://www.lg.com/pl...tory/lg-23MA73D

http://www.lg.com/pl...tory/lg-27MA73D

 

27calowego 27MA73D powiem szczerze że trochę się boję że będzie za duży i przy pracy na komputerze lub przeglądaniu internetu (70% czasu) z bliskiej odległości będą widoczne piksele. Z drugiej strony większy napewno będzie lepszy do oglądania TV i filmów juz nie wspominając o grach.

 

Proszę o rady czy warto inwestować w 27cali. Monitor będzie mi służył bardzo dłuuugo więc wybór jest dla mnie bardzo ważny. W moim mieście tylko widziałem 24cale.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam od roku posiadam monitor+TV marki LG model M2382D-PZ. Jest to bardzo dobry monitor nie mam z nim żadnych problemów świetnie sprawuje się jako monitor a zarazem jako odbiornik tv na czym mi zależało z racji małego metrażu w pokoju. Wiem teraz jedno że następny monitorek jaki zakupię będzie nie mniejszy jak 27 cal. Ale to w tej chwili odległa przyszłość. Bo po co wymieniać coś co sprawuje się wyśmienicie pod każdym względem czy gram czy internet. A najistotniejsze że ma matrycę IPS bo jak teraz siedzę przed małym 18,5 cal. Philipsem 196Vl to nie mogę, jakie to maleństwo z badziewiastą matrycą TN. Pozdrawiam i proponuję Tobie 27 cal. może być i LG jakie sam wybrałeś.

Link to post
Share on other sites

 

 

trochę się boję że będzie za duży i przy pracy na komputerze lub przeglądaniu internetu (70% czasu) z bliskiej odległości będą widoczne piksele. Z drugiej strony większy napewno będzie lepszy do oglądania TV i filmów juz nie wspominając o grach.

Dla mnie to napisałeś jedną wielką sprzeczność. W filmach i grach tak samo będziesz widział piksele jak podczas innych czynności. 

 

 

 

To raczej jest zależne od matrycy

Co ma matryca do tego? Przecież PPI zależy od rozdzielczości oraz powierzchni.

Może to być TN, IPS, MVA, nie ma żadnego znaczenia.

 

 

 

w Full HD na 27 cali nie ma pixelozy?

Na 22 calach też zauważysz piksele jak się przyjrzysz z bliska.

Przy 27" nie będziesz patrzył z takiej samej odległości co na 22", więc automatycznie nie będziesz w stanie dostrzec tak bardzo pojedynczych pikseli.

 

Jest to dosyć osobista preferencja, miałem przez chwilę 27" FHD i kompletnie nie przeszkadzała mi większa plamka, a do siedzenia na forum to nawet lepiej się z pisywał właśnie z tego powodu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...