Skocz do zawartości

Wielofunkcyjne do 500 zł


Recommended Posts

Witam, szukam urządzenia wielofunkcyjnego atramentowego do 500 zł (najlepiej koło 400 zł). Głównie skanowanie i kopiowanie, !BEZ FAXU! i najważniejsze, czy jest taka która pomimo braku jednego tuszu kolorowego drukuje na czarno-biało? Teraz mam Epsona sx405 i jest beznadziejny, czerwony się skończy i nie mogę drukować na czarno-biało... Dziękuję za pomoc (najbardziej przychylam się do hp i brothera aczkolwiek nie pogardzę innymi opcjami)

Edytowane przez Agencjusz
Link to post
Share on other sites

wiem co to znaczy..też mam drukarke, że skończy się jeden tusz i lipa, wtedy nie można drukować ani na kolorowo ani na czarno. Ja z takich lepszych drukarek zawsze polecam HP 3525 bo mam poprzednika k209a i sprawuje się całkiem dobrze. Mój znajomy korzysta jeszcze z Brothera DCP-J4110DW. Zapytam jak to jest z tuszami i dam znac.

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Osobiscie odradzam HP tusze drogi, slabo z zamiennikami, a nawet jak znajdziesz to niestety ale glowice w hp sie czesto psuja i kosztuja tyle co nowe urzadzenie;)

 

Polecam zdecydowanie Brothery - tanie zamienniki, samoczyszczace, na prawde nie zdarzylo mi sie zeby cos bylo nie tak, a uzywam sama prawie codziennie, moja rodzina i znajomi tez korzystaja i nie narzekaja;)

 

Dodatkowo opcje szybkiego (ekonomicznego) drukowania czy kopiowania bierze mniej tuszu a wystarczajaco wszystko widac jest super oszczedna ;)

Link to post
Share on other sites

No i namieszam ... Własnie , że aktualnie HP jest tańsze . Faktycznie , są tusze zamienniki do Brothera ( 980/985/1000) które kosztują po 5-10 zł za kolor, ale w nowych HP z serii InkAdvantage oryginalne tusze są po 30-35 zł ( oryginał Brothera 985 to już 50 zł ) i za chwile będą zamienniki po 10-15 zł. Natomiast jakość wydruku i trwałość jest raczej po stronie HP. Szczególnie nowe Brother z tańszych linii to jakaś porażka. W znanej sieciówce na 10 sprzedanych 4-5 wraca w ciągu 1 msc. do serwisu, a maja jeszcze resztki starych modeli , to serwis sam je poleca. 

Allaway: głowice w HP się psują ? Ale skąd masz te dane ? pracuję w branży , " naprawa" zaschniętego HP to ...miseczka z ciepłą wodą i kąpiel .

Faktycznie to :

- HP : lepszy wydruk , trwalszy , łatwiejszy w serwisie

- Brother : tańsze zamienniki, krótsze życie drukarki.

Jeszcze jedna rad : nie rejestruj drukarki po zakupie. Żadnej: ani HP, Brother , Canon czy Epson. 

Link to post
Share on other sites

 

 

i za chwile będą zamienniki po 10-15 zł.
 

A czy przypadkiem brak zamienników nie jest spowodowany jakimiś patentami? Coś się zmieniło? Pytam, bo sam użytkuję HP 3525 (btw., jestem bardzo zadowolony i polecam) :)

 

 

 

Jeszcze jedna rad : nie rejestruj drukarki po zakupie. Żadnej: ani HP, Brother , Canon czy Epson. 

To też mnie zaintrygowało, mógłbyś rozwinąć temat?

Link to post
Share on other sites

Rejestracja produktu :

- plusy - aktualizuje soft , sterowniki , 

- minusy : spam firmowy , blokuje większość zamienników , kontrola wydruku , licznik wydruku.

Generalnie proponuję : do końca gwarancji używać oryginałów i rejestrować , po zakończeniu gw. wyrejestrować i korzystać z dobrych zamienników.

Aha , aktualizacja softu+nowe sterowniki czasami zasyfia system , kilka razy musiałem komuś stawiać od nowa Windę lub ( częściej ) przywracać do punktu . Co ciekawe , częściej przy W7 niż W8 , a najgorzej będzie z XP po kwietniu ( obawiam się ciągłego alertu o braku bezp. )

Własnie chodzi o te patenty: ta informacja jest niepełna , tylko WYBRANE modele tuszy są objęte zakazem. Lista : HP 21, HP 22, HP 27, HP 28, HP 56, HP 57, HP 300, HP 301, HP 336, HP 337, HP 338, HP 339, HP 342, HP 343, HP 344, HP 350, HP 351 i HP 901.To tylko 15% tuszy HP , fakt , że najpopularniejszych. Co wiecej , zakaz NIE DOTYCZY regeneracji...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...