Skocz do zawartości

Używany telefon do 600zł


Recommended Posts

Witam.

Szukam używanego smarthphona do 600zł.Może być trochę ponad 600 bo telefon kupię dopiero za jakieś 3 miesiące,ale już teraz chciałbym rozejrzeć się po rynku i zobaczyć co warto wziąć pod uwagę.

A więc tak.Jak najlepsza matryca. Chciałbym aby aparat miał minimum 8mpx i nagrywał w hd.Procesor 2rdzeniowy najlepiej z 1 gb ram.Na grach mi nie zależy,ale na filmach w wysokiej rozdzielczość owszem..Przydała by się również wysoka jakość dźwięku...

Priorytety to dobry aparat i jakoś dźwięku - to jest najważniejsze. Znajdę coś na rynku z moimi wymaganiami?

Edytowane przez Kaspi
Link to post
Share on other sites

Lepsza pod względem aparatu? Na pewno nie ;) Nie patrz po ilości Mpix, bo to o niczym nie świadczy. Przykładowo powiem - Lumia 920 ma aparat 8.7Mpix, a robi zdecydowanie znacznie lepsze zdjęcia od Sony Xperi Z1, który ma ponad 20-megapixelową matrycę.

Link to post
Share on other sites

jezeli był bys w stanie doplacic to rozejrzyj sie za LG L9 II

procek 1,4 x2 Krait,1gb ram grafika adreno 305

jak na androida to juz porządny aparat,i o jakichś zawieszkach itp raczej nie będzie mowy :)

pozdrawiam 

PS pamietaj ze L9II jest dobrym wyborem do jakiejś kwoty...powyżej 800zl jesteśmy niebezpiecznie blisko ceny nexusa 4 który jest znacznie lepszym aparatem

Link to post
Share on other sites

Nexus 4 ma ponoć słaby aparat,więc z twojej wypowiedzi wynika,że LG L9 II nie będzie dla mnie dobrym wyborem.

 

Który z tych telefonów będzie najlepszy do przeglądania internetu,robienia zdjęć,słuchania muzyki a bateria będzie trzymać najdłużej?
Samsung G3,Sony XT,HTC One X/S
 

Link to post
Share on other sites

LG L9 II

 

Bateria

2460 mAh
Wyświetlacz 4.7 "
Wymienna bateria
Panel IPS
 
Xperia T
 
Bateria 1850 mAh
Wyświetlacz 4.6
16 GB pamięci wewnetrznej
sensor BSI

dedykowany przycisk aparatu

wbudowane oświetlenie wideo

 

Jeżeli masz kase żeby dopłacić Do L9 II nie ma co się zastanawiać.

Jeżeli nie to Xperia T jest dobrym wyborem

Link to post
Share on other sites

Możliwe,że cena SGS3 spadnie po premierze SGS5?

Warto dopłacić do wersji I9305 czy z 2gb ramu?

 

Kurczę ale mnie zaciekawiła taka rzecz jak Asus PadFone.

Warto poczekać,uzbierać i kupić takie urządzenie(używane)?Czy taki smartphone będzie o wiele gorszy niż taki samsung gs3? Nie powiem,że takie duo przydałoby się :P

Edytowane przez Kaspi
Link to post
Share on other sites

Pomyśl o Xperii P. Ma głośnik na prawej stronie obudowy, dzięki czemu możesz telefon położyć ekranem do góry nie tracąc na jakości i głośności dźwięku. Nagrywa w Full HD, 8 MPx, dwa rdzenie 1 GHz i 1 GB Ram. Mam model T, ale P miał lepszą jakość dźwięku i był głośniejszy. Natomiast T to też byłby dobry wybór ale bardzo ciężko będzie znaleźć coś w dobrym stanie za ok 600 zł.

 

Edytowane przez deadlyblonde
Link to post
Share on other sites

Z racji,że tel.wezmę chyba na raty pozwolę sobie kupić coś za ok 1000zł.Jednak zmieniłem zdanie co do WP8.Zależy mi na płynności,ale nie tylko przez pierwszy miesiąc od wyjęcia z pudełka,ale przez wiele dłużej,co ponoć zapewnia windows phone 8.Tak więc myślę głównie o Nokii Lumii 920.Jak z aplikacjami na ten system?Można pograć w jakieś fajne gry tak jak na androidzie?


A...Czy warto kupić brandowaną lumią za ok 900zł a potem wgrać czysty soft czy nie ryzykować i dać te 1100-1200zł?

Link to post
Share on other sites

Branding w Lumiach polega na obarku startowym i kolorze kafli :) jeśli wgrasz soft dla Polski to nie tracisz gwarancji, np. MAsz brand Orange Polska a wgrywasz "czysty" soft dla Polski tzw. CV.

 

NIE - Lumia 720 - NIE nadaje się dla Niego - chce grać - lepsza będzie Lumia 820 :) która jest wersją Turbo L720 :)

 

Lumia 920 - ma świetny aparat, jest szybka, świetnie wykonana - ALE - ma krótki czas działania, o baterie trzeba w L920 bardzo "dbać" - jeśli zaczniemy intensywnie grac to batreię "zjedziemy" w 6 godzin.

 

Lumia 820 będzie tu lepszym wyborem - pracuje dłużej niż L920, ma gorszy aparat ale dalej robiący bardzo dobre zdjęcia, ma 1GB RAM, wiec każda gra ruszy. Ma też slot na kartę Micro SD. I ekran Amoled - który lepiej się do grania nadaje.

Link to post
Share on other sites

Branding w Lumiach polega na obarku startowym i kolorze kafli :) jeśli wgrasz soft dla Polski to nie tracisz gwarancji, np. MAsz brand Orange Polska a wgrywasz "czysty" soft dla Polski tzw. CV.

 

 

nie chcę straszyć, ale mam telefon z T-Mobile i wgrałem wariant krajowy, czyli bez brandingu. Musiałem dłużej czekać na najnowszą aktualizację Black.

Link to post
Share on other sites

Ja mam Orange :) i dostałem najszybciej - ale tak na prawdę to najdłużej czyli dwa miesiące poczekają ludzie z Play :)

Tak czy inaczej nawet dwa miesiące czekania to nie dużo :) - na ANdroidzie sa tacy, który już rok czekają i końca nie widać :) :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie zależy mi aż tak bardzo na grach.Sporadyczne granie podczas czekania :P Nie kupuję smartphona dla gier,do tego w przyszłości posłuży mi tablet z andkiem ;p A więc jak najbardziej opłaca się wydać 900zł na tel. od orange nawet jeśli zamierzam korzystać z karty plusa/playa ?

Kwestia tej baterii.Jest ona wyjątkowo słaba w porównaniu do np. galaxy s3?

Link to post
Share on other sites

Nie zagwarantue ci, że nie ma SIM Lock'a - to tej pory Lumie nie miały SIM Lock - musiał Byś poprosić sprzedającego by Ci sprawdził - karta Play za 5 zł i test :)

 

Orange dodaje do WP8 dodatkową obsługe płatności zbliżenoiwych - karta SIM staje się Karta Płatniczą. Ale to w niczym nie przeszkadza. 

Po za tym do Lumii na Polskę zawsze możesz wgrać "czysty" nie brandowany soft - bez utraty gwarancji, wazne by na Lumię a Orange Polska wgrywac soft na Polskę. :)

 

Bateria - jak rozmawiamy, sprawdzamy pocztę, popatrzymy do internetu, posluchamy muzy - to bateria wytrzyma dwa dni. W zasadzie jest to norma dla najmocniejszych smartfonów. :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...