Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Zamierzam kupić sobie samrtfona. I tu zaczynają sie schody, ponieważ nie wiem jaki bedzie tym właściwym. Mam do wydania ok.900 zł. Telefonu będę używał głównie do gier, przeglądania internetu, słuchania muzyki. Zastanawiałem się nad Xperią SP tylko podzespoły wydaja mi się ciut słabe. Ale ja sam nie znam się zbytnio na tego typu rzeczach, więc chciałbym prosić o radę specjalistów.

Link to post
Share on other sites

Krótko, bo takie tematy to codzienność.

 

android

 Xperia SP (bo nexusa 4 nie uda ci sie kupic za 900zł, poza tym ma czystego andka) - wszystko na wysokim poziomi, minusem tego fona jest średni aparat i ekran(kąty widzenia, kontast). Śmiga i to równo. Nic go obecnie nie zamuli.

 

WP

-Lumia 920 - szybka, bardzo dobry aparat i wykonanie. Minsem jest sam system, który jest płynny i szybki, ale BARDZO NUDY i PROSTY. Mi sie znudził po 30min. W dodatku ma mniej aplikacji i więcej jest płatnych  niz na andku.

 

 

Jesli luisz troche sie pobawic telefonem to najlepsza bedzie SP. Jesli cenisz prostote i ograniczysz sie do podstawowych funkcji oraz zalezy ci na b.dobrym aparacie to wez lumie.

Link to post
Share on other sites

System ma przede wszystkim spełniać swoją rolę i dobrze działać. Xperia SP jest dobrze wykonana, o wydajność nie musisz się martwić (Adreno 320). Wadą jest kiepski ekran. Warto rozejrzeć się za LG Nexus 4.

 

Myślałeś może nad WP?

Link to post
Share on other sites

Co do WP to mam te same odczucia co Marcin3372. Moja siostra ma Lumię i po pobawieniu się telefonem ok.1h znudził mi się. Nexsus 4 odpada bo kosztuje powyżej 900 zł. Myślałem także o LG Swift G. Co o nim sądzicie?

Edytowane przez Adriss123
Link to post
Share on other sites

to swifta G znalazłeś do tej kwoty a nexusa nie możesz znaleźć? :P

nexus 4 to niemal to samo co swift g-swift g ma lepszy aparat,więcej pamięci wbudowanej i przyciski funkcyjne "zabrane" z powierzchni wyświetlacza tyle roznic.po za tym sa to identyczne telefony (od strony sprzętowej)

i nexus 4 i swift g to bardzo dobre,wydajne aparaty.mam swifta(optimusa) i sobie chwale :)

nexus ma lepsze wsparcie,aktualizacje na bieżąco itp...

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/hit-nowy-lg-optimus-g-pl-menu-bez-sim-2-kolory-i3941252614.html

 

http://allegro.pl/lg-nexus-4-e960-nowy-black-sky-tower-wroclaw-i3933082791.html

 

Jakoś mi się udało. :) Czyli od strony sprzętowej LG, Xperia i Nexsus są na tym podobnym poziomie? Bo chciałbym kupić telefon, który trochę mi posłuży i nie będzie się wieszał na pierwszej lepszej aplikacji.

Link to post
Share on other sites

mimo wszystko nexus i optimus będzie wydajniejszy.

nexus i optimus to urządzenia identyczne sprzętwo.

czyli snapdragon s4pro (4x1,5Krait) gpu andreneo 320,2gb ram

xperia sp ma proc 2x1,7Krait,gpu andreneo 320,1gb ram

niezaprzeczalną zaletą optimusa i nexusa jest znacznie lepiej prezentujący się wyświetlacz. (w porównaniu do xperii)

Link to post
Share on other sites

zalezy czy dany program,test,benchmark korzysta z jednego,dwóch czy czterech rdzeni. bo rdzeń w rdzeń to fakt xperia jest ciutr wydajniejsza (1,5ghz vs 1,7ghz)

ale ogólnie procesor optimusa jest wydajnieszy,jesli chodzi o czystą moc obliczeniową.

po za tym optimus ma kosmicznie lepszy wyswietlacz...w moim mniemaniu nawet od xperii z czy sgsIII (choć to drugie nie dziwota)

Link to post
Share on other sites

Zapewne był testowany w aplikacjach, które korzystają tylko z dwóch rdzeni. Wtedy różnica 200mhz na korzyść Xperii SP przemawia. Jednak Optimus jest szybszy, posiada 2 razy tyle pamięci RAM co Xperia i wyświetlacz - wielka różnica na korzyść LG. Wydaje mi się, że nie ma się nad czym zastanawiać. LG jest lepszym smartfonem w prawie każdym aspekcie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Więc zostaje mi tylko iść do sklepu i fizycznie zobaczyć i ocenić telefony. A potem papa pieniążki. :)

Jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało. A co z aplikacjami? Bo wiem że w Xperii jest sklep play, a w LG? Pytam, ponieważ zależy mi na dużej ich ilości.

Edytowane przez Adriss123
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...