Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 570 bardzo hałasuje podczas gier


Recommended Posts

Ta, Chłodzenie za 200zł do karty, którą już za 400 można kupić. Cienki pomysł. Sprawdź czy Ci się coś nie dostało, czy obudowa nie jest pęknięta (obudowa chłodzenia) i nie wibruje, nasłu**** dokładnie skąd idzie hałas.

 

WindForce to ciche chłodzenie.

 

Co jeszcze możesz zrobić to w MSI Afterburner wejść w ustawienia, zakłądka wentylator i ustawić po swojemu zależność prędkości obrotowej wentylatorów od temperatury rdzenia karty. Powiedzmy niech wentylatory przyspieszają od 50 stopni do 80 stopni w zakresie od minimum do 55%, a od 80 stopni do 100 stopni na wszelki wypadek od 55% do 100%. NP tak:

http://imageshack.com/a/img706/9088/6hvq.jpg

Pamiętaj też aby po wszystkim zostawić podświetloną ramkę otaczającą suwak "Fan Speed" wcklikając przycisk "User define". Możesz tez ustawić w ustawieniach aby program uruchamiał się sam po starcie systemu i w tedy o niczym nie musisz pamiętać.

 

Edit.

O, a jak masz 200zł wydawać to sprzedaj to (sam bym odkupił z ciekawości by zobaczyć co to jest), weź dodatkową kasę i kup sobie chłodniejsze, cichsze i wydajniejsze GTX660, zamiast wsadzać Accelero na dziadka Fermi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

masz już nawet chętnego kupca
 

 

No i ja mówię całkiem poważnie, bo mi głośność by nie przeszkadzała nawet jeśli nic by się z tym zrobić nie dało, a moja prywatna 460'tka już mi się znudziła miesiąc temu. Ale odnoszę wrażenie, ze autor już tu może nie zajrzeć.

Link to post
Share on other sites

Niestety ale kupiłem przed twoim postem już to chłodzenie, na dniach powinno przyjść a obudowa chłodzenia, tzn ten czarny plastik to jest pęknięte jedno wejście na srubke i dlatego brakuje tam jednej śrubki. To może być tego wina?

Zresztą mniejsza, jak to chłodzenie, które zamówiłem nie pomoże to sie wkurze i wymienie kartę w ogóle bo wkurza mnie już ten hałas z rok i mam go dość.

Link to post
Share on other sites

Jak jest nowy to tak ale bardzo często słyszy się o hałasujących łożyskach w windforcach, nie wiem czemu ale właśnie najwięcej skarg słyszę o gigabyte albo cewki piszczą albo właśnie wentylatory trekoczą.

 

Moje od 3 lat siedzą cicho  %-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...