Skocz do zawartości

XP - zawieszanie pulpitu i paska zadań + problem z przeglądarkami.


Recommended Posts

Witam.



Od jakiejś godziny co jakiś czas zawiesza mi się pulpit i pasek zadań.

Jedynie jak można to naprawić to wyłączyć, a potem włączyć explorer.exe

Czasami naprawi się też samo po kilku minutach, ale za jakiś czas znów to samo.

Robiłem skan kompa, wykrył 3 wirusy, usunął i dalej to samo...



Jeśli chodzi o Operę to sama od siebie używa przycisku wstecz, z innymi przeglądarkami to samo.

Znalazłem w necie, że to przez gesty myszy, wyłączyłem i nic to nie dało.



Dodam jeszcze, ze problem wziął się jakby sam z siebie. Nic nie pobierałem itd.



Proszę o szybką pomoc, dzięki z góry.

Link to post
Share on other sites

 

 

Robiłem skan kompa

pytanie jeszcze jakim programem. Sprawdź msconfig, może tam się też coś zalęgło. Zrób skan i zresetuj kompa + j.w. Malwarebytes Antimalware.

Link to post
Share on other sites

Skan robiłem AVG. Jeśli chodzi o malwarebytes to znalazło mi kilkanaście obiektów. Usunęło, ale problem dalej jest taki jak wcześniej.

 

 

 

logi:

Malwarebytes Anti-Malware (Okres testowy) 1.75.0.1300
www.malwarebytes.org

Wersja bazy: v2014.02.06.07

Windows XP Service Pack 3 x86 NTFS
Internet Explorer 8.0.6001.18702
PonadKiloo :: UNKOWN-18FD9F56 [administrator]

Ochrona: Włączona

2014-02-06 20:23:19
mbam-log-2014-02-06 (20-23-19).txt

Typ skanowania: Szybkie skanowanie
Zaznaczone opcje skanowania: Pamięć | Rozruch | Rejestr | System plików | Heurystyka/Dodatkowe | Heuristyka/Shuriken | PUP | PUM
Odznaczone opcje skanowania: P2P
Przeskanowano obiektów: 197575
Upłynęło: 10 minut(y), 29 sekund(y)

Wykrytych procesów w pamięci: 0
(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych modułów w pamięci: 0
(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych kluczy rejestru: 15
HKCR\AppID\{C26644C4-2A12-4CA6-8F2E-0EDE6CF018F3} (PUP.Optional.Delta.A) -> Nie wykonano akcji.
HKLM\SOFTWARE\{6791A2F3-FC80-475C-A002-C014AF797E9C} (PUP.Optional.OptimzerPro.A) -> Nie wykonano akcji.
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} (PUP.Optional.Qone8) -> Nie wykonano akcji.
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{BB74DE59-BC4C-4172-9AC4-73315F71CFFE} (PUP.Optional.WebSearchInfo) -> Nie wykonano akcji.
HKCU\Software\ConduitSearchScopes (PUP.Optional.Conduit.A) -> Nie wykonano akcji.
HKCU\Software\DataMngr (PUP.Optional.DataMngr.A) -> Nie wykonano akcji.
HKCU\Software\PriceGong (PUP.Optional.PriceGong.A) -> Nie wykonano akcji.
HKCU\Software\AppDataLow\SProtector (PUP.Optional.SProtector.A) -> Nie wykonano akcji.
HKCU\Software\BabSolution\Updater (PUP.Optional.Babylon.A) -> Nie wykonano akcji.
HKCU\Software\Conduit\FF (PUP.Optional.Conduit.A) -> Nie wykonano akcji.
HKCU\Software\InstallCore\1I1T1Q1S (PUP.Optional.InstallCore.A) -> Nie wykonano akcji.
HKCU\SOFTWARE\INSTALLCORE (PUP.Optional.InstallCore.A) -> Nie wykonano akcji.
HKLM\SOFTWARE\qvo6Software (PUP.Optional.qvo6.A) -> Nie wykonano akcji.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} (PUP.Optional.Qone8) -> Nie wykonano akcji.
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{1E1B2879-88FF-11D3-8D96-D7ACAC95951A} (Trojan.BHO) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

Wykrytych wartości rejestru: 2
HKCU\Software\InstallCore|tb (PUP.Optional.InstallCore.A) -> Data: 0W0U -> Nie wykonano akcji.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\AboutURLs|bProtectTabs (PUP.Optional.BrowserProtect.A) -> Data: http://www.delta-search.com/?babsrc=NT_ss&mntrId=109900E07C7A0F98&affID=119357&tsp=4924 -> Nie wykonano akcji.

Wykryte wpisy rejestru systemowego: 10
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main|Start Page (PUP.Optional.WebSearchInfo) -> Złe: (http://websearch.searchisbestmy.info/?pid=821&r=2013/11/18&hid=12474186364969336963&lg=EN&cc=PL&unqvl=41) Dobre: (http://www.google.com) -> Nie wykonano akcji.
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main|Default_Page_URL (Hijack.StartPage) -> Złe: (http://www.qvo6.com/?utm_source=b&utm_medium=cor&from=cor&uid=WDCXWD1600BB-00RDA0_WD-WMANM365996959969&ts=1373203017) Dobre: (http://www.google.com) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced|Start_ShowHelp (PUM.Hijack.StartMenu) -> Złe: (0) Dobre: (1) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer|NoFind (PUM.Hijack.Find) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System|NoDispScrSavPage (PUM.Hijack.DisplayProperties) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System|NoDispBackgroundPage (PUM.Hijack.DisplayProperties) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main|Default_Page_URL (Hijack.StartPage) -> Złe: (http://www.qvo6.com/?utm_source=b&utm_medium=cor&from=cor&uid=WDCXWD1600BB-00RDA0_WD-WMANM365996959969&ts=1373203017) Dobre: (http://www.google.com) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|AntiVirusDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|FirewallDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.
HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|UpdatesDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Dodanie do kwarantanny i naprawa pliku zakończyły się powodzeniem.

wykrytych folderów: 3
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\SearchNewTab (PUP.Optional.SearchNewTab) -> Nie wykonano akcji.
C:\WINDOWS\CIDD_P (Worm.AutoIt) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
C:\WINDOWS\CIDD_P\506F6E61644B696C6F6F (Worm.AutoIt) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

Wykrytych plików: 12
C:\Documents and Settings\PonadKiloo\Ustawienia lokalne\Temp\UpdateCheckerSetup.exe (PUP.Optional.Somoto) -> Nie wykonano akcji.
C:\Documents and Settings\PonadKiloo\Ustawienia lokalne\Temp\is1890775716\34618425_Setup.EXE (PUP.Optional.Spigot.A) -> Nie wykonano akcji.
C:\Documents and Settings\PonadKiloo\Ustawienia lokalne\Temp\is-EK2C5.tmp\ToolbarAcceptRate.exe (Trojan.FakeAV) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
C:\Documents and Settings\PonadKiloo\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\NVIDIA Corporation\nvsync.exe (Trojan.Agent.FATI) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
C:\WINDOWS\system32\bpk.dat (Keylogger) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
C:\WINDOWS\system32\inst.dat (Keylogger) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
C:\WINDOWS\system32\pk.bin (Keylogger) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
C:\WINDOWS\CIDD_P\506F6E61644B696C6F6F\br.dll (Worm.AutoIt) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
C:\WINDOWS\CIDD_P\506F6E61644B696C6F6F\clm.dll (Worm.AutoIt) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
C:\WINDOWS\CIDD_P\506F6E61644B696C6F6F\nam.dll (Worm.AutoIt) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
C:\WINDOWS\CIDD_P\506F6E61644B696C6F6F\nfie.dll (Worm.AutoIt) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.
C:\WINDOWS\CIDD_P\506F6E61644B696C6F6F\yfie.dll (Worm.AutoIt) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

(zakończone)


Jestem właśnie świeżo po instacji systemu na nowo + formacie i problem niestety, ale dalej taki jak wcześniej...

Link to post
Share on other sites

Świeci prawie cały czas ciągłym światłem.

Jakim programem mam go przeskanować ?

 

Dodam jeszcze, że robiłem test ramu MemTestem86+ i nie wykrył mi żadnych błędów. 


HD Tune Pro nie wyrył żadnych bad sektorów.

Link to post
Share on other sites

Masz sporo otwartych okienek z Opery ? Może w niej się coś zagnieździło. Odinstaluj ją i spróbuj na innej przeglądarce.

btw. nie masz żadnego antywirusa na stałe zainstalowanego ? Masz jakiś firewall ? Bo nic takiego nie widzę.

Link to post
Share on other sites

Kilka kart. Przed formatem używałem kilku przeglądarek i na każdej było to niestety to samo.

Antywirusa aktualnie nie mam żądnego. Firewalla też nie.

Tak jak pisałem wyżej jestem świeżo po formacie.

 

Po może 5 minutach od pierwszego włączenia nowego systemu już był problem z zacinaniem paska i samego wciskania się przycisku wstecz.


Nie wiem czy to istotne, ale po formacie problem jest mniejszy.

Tzn to samo co wcześniej, tylko z dużo mniejszą częstotliwością.

Link to post
Share on other sites

Koniecznie zainstaluj jakiś antywirus + firewall, np. AVG, Avira i do tego ZoneAlarm lub Comodo Firewall.

Wszystkie sterowniki (m.in. chipset, grafika) zainstalowałeś ? System oryginalny ?

Link to post
Share on other sites

Wcześniej miałem to wszystko zainstalowane, a problem od tak wystąpił...

Aktualnie sterowniki mam wszystkie + oryginalny system.

 

Skąd pobiorę najnowsze sterowniki do VIA P4M800 Pro/P4M800 CE/VN800/CN700 rev. 00 ?


Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli dioda od dysku świeci ciągłym światłem to może znaczyć, że masz za moło RAM'u i system "grzebie" po dysku bo tam jest zapewne plik wymiany.

Co to jest za komputer - ile masz RAM-u?

Dysk sprawdzisz sofetm HD Tune

Jak bardzo zajęty jest dysk, może jest za mało miejsca na to aby używać go jako pamięci wirtualnej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...