Skocz do zawartości

PISZCZĄCE CEWKI NA KARCIE GRAFICZNEJ GTX285


Recommended Posts

Witam,mam problem z piszczącymi cewkami w karcie gtx285 w których to piski występują przy ładowaniu gry lub w menu,w samej grze gdy gram juz nie ma pisków,sprawdzilem dodatkowo dwie karty tego samego producenta i ta sama sytuacja,prawdopodobnie większosc tych kart nie zaleznie od producenta ma ten sam problem.Tylko zastanawia mnie jedno,wydając 1700zł na karte nie wyeliminowali problemu z gupimi cewkami wiec jest to nie zgodnosc towaru z umową poniewaz producent w zaden sposób nas nie informuje o piszczących cewkach a tym bardziej że jest to dopuszczalne.Podlega to reklamacji na wymiane karty lub zwrot gotówki w przypadku wszystkich kart z tym problemem.Proszę o wypowiedz tych co byli w tej lub podobnej sytuacji jak rzeczywiscie wygląda ta sprawa pozdro.

Link to post
Share on other sites

Nie podlega to gwarancji, piszczące cewki w menu moze powodowac wysoka ilosc fps (sproboj wymusic VSync w sterownikach), jak to nic nie da to albo wymien karte na inna, badz tez musisz sie z tym pogodzic. Moze kiedys same z siebie przestana piszczec.

Oczywiscie piszczace cewki w zaden sposob nie wplywaja na dzialanie i zywotnosc karty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mi też syczy i piszczy. Z tym że ja mam 9800GT od Gigabyte.

Czasem pod obciążeniem np. w jakichś grach a czasem też podczas jakichś filmików w grach.

Jakiś czas temu założyłem radiatorki na sekcję zasilania (chyba jeden ukłąd został bez chłodzenia) i jakby mniej piszczą. Być może też jest to jakaś przyczyna owego piszczenia.

Link to post
Share on other sites

GTX 285 GAINWARD oraz EVGA też piszcza. Sprawdzone - piszczy pomiedzy kolejnymi testami 3DM 2006 (jak sie laduja i pojawia sie plansza). W grach nie zauwazylem bo mialem sluchawki na uszach :P..teraz przeszedlem na WC i jak tylko leak test skończe to sprawdze jak bardzo daje sie to we znaki.

Link to post
Share on other sites

bardzo fajne fotki Andrzej w tym wypadku prosilbym cie bys zrobił 2 zdiecia tej karty tam gdzie uklad scalony jeden na przeciwko drugi pod małym kątem tak bym mogł dobrze sie przyjzec układowi całemu z gory dzieki pozdro.

Link to post
Share on other sites

Witam. Ostatnio zakupiłem kartę EVGA GTX285 SSC mam ten sam problem przy ładowaniu gry, w menu a także podczas grania w niektóre gry (np. Farc Cry 2) karta dziwnie piszczy i syczy :P to samo występuję podczas testu w 3dmark lub atitool. Zastanawiam się czy można zareklamować kartę lub zapobiec piszczeniu karty ???

Link to post
Share on other sites

wlaczylem vsync w panelu sterowania nvidia, rzeczywiscie karta przestala piszczecz w filmikach i menu natomiast podczas gry dalej wydaje jakies dziwne dzwieki :P . Niestety to nie koniec problemow gdy temp karty podczas grania dochodzi do 70stopni zaczyna wywalac zielone plamy i dziwne kolory... :P:P:P

Link to post
Share on other sites

wlaczylem vsync w panelu sterowania nvidia, rzeczywiscie karta przestala piszczecz w filmikach i menu natomiast podczas gry dalej wydaje jakies dziwne dzwieki ;) . Niestety to nie koniec problemow gdy temp karty podczas grania dochodzi do 70stopni zaczyna wywalac zielone plamy i dziwne kolory... ;):):)

Moja karta nigdy nie doszla do 70C max to 68 i to po ostrym graniu w Crysis Warhead na veryhigh a po gtaIV na max 56C sprawdzane GPU-Z

rozdzielczosc w obu grach to 1280x720

Link to post
Share on other sites

Ja mam max 76C ale to się zmieni bo zaraz zakładam nową obudowe "nzxt tempest" Ta jest mała i kabli jest tyle że nic dziwnego:) Chce kupić zalman reserator 1 v2 albo v2. Wtedy dopiero pokręce sobie ;) Co do piszczenie to mi piszczy tylko na niskich rozdziałkach a gram zawsze w 1920x1200 więc mi to nie przeszkadza a co do różnych pasków w grach itp. to ja w crysisie na multi zamiast trawy miałem fioletowe prostokąty(olałem to bo po 10 minutach znikało) po jakimś czasie podkręciłem karte na zegary takie jak w gtx 285 i wgrałem stery 185.20 beta i nigdzie żadnych problemów ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...