Skocz do zawartości

Chłodzenie Wodne, potrzebna pomoc


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez natsu,

Recommended Posts

Witam, Jest to mój pierwszy temat na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Noszę się z zamiarem upchnięcia mojego stacjonarnego kompa do takiej nadbudówki nad biurkiem z plexiglassu, I doszedłem do wniosku, że chłodzenie powietrzne, nie ma opcji nie wyrobi, i zgłaszam się tutaj do was, Potrzebne mi jest wszystko do chłodzenia wodnego za w miare rozsądną cenę, Propozycje tylko nówek sztuk, nie używanych, Mój komputer -

AMD Phenom II x4 965 BE ( Planowana zmiana na i5 3570k )

AsRock 970 Extreme 4 ( Planowana zmiana na model który będzie akuratny w trakcie zmian ( Okolice początku wakacji ))

GTX 770 Gigabyte WF3

BeQuiet 600w

2x4 Corsair DDR3

 

Najlepiej jeżeli wyszło by to w okolicach 1,2 - 1,5 k. Więcej nie mam :)

 

Potrzebne - Rezerwuar, Pompka, wężyki*, złączki*, Chłodnica ( spora ), Płyn, najlepiej jakby fluorescencyjny czy inny świecący, Oba bloki. ( GPU i CPU )

 

 

//przenoszę 

Edytowane przez EvanSeed
Link to post
Share on other sites

 

 

Potrzebne - Rezerwuar, Pompka, wężyki*, złączki*, Chłodnica ( spora ), Płyn, najlepiej jakby fluorescencyjny czy inny świecący

 

//przenoszę 

 

 

Nie wiem jak wygląda ta nadbudówka z pleksiglasu, ale nie brzmi to najlepiej nie tylko w kwestii miejsca ale w ogóle przewiewności.. 

 

A co blokami? Masz? CPU i GPU?

 

Chłodnice przynajmniej dwie...

 

 

 

1,5k na zwodowanie wszystkiego tak żeby było wydajnie, ze złączkami skręcanymi to będzie trochę licho :] Można pojechać po bandzie z blokiem LTX (którego już ponoć EK nie produkuje) oraz najtańszymi złączkami, ale jaki jest wtedy sens LC? 

 

PS. Cała ta koncepcja jest jakaś dziwna :)

Edytowane przez Chantaz
Link to post
Share on other sites

Bloczek uniwersalny na gpu + radiatorki/bloczki na pamięć. Oczywiście możesz stracić gwarancję na karcie. Dałbym ze dwa wentylatory do takiej obudowy. Pompa np. laingddc 1t

Edytowane przez filo301
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jaką masz budę?

 

Wszystko oprócz chłodnicy bo nie wiem jaka się zmieści w Twoją obudowę

 

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miejsce w obudowie to nie problem, bo robie sobie biurko specjalnie pod kompa które będzie mniejwięcej tak wyglądało - 

http://desktopped.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2011/04/glass-desk-mod-0-1024x776.jpg

Tylko chwilowo, na AMD mi jest potrzebny bloczek ;/

 

Wysokość będzie 22,5 CM 

Długość 40CM

Szerokość 70CM

 

Więc raczej boczkiem z tyłu chłodnica wejdzie

 

A co sądzilibyście o takiej chłodnicy ? 

EK Water Blocks EK-CoolStream PE 480 (Quad)

Edytowane przez EvanSeed
Link to post
Share on other sites

http://angela.pl/p10320,koolance-cpu-380a-water-block-amd.html

 

Chłodnica spoko, ale ja bym celował w UT60. Lepsza chłodnica. Nie wiem też jaki ma sens kładzenie pod wodę phenoma i wydawanie kasy na blok skoro i tak będzie zmiana na intela. Sprawdź czy on jest na Twoją podstawkę bo moje doświadczenie z amd skończyło się na athlonie x2

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...