Skocz do zawartości

chłodzenie CPU - pare noobowskich pytań


Recommended Posts

ogólnie to wysiadło mi chłodzenie, poleciałem szybko do najbliższego sklepu i pan sprzedawca wcisnął mi chyba jakiś totalny gniot.

http://www.spirecoolers.com/main/produc ... ProdID=694

coś takiego. wcześniej na oryginalnym intel-owskim chłodzeniu mogłem ustawić prędkość obrotu wentylatorka. tutaj niestety nie potrafię.

czy to możliwe w ogóle aby wentylator nie dał się ustawiać??

 

próbowałem w biosie, programowo speed fan i oryginalnym narzędziem z mobo.

wentylator smiga na 2400 obrotach i wydaje nieprzyjemny szum. jesli to jest normalne to ja zwariuje. jutro chyba pójdę oddać ten wentylek.

ale proszę o odpowiedź. czy to możliwe że tego coolera nie można ustawiać?

Link to post
Share on other sites

znając takie osiedlowe sklepy pewnie policzyli z 45 zł szkoda pieniędzy...do kolegi powyżej katana jest dobra (mam) ale niestyty przy 4 rdzeniach i OC wiatrak dostaje szału zmieniłem na 120mm scythe 1100 rpm i błoga cisza a temp przy 4x3,7 60 st przy testach 100% obiciążenia:)

Link to post
Share on other sites

dobra faktycznie chodzi o to, że jest na 3 pinach. z kręceniem to jest tak, że peniam du*e, a i wiedzę mam za małą. ale chciałbym w końcu zacząć się tym bawić. tylko jakoś nigdy nie potrafię ogarnąć wszystkich poradników. a książki też nikt nie wydal :)

Mobo asus k5 epu ( 775 )

tak ze ten scythe chyba tam nie pasuje... :D

ok zamieniam chlodzenie na

http://allegro.pl/item1053396556_hardpc ... 0_hit.html

teraz tylko obym sie nauczył kręcić kompa :D

Link to post
Share on other sites

fajne i tańsze, ale już się szarpnąłem na tego scythe 3

nie wiem za bardzo od czego zacząć pytać. zacznę od tego, że zapytam czy zakładać nowy post :D

a w drugiej kolejności. z czym się "je" bios. tzn tam jest tyle opcji.... w manualu oczywiście jako tako są opisane ( ale po engliszemu, a mimo że i tak coś tam rozumiem to z tłumaczenia na pl i tak nic nie rozumiem :D )

spotkał się ktoś z jakimś opisem tych wszystkich funkcji itp? ( ps wiem ze każda rodzina płyt może mieć inne nazwy tych samych funkcji itp )

tak czy siak w piątek mam mieć chłodnice :wariat: i od 19 zacznę konkretną zabawę.

do tego czasu poczytam co mogę na forum. proszę tylko o wskazanie tematów w jakiejś kolejności. aby nie skakać z brzegu od razu na głęboką wodę :)

Link to post
Share on other sites

kurna, jeszcze nie mam tego chłodzenia. ale mniejsza o to. jutro powinno być.

Gorzej z tym miernikiem, jakieś 2 lata temu pozbyłem się jednego dając bratu. jak myślicie sugerując się tylko napięciami i temp. z systemu ( ale nie kręcąc na maksa procka, kości itp ) mogę być pewny, że wszystko ok ? wszyscy używacie mierników??

Link to post
Share on other sites

kurna, jeszcze nie mam tego chłodzenia. ale mniejsza o to. jutro powinno być.

Gorzej z tym miernikiem, jakieś 2 lata temu pozbyłem się jednego dając bratu. jak myślicie sugerując się tylko napięciami i temp. z systemu ( ale nie kręcąc na maksa procka, kości itp ) mogę być pewny, że wszystko ok ? wszyscy używacie mierników??

Te wszelkie programy typu CPU-Z nie pokazują prawidłowego napięcia. Tak samo BIOS.

Temperatury zazwyczaj wskazywane są poprawnie...

 

Miernik kosztuje ok. 20 zł o ile dobrze kojarzę :menda: Takze nie jest to jakiś wielki wydatek :D

Link to post
Share on other sites

czy to możliwe że program, ai gear i inne do mierzenia temp na procku fiksują przy tym chłodzeniu ??

temp mi skacze od 45 do 50 stopni

średnio 46 stopni bez stresu w windowsie przy 2500 obrotach?

czyżbym źle to zamontował ??

 

dziwne bo przy 300 obrotach tez jest 43-46 stopni..

 

dodam ze górny i dolny radiator jest zimny.

 

coś mi się zdaje ze dałem za dużo pasty...

Link to post
Share on other sites

ok, dałem najpierw mega za dużo pasty, pózniej dałem chyba za mało. starałem się aby to było coś ala ziarnko ryżu, ale rozsmarowanie karta telefoniczną, kredytową itp powoduje usunięcie wiekszości pasty i zostawienie tylko śladowej ilości.

czego używacie do rozsmarowania pasty?? ( waciki do uszu też nie zdały egzaminu moim zdaniem )

chociaż temperatury spadły z 46 na 39(ale dalej bez różnicy czy chodzi wentylator czy też nie... i radiatory nadal zimne... o co kaman??? )

Link to post
Share on other sites

podgrzej trochę pastę przed nałożeniem (np w ciepłej wodzie), a coś a'la karta kredytowa powinno zdać egzamin, niemniej na całą powierzchnię proca musisz dać trochę więcej pasty niż "ziarnko ryżu", które było w sam raz lata temu, gdy smarowało się tylko wystający rdzeń.

waciki od uszu jak i wszystko inne, co może zostawiać kawałki siebie jest wręcz niedopuszczalne

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...