Skocz do zawartości

Jaka grafika do 450 zł. do mojego zestawu?


Recommended Posts

Witam, zamierzam na dniach (najlepiej jutro) zamówić nową grafikę i zasilacz do mojego kompa. Aktualny zestaw to:

Procesor Core i5 2400

Płyta Gigabyte P67A D3-B3 rev.1

Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3

Dysk WD 500GB 7200 obrotów

Dźwięk Line6 UX2

Napęd DVD-RW

Monitor Full HD 27'

 

Zastanawiam się między Radeonem 7770 a 7790 i do tego zasilacz Corsair VS 450W. Jaką firmę konkretnie wybrać jeśli chodzi o grafikę?

 

Budżet tak jak w tytule: 450 zł.

Edytowane przez Ster85
Link to post
Share on other sites

Jak liczy się dla Ciebie tylko wydajność to weź HD 7790, jeżeli chciałbyś do tego dostać dodatkowe gry to weź Radeona R7 260X. 2GB na grafice jest opłaca tylko w droższych kartach graficznych i wtedy kiedy będziemy grali w wysokich rozdzielczościach i z mega wypaśnymi detalami grafiki w grach.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

2 GB w kartach budżetów to bzdura i marnowanie pieniędzy. Różnica w FPS to 1-2, czyli w granicy błędu pomiarowego. 

 

Nie do końca w przypadku wielu gier brak tej pamięci może ograniczyć możliwość ustawienia wyższych detali, ale akurat w tym przypadku ta karta i tak nie ma takiego potencjału by wykorzystać tą pamięć więc 1GB wystarczy ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Pozwolę sobie trochę odgrzać temat mój. Mianowicie na chwilę obecną kupiłem tylko zasilacz i dziś chciałem domówić Radka 7790. Okazało się jednak, że jest problem z dostępnością. W międzyczasie zacząłem pogrywać w World of Tanks i znalazłem również kartę R7 260x o której pisał kolega Szembor5. Przeczytałem, że ma ona coś, co nazywa się Mantle lub jakoś tak. Orientujecie się czy to już koniec produkcji 7790, czy tylko chwilowe problemy? Bo na chwilę obecną to mógłbym nawet i 7770 zakupić, ale z tego co widzę to R7 260x na pewno od niej będzie lepsze, które z kolei jest prawie tak dobre jak 7790.

Link to post
Share on other sites

GTX 570 będzie mniej więcej tak wydajny jak Radeon 7850 i GTX 650 Ti Boost  wiec za cenę 450 zł to bardzo opłacalna propozycja. W komentarzach piszą ze cicha wiec tylko brać. A i na dzień dzisiejszy cena online 399 zł.[ za pobraniem 427 zł ]

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

ja bym proponowal nowiutka r7 260x jak z moreli albo innego serwisu jak napisal gural23. sam niedawno mialem obszerny temat i w tych pieniazkach wybralem wlasnie ta karte. jutro zaczne testy wiec moge pisac co i jak ;)

Link to post
Share on other sites

szukaj 650ti boost lub gtx 570 i podkrec ja do poziomu 580. Te karty odjadą temu radeonowi w wydajności. Lub zwiększ budżet i pod tego procka daj coś dużo lepszego np 660 lub r9 270. Tylko że to +200zł nowe.

Link to post
Share on other sites

ja bym proponowal nowiutka r7 260x jak z moreli albo innego serwisu jak napisal gural23. sam niedawno mialem obszerny temat i w tych pieniazkach wybralem wlasnie ta karte. jutro zaczne testy wiec moge pisac co i jak ;)

Chętnie się dowiem jak Ci się karta spisuje :)

Link to post
Share on other sites

r7 265x wg zapowiedzi w sklepach internetowych ma kosztować 600zł+

 

Ster85 jeżeli jest możliwość wstrzyma się o 2 miechy i dołożenie około 200zł do r9 270 lub gtx 660  to naprawdę naprawdę warto. Jeżeli 450zł to absolutne max to poszukaj z tego co polecałem wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...