Skocz do zawartości

Możliwie wszechstronny PC do 1200 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szambor5,

Recommended Posts

 

 

Bo B85M-D3H ma 3 takie zlacza + wiatrak CPU, wiec rozumiem, ze moge podpiac 3 wentylatory w obudowie + jeden na CPU, tak? A co z chlodzeniem GPU?

 

Tak, do mobo możesz normalnie podpiąć 3 wentylatory z obudowy +wentylator z chłodzenia cpu.

 

 

 

Co do wentylatorów. Zawsze można je podłączyć pod Molexa.

Tak jak napisał Szembor, zawsze możesz je podpiąć taką przejsciówką pod molex http://www.morele.net/manhattan-adapter-zasilania-do-wentylatora-3-pin-4-pin-molex-330411-307401/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze pytania dotyczące chłodzenia..

1) Ilu pinowe złącza wentylatorów ma B85M-D3H? 3 czy 4 piny?

2) Jak odbywa się sterowanie nimi? Wyczytałem, że nie można regulować każdego z osobna i zmieniać można - cpufan, sysfan1, sysfan2+3.

3) Czy pod złącze 4pin mogę podpiąć wentylator 3pin?

4) Odwrotnie - czy pod 3pin podepnę 4 pin?

5) Co umożliwia wiatrak 3pin, a co 4pin? Wg jednych źródeł 3pin nie można regulować (mówię o regulacji w systemie, dajmy na to programem Speedfan), wg drugich można regulować i odczytywać prędkość obrotową.. Wiem, że czwarty pin to PWM,


Wiekszosc odpowiedzi juz znam, doczytalem :) powiedzcie mi tylko - przy Pentiumie G3420 warto dorzucic 60 zl i zamiast HD7770 wziac r7 260x od Gigabyte?
Link to post
Share on other sites

Jeśli tylko się uda to dorzucę. :)

Pytanie kolejne - czytam właśnie poradnik o montażu komputera (przyznaje - bawiłem się w to kilka razy i to parę lat temu, nie pamiętam nic, poza tym nigdy od podstaw tego nie robiłem) i wg niego płytę główną przykręca się śrubkami, które mają być dostarczone z obudową.

 

Rozumiem, że z MOBO GA-B85M-D3H śrubek nie ma w zestawie, a może jednak są? :)


Sam sobie odpowiadam - śrubki są z budą.. więc czas szukać jakiejś taniej budy pewnie.

 

Kolejne pytanie - ten Corsair VS 450W jest kompatybilny z Haswellem? Wnioskuję, że nie w pełni.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/corsair-intel-haswell-zasilacze-kompatybilne-oficjalna-lista.html

 

Podobno też Haswelle nie są kompatybilne z Windows 7.. o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

szembor5, warto inwestować w ASrock H87 pro4 lub MSI B85-G43? Pełne ATX, ale nie wiem czy to coś zmienia (poza możliwością założenia większej karty czy większego chłodzenia na CPU, czego w sumie nie planuje) ?

Link to post
Share on other sites

Panowie, potrzebuję ostatecznej i miare szybkiej opinii.

 

MOBO: Gigabyte GA-B85M-D3H

CPU: Intel Pentium G3420 BOX

RAM: Corsair Vengeance 4GB 1600MHZ DDR3 CL9 XMP Non-ECC BLUE

PSU: Corsair VS 450W ATX 120mm CP-9020049-EU

DVD: Samsung SH-224DB

 

Coś zmienić?

 

W planach były inne MOBO, najtańsze odpadły od razu, zostały takie:

MSI B85-G43 - ale ponoć sprawia problemy ze starszym dyskami i je "odłącza", BSOD itd.

ASRock B85 Killer - ma świetną integrę, ale 3-pinowe wejścia wentylatorów..

Gigabyte GA-B85-HD3 - w sumie również ciekawa płytka i jest głównym (i chyba jedynym sensownym) konkurentem dla B85M-HD3, ma więcej złącz.

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites

 

 

MSI B85-G43 - ale ponoć sprawia problemy ze starszym dyskami i je "odłącza", BSOD itd.

Wersja na chipsecie Z87 sprawia problemy, nie B85

 

 

 

RAM: Corsair Vengeance 4GB 1600MHZ DDR3 CL9 XMP Non-ECC BLUE
 

Są OK, sam je posiadam. Tyle ,że mają bardzo wysokie radiatory i przy dużych chłodzeniach mogą być problemem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wg. opinii na morele B85-G43 też ma taki problem..

Ogólnie wybrałem 6 płyt.

GA-B85M-D3H - faworyt.

GA-B85-HD3- również super płytka IMO

Asus B85M-E - szału nie robi, mało złącz w porównaniu do Gigabyte, brak dual UEFI, ale to Asus, ponoć najlepsza firma do mobo

ASRock H87 PRO4 - wiele złącz, super rozmieszczone, ale 3pinowe złącze CPU FAN.. to przeszkadza?

MSI B85-G43 - wygląda świetnie, byłaby idealna gdyby nie te opinie.. są naprawdę złe, choć o Gigabyte również słyszałem że się sypią na potęgę..

ASRock B85 Killer- sporo przekracza budżet i jakoś mnie nie zachwyca..

 

Którą wybrać? Już mam tak cholerny mętlik.. Jeśli Gigabyte to naprawdę dobre płyty to chyba wezmę w cholerę tego B85M-D3H i spokój, złącz mi starczy.


Aaa, zapomniałem - CASE to Zalman Z3 Plus :)


Złożony taki, jak w poście #33 ze zmianą PSU na XFX Core 450W. Do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...