Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Bez owijania, zastanawiałem się nad R9 290 bądź GTX 780 lecz po zapoznaniu się z artykułem: http://pclab.pl/art56032.html ATI dziękuje za współprace. Więc którego producenta karty wybrać, oczekuje wydajności i ciszy. Na karte moge przeznaczyc jakies 2000 zł. Zakup planuje na 10-15 luty. Podobno Asus jest warty uwagi, Gigabyte się obawiam ze względu na wadliwe karty. Może ktoś coś podpowie? Moja jednostka sobie spokojnie poradzi z taką grafika.

Edytowane przez sirmica
Link to post
Share on other sites

i5 3570k - Noctua NH-D14

AsRock Z77 Extreme 4

Patriot 2x4GB 2133 MHz VIPER III XMP CL11

Kingston SSD HyperX SH103S3/120GB

Fractal Design Arc Midi R2

Seasonic S12G 80 Plus Gold 650W

Wszystko przygotowane pod grafike i monitor 1920×1080 bądź 2560×1440 ale to sobie zostawie na później.

Edytowane przez sirmica
Link to post
Share on other sites

Za sprawą zegarów, które można sobie podbić w 10 sekund ;)

 

 

 

Gigabyte się obawiam ze względu na wadliwe karty

 

Gigabyte'ów, z racji na dość niską, oczywiście jak na taką kartę, cenę, sprzedaje się więcej, stąd pewnie wynika większa ilość przypadków opisywanych na forach. Osobiście mam trzecią z rzędu kartę z WF 3 i podobnie jak poprzedniczki chodzi jak marzenie.

 

Czego byś nie wybrał - będziesz na pewno zadowolony. Wydajność tego układu jest genialna. Kieruj się ceną, sympatią do marki, długością gwarancji, wyglądem - jeśli jest dla Ciebie ważny. 

Link to post
Share on other sites

Asus ma z reguły najwyższy ASIC, co w pewien sposób przekłada się na taktowania po OC. 

Dołóż do tego backplate i całkiem niezłe chłodzenie (mogłoby być nieco ciszej w spoczynku) i masz obraz karty godnej rekomendacji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z niereferentow warte uwagi sa trzy karty; DCU2 Asusa, iChill Inno3d oraz jesli ktos ma chlodzenie wodne classified od evgi.

 

Nie wiem dlaczego asus mialby miec wyzszy asic, nawet jesli to prawda, nie da sie tego udowodnic. Na pewno Asus obecnie ma nowa rewizje rdzenia, tak samo jak gigabyte ghz i msi lightning. Z tych trzech kart tylko asus nie daje mozliwosci podbicia napiecia ponad 1.2v, ale zarazem tylko on ma chlodzenie ktore mogloby skutecznie odprowadzac cieplo przy wyzszych napieciach niz 1.2v.

Edytowane przez lebenschmerz
Link to post
Share on other sites

Na labie kilka osób porównywało ASIC dodając do tego wieści z zagranicznych for dyskusyjnych wychodziło na to, że Asus ma najwyższy.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że jak ktoś chce kręcić do oporu, to problemem pozostaje kontroler VRM.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...