Skocz do zawartości

Czy Xperia SP to nalepszy wybór w kwocie ~800 zł ?


Recommended Posts

Prosiłbym o wypisanie możliwie jak najwięcej jego zalet i wad.

Wiem, że ma dostać aktualizacje do Androida 4.3.

 

- ekran 4,6"

- pamięć RAM: 1 GB

- pamięć wbudowana: 8 GB, slot na microSD

- CPU: Qualcomm MSM8960T 2 × 1,7 GHz Krait
- GPU: Adreno 320

- bateria 2370 mAh

 

Najbardziej mi zależy na wydajności, czyli CPU+GPU.

 

Tylna klapka się zdejmuje, ale akumulator nie jest wymienny? Czy wystarczy zwykły śrubokręt?

 

Mile widziane wszystkie sugestie dlaczego warto i nie warto go kupić. :)

 

Jakaś inna propozycja?

 

P.S. Jest też Samsung Galaxy S II Plus w promocji za 777 zł (wcześniejsza cena 949 zł).

http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/samsung-galaxy-s-ii-plus-gt-i9105-granatowy.bhtml#opinie

Edytowane przez Nitokris
Link to post
Share on other sites

@Sezam a Ty coś zaproponowałeś czy interesują Cię tylko głupie komentarze?

 

Samsunga sobie daruj. W takich pieniądzach jest w porządku możesz jeszcze spojrzeć na Nexus 4. SP ma słaby wyświetlacz (w porównaniu do konkurencji) i aparat. Podobno aktualizacja ma coś poprawić ale cudów bym się nie spodziewał. Podobnie Nexus aparatem nie zachwyca. 

Link to post
Share on other sites

A skąd Wiesz, że ma dostać? :) Na stronie Sony jest fajny wykresić z oznaczeniem "FUTURE" - czyli w przyszłosci. Żadnych dat, konkretów  :) Ja obstawiam, że nie dostanie - Z1 się pojawiła, Z1 Compact też jest blisko - SP zostanie zastąpiona nowym modelem i raczej aktualizacji nie zobaczymy. Tak wynika z dotychczasowych obserwaji.

 

Nexus 4 - jest najsensowniejszym wyborem, lepszy ekran i aparat. Samsung S3 - jak się mocno zawiodłem na S4 - ale - ludzie chwala S3 :)

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Oglądałem filmik na YT dotyczącący tego SP (kanał VideoTesty) i co do wyświetlacza nie mam zastrzeżeń. Chyba. :E

 

Nexus 4 już wcześniej sprawdzałem na alledrogo, i jest w cenach 800-1300 zł, z tym że ta minimalna cena to aukcje, więc cena i tak wzrośnie a nie chce wydać więcej niż 800 zł.

 

SGS3 też w tej cenie nie znajde.

 

Co do Androida 4.3 dla Xperia SP odsyłam tutaj:

http://www.gsmmaniak.pl/272622/sony-xperia-sp-xperia-v-oraz-xperia-t-android-4-3/

 

Jak z instalacją aplikacji/gier na microSD ??

Edytowane przez Nitokris
Link to post
Share on other sites

Proponowałbym zobaczyć na żywo ten wyświetlacz i porównać do innych telefonów, a zobaczysz jak słaby na tle innych jest ten ekran. Sugerując się filmikami ocena subiektywna nie ma sensu.

Aparat podobnie - nie wiem czy lepszych zdjęć nie robił SGS2.

 

Co do zakupu SGS2+ - stanowcze nie. Telefon jest warty może 500zł.

 

Co do linku odnośnie aktualizacji - takich plotek pojawia się cała masa i nie należy się nimi sugerować, do czasu oficjalnego oświadczenia przez producenta. Wielokrotnie była mowa o różnych aktualizacjach dla telefonów - traktuj to z przymrużeniem oka;)

 

SP ma tylko dobre CPU+GPU w brzydkiej odsłonie. Mimo, że będzie to jako tako działało, zawsze będziesz miał brzydki obraz i słaby aparat.

 

Ja od siebie polecę Nokię Lumię 920, którą posiadam. W Twoim budżecie powinieneś dostać prawie nówkę, jak nie nówkę jeśli dobrze poszukasz. Gwarantuję Ci, że wszystkie gry i aplikacje nie będą działały gorzej niż na SP, a do tego będziesz miał bardzo dobry wyświetlacz, jakość wykonania, super aparat.

Link to post
Share on other sites

Możesz się również zastanowić nad Motorolą Moto G, którą można znaleźć za ~700, a z tego co się naczytałem to kawał dobrego sprzętu, który już sam zamówiłem. Jedyny problem jest taki, że nie jest on sprzedawany na terenie naszego kraju, w związku z czym mogą być (choć nie muszą, większość jest sprowadzana z UK) problemy z gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Bierz Xperie SP, jak masz mozliwśc kupienia za ok. 800zł to nawet sie nie zastannawiaj. W mojej rodzinie, w tym ja sa 4 Xperie SP i każdy jest bardzo zadowolny. Lumia 920 to syf i Ci sie znudzi po 30min.

Aktualizację będą, zreszta jak zawsze.

 

Nexusa 4 nie znajdziesz  w tej cenie.

SGS3 raczej tez nie,a dla mnie nie jest lepszy.

Link to post
Share on other sites

Lumia 920 ma chyba gorsze bebechy, w szczególności GPU: Adreno 225. W XSP była do tej pory najlepsza grafika, tj. Adreno 320.

No i Lumia nie ma radia FM. I nie ma Androida :P tak więc na Nokie chyba nie dam się namówić.

 

Cena początkowa XSP jak widze była na poziomie ok. 1600 zł, więc w chwili obecnej jest to połowa (Allegro).

Edytowane przez Nitokris
Link to post
Share on other sites

Mocne słowa - jak zawsze NIE BĘDZIE aktualizacji - przynajmniej na OFICJALNEJ stronie Sony nie ma o nich ani słowa - jest lakonicze : W PRZYSŻŁOŚCI. Co oznacza, że jak w poprzednich modelech nic nie dostaniemy. :)

 

Nitokris - a Kto Ci takich GŁUPOT na opowiadal ? Lumia 920 jak najbardziej ma Radio FM :)

 

Co do procesora - to Pamiętaj, że WP8 jest ZNACZNIE lepiej zoptymalizowany niż SlowDroid :) - nie ma potrzeby ladowania pierdylionów rdzeni - Terra Hertzów taktowania i 16 GB RAM by działał płynnie :) :) Popatrz na Lumię 520 - ma 512MB RAM, 2 rdzenie 1CHz a mimo to dziala płynnie i takie Mirrors Edge czy HALO śmiga aż miło. :) - iPhone też nie ma mocnych procesorów - a działa płynnie. Po prostu Google csisnęło wszędzie Javę, zapewnia wsteczną kompatybilność i mamy efekty :) sami zreszta przyznają, że pasowało by zrobić reset - ale rynek mógł by się pogniewać. :) Zobaczymy co pokażą z nową "maszyną" ART - ale jak podejdą do niej jak do Dalvik'a to czarno to widzę.

 

Chcesz Androida OK - to jest argument :) i radził bym zamiast SP polować jednak na Nexus'a :)

Link to post
Share on other sites

Puki co Xperia SP ma zapowiedziane wsparcie do 4.4, co dalej to nie wiadomo. No i to nie Android goni konkurencję, więc to nie on wymaga tylu poprawek.

 

Ravir, procesor w nowym iPhonie (5S) jest na poziomie Snapdragona 800, więc nie wiem czy to jest słaby procesor.

Link to post
Share on other sites

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiasp/

 

Naczytałem się już o aparacie i o słabym zasięgu wi-fi.

 

Generalnie jak widze, będe musiał zwiększyć budżet o pare stówek żeby być zadowolonym.  :roll:

Ach te opinie...

 

Już kiedyś czytałem sporo na temat Nexus 4 VS LG Swift G.

Dla mnie wybór tutaj jest prosty: LG G.

 

Ale od jesieni na naszym rynku dostępny jest już LG G2, a na ten rok zapowiedziany G3.  :roll:

 

Tak więc znowu wiem, że nic nie wiem.  :[

 

Jak znam siebie pewnie teraz będe celował w coś między 1,3 a 1,5K.  :/

Edytowane przez Nitokris
Link to post
Share on other sites

 

 

Lumia 920 to syf i Ci sie znudzi po 30min.

Podeprzyj to dlaczego L920 jest "syfem ".

 

Co do mocniejszych bebechów - porównaj płynność działania obu i powiedz czy widzisz różnicę, poza tym że wszystko na Lumi 920 będzie lepiej wyglądało niż na XSP ze względu na biedny wyświetlacz zastosowany przez Sony.

 

Na tym forum ktoś pisał o osobistych problemach z Xperią SP właśnie - myślę, że warto byłoby odszukać ten temat i poczytać.

Link to post
Share on other sites

NIe sama 920 co WP8. Jest po prostu nudny. Aplikacji tyle, że mozna na palcach obu rąk policzyć,a w dodatku wszystkiee płatne. Mało tego, że płate, one sa drogie. I czekaj rok, aż MS zapuści promocje na angry birds'a.

Edytowane przez Igoruss
niekompetencja
Link to post
Share on other sites

 

 

NIe sama 920 co WP8. Jest po prostu nudny. Aplikacji tyle, że mozna na palcach obu rąk policzyć,a w dodatku wszystkiee płatne. Mało tego, że płate, one sa drogie. I czekaj rok, aż MS zapuści promocje na angry birds'a.

Dlaczego kłamiesz? A może zupełnie się nie orientujesz? Masz około 300 000 palców u obu rąk? Tyle jest aplikacji. Wszystkie płatne? Co za bzdura. Na Twoim miejscu wziąłbym się za douczenie tego wszystkiego o czym chcesz się wypowiedzieć, bo piszesz samego głupoty i możesz przez to kogoś wprowadzić w błąd. W ten sposób rozsiewają się tylko plotki na temat WP8. Nie miałeś, nie używałeś, a się wypowiadasz. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Dlaczego kłamiesz?
 Mocno mija się z prawdą ale po części ma również rację, aplikacji na WP jest mniej, są droższe a wybór pośród  darmowych jest znacznie ograniczony. Na androidzie da się znaleźć darmowy odpowiednik praktycznie wszystkiego, nie wspominając już o tym że każdą aplikację znajdziesz w wersji "trial".

O Xperii SP mogę co nieco napisać gdyż niedawno stałem się jej posiadaczem. Wyświetlacz nie jest tak słaby jak mówią o nim inni,  trzeba przyznać że ma słabiutkie kąty widzenia, wystarczy niewielkie odchylenie aby kolory straciły nasycenie. Ogólnie nie ma tragedii choć gdy porównać go z dowolnym IPSem czy amoledem konkurencji to wypada już dosyć blado. 

Link to post
Share on other sites

@up

W takim razie - na WP prawie wszystkich aplikacji/gier masz wersję demo - "wypróbuj".

Odpowiedników też jest cała masa - po czterech latach używania Androida obecnie jeszcze żadnej aplikacji nie kupiłem na WP, ponieważ wszystko to co jest darmowe w zupełności wystarcza. Komuś innemu oczywiście może czegoś brakować, zależy od indywidualnego zapotrzebowania.

Sam wyjaśniłeś, że wyświetlacz w XSP jest słaby, ponieważ na tle konkurencji w podobnej cenie wypada blado. Na uwagę zasługuje także słaby aparat i wolna pamięć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...