Skocz do zawartości

Wymiana phenoma 965 na? - dylemayty niedzielnego gracza


Recommended Posts

Posiadam

Procesor - PHENOM II X4 965 upgrejdnięty z rok temu z Athlon II X2 245

Płyta główna - ASRock M3N78D

Grafika - Gigabyte Radeon HD7950 3GB Wind Force upgrejdnięty kilka miesięcy temu z Radeona HD5850

Chłodzenie - SilentiumPC Fortis HE1225

Zasilacz NOX AT-600P12P 600W

Teraz problem. Jestem o krok od kolejnego upgrejdu. Nie wiem czy lepiej byłoby kupić płytę Gigabyte GA-970A-UD3P am3+ za ok 350zł zostawić phenoma 965 podkręcic do 4 ghz i ewentualnie czekać na wyminę procka na 8 rdzeniowego fx 8320. Kiedyś w przyszłości może się okaże że gry na pc faktycznie pod naporem 8 rdzeniowych procesorów w konsolach zaczną świetnie chodzić na fx-ach(do tego jeszcze ten Mantle). Czy może zaszaleć brać Socket 1150 np. MSI Z87-G43 i 4670k. Ta wersja o jakieś 850zł droższa. 

Link to post
Share on other sites

Najlepszy obecnie procesor  do gier i nie tylko to I5 4670K .Jest dużo testów przejrzyj je .A płyta       http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/?ceneo_spo=true


 

 

na pc faktycznie pod naporem 8 rdzeniowych procesorów w konsolach zaczną świetnie chodzić na fx-ach

Bedą chodzić gorzej niż na i5 .2 mapa crysis 3 wykorzystuje 8 rdzeni a mimo to fx słabszy o 30%

Edytowane przez muniek
Link to post
Share on other sites

Pierwsza opcja według mnie odpada  szkoda dusić taka kartę  jak radek 7950  , nawet  bardzo  podkręcony phenom x4   [ u mnie  było  to 4260mhz]  nie dawał sobie rady z  radkiem 7870xt   po przesiadce  na core i5 4670k + msi z87 g43   wydajność bardzo wzrosła , niestety  phenom x4 pomimo tego że to bardzo udany procesor ,  ma już trochę lat na karku  i nie radzi sobie najlepiej w nowych grach zwłaszcza w bf4  i bf3 rome2   crysis 3  company o heroes 2  w tych grach  wzrost wydajności  najbardziej odczułem

Link to post
Share on other sites

Hej, jezeli jestes "niedzielnym graczem" to prawde mowiac nie wiem czy jest sens kupowania i5 4670k i plty glownej do oc.

Mantle w BF 4 wyglada bardzo ciekawie, mozliwe ze duzo gier bedzie z tego korzystac, ale tego nikt nie zagwarantuje. Mozliwe ze Microsoft w koncu ulepszy Direct X i wydajnosc na FXach wzrosnie.

 

AM3+ jest juz martwym socketem (co wcale nie znaczyze nie moze jeszcze przez jakis czas posluzyc), u intela jak jest z socketami kazdy wie ;)

 

Na Twoim miejscu zastanowilbym sie nad kupnem uzywki na gwarancji na AM3+ (plyta, procek badz obie czesci), bo jezeli grasz tylko od czasu do czasu to szkoda tej kasy na i5

Link to post
Share on other sites

Ten niedzielny gracz to taki oksymoron trochę w moim przypadku.  W grach które gram tj. przygodówki, rpg i większości fps-> phenom + 7950 starcza do wymaksowania ustawień i gry z przyzwoitą ilością klatek. Trafiają sie jenak tytuły jak Tomb Raider, Crysis 3, Metro Last Light, Assassins Creed 4 gdzie jedna kreska za dużo na antyaliasingu i klatki spadają poniżej 30 a tego nie lubię. Producenci straszą wymaganiami Wiedźmina 3, Watch Dogs w które napewno zagram. 7950 to  juz chyba tez nie mocara, drugiej jednak nie dokupie, a w kwocie do 1300 zł nowy proc i mobo przedłuży mi bardziej żywotność zestawu. Może nawet wystarczy na cały cykl życia ps4 i xOne i gierek z nich portowanych.  Co do OC 4670k pewnie by mi sie zdarzyło ale w pojedyńczych przypadkach w bardziej wymagających tytułach wspomnianych wyżej. A jeszcze nie tak dawno po kupnie 7950 obiecywałem sobie że nie dokupie nic do kompa co najmniej do czasów ddr4 i nowych procesorów Intela.

Link to post
Share on other sites

@up: popieram, jak kraść, to miliony, jak pieprzyć, to księżniczki. Radek 7950 to wciąż highendowa grafika i z pewnością jeszcze długo ci posłuży. Ja to widzę tak: albo zostań przy obecnej konfiguracji, ino podkręć procka (wzrost wydajności z butów nie wyrwie, ale zawsze zmniejszysz dysproporcje pomiędzy cpu i gpu), albo wymieniaj platformę pod i5 (który to już się nie wypowiem). Wszelkie inne inwestycje to strata pieniędzy.

Link to post
Share on other sites
Najrozsądniej Intel Core i5-4440 + Gigabyte GA-B85M-D3H = ~900zł

Ok. To jest jakas opcja i wiadomo ze bedzie ok. Ale dla niedzielnego gracza to bym podkrecil Phenoma na 4.0Mhz bo to robi spora roznice i da sie nawet na tej plycie jesli moze byc mATX i poczekal na moment zeby miec kase na  I5 4670K.

 

 http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-amd-760g-socket-am3-pcx-vga-dzw-glan-sata-raid-ddr3-matx-ga-78lmt-usb3-520132/

 

i5 4440 zablokowany procesor niby upgrade ,ale taki nie do konca. Na Crysis 3 max ustawienia juz nie mowiac o GPU trzeba miec cos mocniejszego. 

mrokness:

Poczytaj w tym temacie, podkrecony Phenom ciagle sobie jescze jakos radzi wiec mozesz poczekac na rozwoj mantle, moze wtedy wystarczy ci jakis FX.  

http://forum.benchmark.pl/topic/64183-temat-ogólny-o-prockach-amd/page-61

Pozdr. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Mój phenom na posiadanej płycie stabilnie chodzi max 3.8 ghz. chyba ze coś pokićkałem kręcąc i zwiększając napięcia co jest również bardzo prawdopodobne. na 4 ghz restarty ciągłe. Planowałem kupić lepszą płytę am3+ żeby mieć szanse na właściwe podkręcenie 965 i miejsce na ewentualny zakup fx-a w przyszłości ale chyba zmieniłem zdanie. Jutro mam wolne to się wybiore do miejscowych informatyklesów niech zamówią i5 i mobo. 


Zamówiony 4670k OEM + asrock Fatality. W sklepie choć nie do końca pewnikiem typ powiedział mi że OEM ma trzy lata gwarancji.

CZy to prawda?  Bo w niektórych miejscach wyczytuje ze tylko rok. Jak ktoś jest pewien ile dokładnie to niech daje znać cobym to zamówienie zmienił. 

Edytowane przez mrokness
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...