Skocz do zawartości

Karta do 2000.


Recommended Posts

Tak, zdają sobie sprawę z problemu i starają się go naprawić. 

 

Z tego co pokazuja testy calkiem niezle udalo im sie to ogarnac ( choc do idealu jeszcze troche brakuje ):

http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_r9_290_crossfire_review_benchmarks,9.html

 

Jednak jesli chodzi o tryb multigpu - to bez 2 zdan nvidia jest lepsza i amd jeszcze musi popracowac nad CF.

 

Nie mniej - single GPU - seria r9 290(x) z tego co pokazuja testy wydaje sie byc wolna od problemu mikroprzyciec( tak przynajmniej twierdza spece na oc guru ).

Dlatego twierdzenie ze kazdy amd "klatkuje" uwazam za niesprawiedliwe.

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites
Dlatego twierdzenie ze kazdy amd "klatkuje" jest niesprawiedliwe.

 

Mi chodzi o fakt ze AMD  NV dostarczy mniej problemow niz NV  AMD+ temperatury 

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

 

 

Wydajnosc GTX770 ktorego kupilem jest srednio o 8% gorsza od gtx780:

 

Porównujesz mocno podkręconą 770-tkę do stockowej 780-tki. NIKT nie trzyma tej ostatniej na 863 MHz, bo tyle wynosi referencyjne taktowanie. Zdecydowana większość kart zrobi 1100MHz z palcem w nosie, wówczas przewaga nad podkręconą 770-tką wzrasta do około 50%, a najczęściej nie jest to koniec.

Link to post
Share on other sites

Mi chodzi o fakt ze AMD dostarczy mniej problemow niz NV + temperatury 

 

 

Chyba zamieniles AMD i NV miejscami ;-)

 

Ja uwazam ze patrzenie tylko na producenta to ciut za malo i  bardziej sprawiedliwym podejsciem w mojej ocenie jest ujecie bardziej szczegolowe per konkretny model.

Przeciez kazda firma ma prawo ulepszac swoje produkty ;-) "nawet takie amd"

 

 

Porównujesz mocno podkręconą 770-tkę do stockowej 780-tki. NIKT nie trzyma tej ostatniej na 863 MHz, bo tyle wynosi referencyjne taktowanie. Zdecydowana większość kart zrobi 1100MHz z palcem w nosie, wówczas przewaga nad podkręconą 770-tką wzrasta do około 50%, a najczęściej nie jest to koniec.

 

Zgadza sie test pokazywal roznice miedzy GB 770 ktora fabrycznie jest krecona a 780 ktora byla na stocku.

Nie wiem kto co trzyma. Wydaje mi sie ze sa ludzie ktorzy nie podkrecaja, sa tacy ktorzy kreca. No i zgodze sie ze po OC 780 bedzie bardziej wydajna - czy o 50% to watpie ale 20-40% pewnie tak. Nie mniej to i tak nadal gorsza opcja patrzac wydajnosc/cena, ktore w moim przypadku zadecydowalo ( zreszta sam pisales ze bys lyknal takie 770 do sli gdybys nie mial 780 ;) )

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

 

 

Mi chodzi o fakt ze AMD dostarczy mniej problemow niz NV + temperatury 

 

Raczej odwrotnie ;) 


 

 

Przeciez kazda firma ma prawo ulepszac swoje produkty ;-)

 

Ależ oczywiście i nadal będę kibicował AMD, bo monopol to rzecz bardzo niezdrowa. Nie zmienia to faktu, że po ponad dekadzie, jaką spędziłem z Radeon'ami, przez najbliższy czas czerwoni mojej kasy raczej nie zobaczą. 


 

 

sam pisales ze bys lyknal takie 770 do sli gdybys nie mial 780

 

Jak najbardziej. Gratuluję zakupu. W tej cenie to była naprawdę świetna okazja. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te @1100 na rdzeniu to kręci się na sztywno czy to już jest taktowanie w trybie boost ? Ciekawe czy mój zasilacz nie wybuchnie od kręconej 780 tki którą mam zamiar chapnąć. Przeciągam ten zakup już od 2 miesięcy przez szereg zdarzeń, które wyssały moje dinary z portfela :P Zakładając, że mój CM M620 (na lini 12V ma jakieś 516 W) ma lekko ponad 4 lata to nie wiem czy do gtx 780 po oc i i5 2500 K OC będzie wystarczającym i dobrym rozwiązaniem :/

Edytowane przez Fikuzi
Link to post
Share on other sites

Bardzo mi przykro, że banda [ekhm] przylazła tutaj wykrzykiwać swoje slogany o "bo moderacja ma" i miesza tym w głowach - zignoruj to, bo oni nie przyszli tu pomagać, tylko robić nam na udry.

Twoje chamstwo na tym forum już dawno sięgnęło zenitu jednak postaraj się może choć trochę zachować kulturę.

(przy okazji - Twoje zachowanie tym razem zgłosiłem do administratora forum, także kpiny z faktu noszenia okularów przez bądź co bądź waszego byłego eksperta Baka - dziś zwyczajnego użytkownka)

Ja osobiście nie mam zamiaru nikomu nic robić na udry. Ze sprzętem obcuje dłużej niż 90% (jak nie 100%) szanownej tu moderacji i nie dam sobie bzdur wmówić - choćby głosili je moderatorzy. A część z nich głosi je tylko z powodu utwierdzenia się w przekonaniu, że przepłacając 300-700zł dokonała jedynego, słusznego wyboru.

 

Co do tego, że każdy GTX 780 lekko robi 1100Mhz na rdzeniu - otóż nie każdy. Taki Asus, nad którym sam się zastanawiałem nie był w stanie nawet 1050MHz zrobić.

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_780_directcu_ii_review,26.html

Oczywiści wszystko zależy od sztuki ale w tym temacie ktoś znowu zaczyna naginać faty.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O, nie mówiłem! Uderz w stół...
"Dłużej niż 90/100% moderacji", "bo moderator mówi"... a co to ma chłopie do rzeczy? My się tu wypowiadamy jako użytkownicy/entuzjaści sprzętu komputerowego, którzy przy okazji pilnują porządku na forum jako moderatorzy i trzeba bardzo chcieć, aby tej różnicy nie dostrzegać.

 

Jeśli jeszcze jeden z waszej gromady (głównie bakak, Ty; patrząc na zbiór z tego tematu) dalej będzie wywieszać tu, czy gdzieś indziej na forum, slogany o tym jak to czujecie się lepsi od moderacji, bądź moderacja tamto czy sramto; nic nie wie o sprzęcie, bla bla... to gwarantuję wszystkim bilet w jedną stronę na forum wiadome, bo miarka się przebrała.
 

 

Ja osobiście nie mam zamiaru nikomu nic robić na udry.

To teraz to udowodnij i zacznij dyskutować jak użytkownik forum IT/HW z innymi użytkownikami tegoż forum, a nie zachowuj się jak buc co ucieka się do bezpodstawnych uszczypliwości na widok zielonego koloru.

Więc jak, dogadamy się czy nie?

Link to post
Share on other sites

1100 na sztywno to tylko lepsze sztuki robią bez podnoszenia napięcia, natomiast 1000 na rdzeniu to każda sztuka zrobi 780ki, sam kupiłem, GHZ edition i w sumie gdyby nie backplate to nie widzę powodu, żeby dopłacać i dzisiaj bym już tego nie zrobił bo karta stabilne ma tylko 1060 na sztywno, w booscie 1200.

Co do tego co ktoś tu wspomniał, że teoretycznie taki sam fps pokazywany przez fraps, nie odzwierciedla tego co naprawdę odczuwamy, na nv komfort jest nieporównywalnie wyższy i nie wyobrażam sobie powrót do kart AMD, to jest niebo a ziemia, oczywiście na korzyść NV.

Link to post
Share on other sites
To teraz to udowodnij i zacznij dyskutować jak użytkownik forum IT/HW z innymi użytkownikami tegoż forum, a nie zachowuj się jak buc co ucieka się do bezpodstawnych uszczypliwości na widok zielonego koloru.

Więc jak, dogadamy się czy nie?

Dyskutuję cały ten temat - np z Dodo, Nowajem.

Wklejamy linki, dyskutujemy, rozmawiamy - nikt z nich nie nazywa mnie bandą i nie kpi z tego, że Bakak nosi okulary.

To ma być poziom Twojej merytorycznej dyskusji?

Zacznij zachowywać się jak przystało na zwykłego użytkownika i przestań obrażać ludzi tutaj.

Ja cały czas dyskutuje w temacie R290 GTX 780 - nikogo nie obrażam.

1100 na sztywno to tylko lepsze sztuki robią bez podnoszenia napięcia, natomiast 1000 na rdzeniu to każda sztuka zrobi 780ki, sam kupiłem, GHZ edition i w sumie gdyby nie backplate to nie widzę powodu, żeby dopłacać i dzisiaj bym już tego nie zrobił bo karta stabilne ma tylko 1060 na sztywno, w booscie 1200.

Co do tego co ktoś tu wspomniał, że teoretycznie taki sam fps pokazywany przez fraps, nie odzwierciedla tego co naprawdę odczuwamy, na nv komfort jest nieporównywalnie wyższy i nie wyobrażam sobie powrót do kart AMD, to jest niebo a ziemia, oczywiście na korzyść NV.

Czy ja dobrze zrozumiałem - Twój GHZ 780 podkręca się tylko do 1060MHz (z 1019MHz fabrycznie) na rdzeniu ?

W sumie to redakcji PcLab także specjalnie więcej się nie podkręcił (1080Mhz)

http://pclab.pl/art55463-14.html

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

 

Jesteś moderatorem, a ta ranga chyba zobowiązuje do przynajmniej obiektywizmu.

 

takimi stwierdzeniami ośmieszasz się nie tylko jako moderator

 

 

napotkałem już wielu fanboyów twierdzących, że ich ulubiona firma jest najlepsza na świecie, ale takie gadanie ze strony Moderatora to jakaś pomyłka. W  ramach ogólnie przyjętej przyzwoitości mógłbyś zachować choć trochę obiektywizmu.

 

 

to co tu piszesz to jakiś "debilizm" i zbiorowa halucynacja

 

Jednak takie jednostronne wypowiedzi jak Twoja i jeszcze kilku innych osób z rangą, są nie na miejscu. Podchodzą wręcz pod "szeptany/ukryty marketing"

 

 

Tutaj tematy dla moderatora Dodo24

 

 

bzdura powielana, co najgorsze przez moderatorów.

 

 

Nowaj miałem Cię za normalnego, fajnego gościa. Wychodzisz nie powiem na co lub kogo.

 

"Kupiła se moderacja GTX-y" lepiej się nie dało.

 

 

 

Całe forum mam mieć GTX 780 za 2400zł bo moderacja je ma ?

 
​ 

 

Ze sprzętem obcuje dłużej niż 90% (jak nie 100%) szanownej tu moderacji i nie dam sobie bzdur wmówić - choćby głosili je moderatorzy.

 

 

 

Słowo moderacja pada tu częściej niż karta graficzna. Na dodatek, jeden z drugim powtarzacie to samo. Więc jesteście bandą, która przyszła robić na udry i żadne piękne słówka ani grożenie mi administratorem teraz tego nie zmienią.
Do tego jeszcze widzisz tu jakąś kpinę i obrażanie w miejscu gdzie ich nie ma. 

 

Więc ostatni raz pytam - dogadujemy się, czy nie?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, autor postawił na 780tkę i oczekuje pomocy w wyborze wersji chłodzenia. Wszelkie dyskusje odbiegające od tego tematu zostaną posprzątane a użytkownicy wszczynający je będą "nagradzani". Jeśli Bakak, Omar lub ktoś inny mają jakieś obiekcje do moderacji to proszę stworzyć chat na PW. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Bakak nosi okulary.

 

Ja również. 

 

 

 

mnie bandą

 

To nie jest obraźliwe sformułowanie

 

W tym temacie padło stwierdzenie ze skoro ma moderacja TY również musisz, stad oburzenie 

Link to post
Share on other sites

Dyskutuje w tym temacie o kartach. Nikogo tutaj nie obrażam, nikomu nie ubliżam.

Chyba wyrażam się jasno, a to że ktoś wymaga odrobinę więcej obiektywizmu od moderatorów w tym i nie tylko tym temacie to chyba nic złego. Pisałem parę postów wyżej - nie jestem w tym temacie po to by robić coś komuś na udry.

Słowa moderacja także zaprzestaję od teraz stosować - będę używał ników.

Chyba jasno się wyraziłem. Moja intencją nie była i nie jest kłótnia tutaj.

 

Wracając do tematu i stosując się do prośby R-Koniu ja z modeli GTX 780 także wybrałbym GTX GHz od Gigabyte.

To jednak zawsze gwarantowane 1020GHZ + lekkie OC (jak się uda) i jak pisze Nowaj udane chłodzenie.

Backplate także jest na duży PLUS.

Jeśli znacznie taniej (poniżej 1900zł) uda się wyrwać tego Asusa to także warto rozważyć tą kartę.

http://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/asus-gtx-780-ti-directcu-ii-oc-review/

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Asus również go posiada  

Wiem i tak przy okazji sam kupiłem R 290 z backplate bo chciałem wreszcie mieć przy okazji (w cenie) "sztywniejszą" kartę.

Twoja karta Dodo jest w ogóle do kupienia w PL, jeśli tak to razem z backplate ?

Link to post
Share on other sites
Gość rorke

Mnie wasze forumowe wojenki nie obchodzą, wtrąciłem się do dyskusji bo się z wieloma argumentami tutaj przytoczonymi nie zgadzam.

 

Rusz głową i skoro większość modów/ekspertów z topowymi GPU wybiera jednak NV to chyba coś w tym jest. 

Problem w tym, że to jedyne takie duże forum na świecie. Na Overclock.net czy Guru3D nikt nie wygłasza takich teorii. I nie całe forum bo nawet wśród modów które posiadają NV z tego co zauważyłem jedynie Effendi360 jest przekonany o bezwarunkowo lepszej płynności widocznej gołym okiem w każdej grze.

 

NOWAJ sam przyznał, że tylko część gier działa lepiej na NV np Crysis 3 lub jego zdaniem Remember Me (z czym ja się akurat nie zgadzam), ale nie wszystkie, DODO24X kierował się przy wyborze mniejszych poborem energii, temperaturami i planowanym SLI, to są argumenty. Natomiast wpada EFFENDI360 któremu nie odmawiam wiedzy i doświadczenia bo przeglądałem jego testy i on twierdzi, że NV jest płynniejsza a jak ktoś kto ma Radeona chyba nie grał nigdy w gry. Mylą się ludzie na Guru3d, mylą się na Overclock.net tylko Effendi360 dostrzega te słynne opóźnienia w klatkach jedocześnie zachwalając SLI które ma dużo gorsze opóźnienia w wyświetlaniu niż pojedynczy Radeon. Sam również uważam się za osobę o wrażliwym oku bo właśnie sporadyczne mikroprzycięcia i opóźnienia spowodowały, że z SLI zrezygnowałem.

 

/Zdaje mi się , że coś mówiłem (wyżej) ?  :-> 

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Tak czytam ten temat i stwierdzam że odnosicie się do jakiś skrajności. Każda strona podaje największe bolączki drugiej i wzajemnie się wykłócacie na zasadzie co lepsze i dlaczego. Prawda jest taka że karta nvidia będzie droższa i tyle, ale właściwie jest to współmierne do wydajności.

 

Tutaj np ghz edition z 2 grami za niecałe 2 tysiące http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__9/id_produktu__5820/__Gigabyte_GeForce_GTX780_GHz_Edition_3GB_WindForce_384_bit_PCI_E_2_Gry_Assass_Creed_IV_Black_Flag_i_Batman_Arkham_Origins/

 

R9 290 będzie 300zł tańszy ale póki co nie objęty jest Never settle i jednak te pare % słabszy.

 

/Autor już wybrał 780tke.

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

omar2033 bez sensu jest co kolwiek pisać, sledząc tematy zawsze jest najlepsze to co w danym momencie posiada mod/expert i choc by smakowalo jak .... to powiedzą ze słodkie nie wszyscy ale większosć %-)

 

 

Ja mogę od siebie polecić 780 palita super jet stream jesli chodzi o oc , przewineło mi sie przez ręce dwie sztuki i kazdą dało się krecić 1140 + boost gdzie trzymała stały zegar 1240. Teraz trafiłem na troszke lepsza sztuke i lata w grach na 1280.

Link to post
Share on other sites

@

 

Masz coś do poziomu forum i jego ekspertów? Proszę bardzo tam są drzwi.  :right:

Mam nadzieję, że to nie przestępstwo :) ale mam konto na konkurencyjnym portalu i tam z kolei administracja poleca karty AMD jako mające lepszy stosunek cena/jakość. Teraz proszę powiedz mi skąd mam pewność, że mylą się oni a nie Wy...

 

A Pan Bakak który się tutaj udziela to chyba ten redaktor z Overclock.pl? Widziałem jego filmy na YT o X80 i nie uważam by był osobą o mniejszej wiedzy niż ludzie, którymi się podpierasz.

 

/Ostrzeżenie poszło  :-> 

PS: Jeśli macie potrzebę, w "na luzie" otwórzcie sobie temat pt. : "Nvidia vs AMD"

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...