Skocz do zawartości

NVIDIA GeForce GTX 260 - Problem z jakością na youtube.

Recommended Posts

Witam. Na wstępie chciałbym powiedzieć że nie znam się na komputerach jakoś powalająco. - Owszem, potrafię coś zrobić, naprawić ale nie jakoś super. Mój problem jest taki:

Ogólnie miałem problem z kartą graficzną, świrowała.. blue screeny itp. Ale udało mi się to naprawić, wgrywając nowe sterowniki do karty. Ale teraz mam drugi problem, trochę nietypowy, dziwny..A mianowicie wszystko dobrze chodzi w grach nie ma problemu z ekranem, ale gdy na youtube (tylko w filmikach) włączę na full-screena to jest fatalnie. Wydaje mi się, że to nazywa się wygładzanie krawędzi, ale w panelu nvidia wszystko jest dobrze ustawione.  Oto screen-shot z filmiku z waszego kanału:

http://i.imgur.com/Qa7Dlr6.jpgNie wiem co to jest.. To jest 720p,  a spójrzcie na tą jakość.. fatalne. Nie wiem już co robić. Oto mój sprzęt:

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 260

Procesor: Intel® Core2 Quad CPU Q8300 @ 2.50 GHz

Zasilacz: Niestety nie wiem, jakiś no-name 700W. Ale to raczej nie ma znaczenia w ekranie.

Dodam, że nigdy tak nie miałem. Masakra, ale lepiej mieć taki ekran niż ciągle mieć blue-screeny..

Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. Dzięki i sorry za ortografię.

EDIT : // A jednak nie tylko na Youtube.. Ogólnie na kompie.

EDIT 2 : //

Screeny panelu NVIDIA: http://imgur.com/GQH8gBJ&QbKSUeI&XNjhzE9&fRgesLP&xrqxCwS (sorry ze w linku)

Screeny GPU-Z: http://imgur.com/mV8LC1b&qQhlJpI (tez sorry ze w linku)

Ale nie wiem na ktorych bylo wszystko dobrze (na tych przed aktualizacja) bo wtedy nic nie wiedzialem o sterownikach i nie patrzylem jaka wersja, poprostu dzisiaj je updatnalem bo byly crashe ale jest gorsza grafa.)

Jak zainstalowalem teraz jakies tam starsze to jest w 50% dobrze ale jednak troche slabo. Prosze o pomoc :) 

Edytowane przez ManEnder

Podaj adres do filmiku zobaczę jak to u mnie wygląda. ;p

Jaką masz wersje adobe flash player ?

Przeinstaluj do najnowszej.

Jak kikniesz na filmie - ustawienia to masz włącz przyśpieszenie sprzętowe ?

Edytowane przez Slawlos

Ten film jest w takiej jakości, a 720p to tylko rozdzielczość i wcale nie jest tak, że jeśli dasz HD to obraz będzie jak żyleta. To zależy jeszcze od kompresji. 

Mi za to pojawił się inny problem, nie ładnie Benchmark :D:

http://www.bankfotek.pl/image/1663953.jpeg

Na Youtube musisz poczekać chwile żeby obraz zmienił się na 720p

EDIT: Mówiąc że wszędzie w systemie czyli również pasek Windowsa jest słabej jakości? Może masz niską rozdzielczość ustawioną

Edytowane przez Max Power

Minecraft, The Sims 3 i CS to nie są gry na podstawie których można stwierdzić że karta działa w grach dobrze... szczególnie że MC działa na javie. Widze że masz aero wyłączone, to dlatego że nie da się go włączyć?

Jak dla mnie to wina sterowników karty graficznej, spróbuj odinstalować aktualne i wyczyścić całkowicie pozostałości po nich.

Nie dawno miałem podobny problem, nie mogłem zaktualizować sterowników do najnowszych ale po kupnie nowego dysku musiałem postawić system na nowo i instalacja sterowników przebiegła pomyślnie

UP: Nie ma innego możliwego rozwiązania? Czy konieczne jest instalowanie wina od nowa?

Dzięki wszyscy. Jak na razie zainstalowałem jakieś tam starsze sterowniki i jest podobnie. Do zamknięcia. A tak btw. forum wymiata.

Edytowane przez ManEnder

Masz ustawioną natywną rozdzielczość monitora ? i głębię kolorów 32-bit ?

Bo na tym pasku z GPU-Z wygląda jakby była dość ograniczona paleta kolorów.