Skocz do zawartości

Kompakt dla amatora


Recommended Posts

Ostatni mój zakup to lustrzanka Pentax K-x,  z której nie jestem zadowolony. Razem z żoną jesteśmy w 100% amatorami i większośc zdjęć robimy w trybie auto. Niestety lustrzanka i dobre zdjęcia w trybie auto to chyba słabe połączenie. Szukam dobrego aparatu komapktowego. Cena parktycznie nie gra roli (chociaż przepłacać niepotrzebnnie też nie ma potrzeby). Czy mozecie coś polecić ?

Na razie na oku mam:

Canon Powershot SX50HS
Nikon CoolPix P7800  
Sony Cyber-shot DSC-HX200
Panasonic Lumix DMC-LX7
Panasonic Lumix DMC-FZ150
 

Edytowane przez Masmix
Link to post
Share on other sites
Niestety lustrzanka i dobre zdjęcia w trybie auto to chyba słabe połączenie.

 

Bo lustrzanki DSLR nie kupuje się po to, żeby robić zdjęcia w automacie :-P

 

Jeśli cena nie gra za bardzo roli to polecam Sony RX100 lub Canon G1X.

Link to post
Share on other sites

Bo lustrzanki DSLR nie kupuje się po to, żeby robić zdjęcia w automacie :-P Jeśli cena nie gra za bardzo roli to polecam Sony RX100 lub Canon G1X.

No niestety to był taki zakup niekontrolowany. Drugi raqz błędu nie chcę popełnić.

Link to post
Share on other sites

Jak masz naprawdę dużo kasiory to zerknij jeszcze na Sony RX1 http://antyweb.pl/sony-rx1-pan-i-wladca-niedyzuch-aparatow-fotograficznych/

Ale nie wiem czy aż o takie "cena nie gra roli" ci chodziło (8888 zł w fotojoker)   :wariat:

Edytowane przez Luki91
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Ja posiadam Panasonic Lumix LX7 kupiłem do niego filtr polaryzacyjny Marumi 37mm i robi piękne fotki na auto. Ostatnio zrobiłem foto książkę z wakacji na Teneryfie i wszyscy się zachwycali. Dostałem na nią rabat 50% po zakupie aparatu. Filmuje w Full HD. Aparat posiada jasną matryce jest elegancki. Jak potrzeba to mogę Ci kilka fotek podesłać. Polecam.

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

"Wadą" lustrzanek "w kicie" są ciemne obiektywy. W kompakcie w podobnej cenie obiektyw może być jaśniejszy. No i zasadniczo na tym zalety się kończą.

 

Co jest niezadowalającego w zdjeciach z tego Pentaxa?

Link to post
Share on other sites

Może warto jednak wybrać się do znajomych, którzy fotografują lustrzankami i poprosić ich o kilka porad. Jeśli nie ma się ich to literatura jest dostępna zarówno w Sieci jak w postaci analogowej na półkach w księgarniach. Frustracja wynikająca z braku znajomości sprzętu jest najgorsza przez pierwszy miesiąc :) Mogę dodać, że totalny laik potrafi ogarnąć zasadę czas/przesłona w góra 2-3 dni :D Kit'owy obiektyw zawszę można zastąpić czymś uniwersalnym pokroju Tamron 17-50 f/2.8. 

Link to post
Share on other sites

Sorry za podczepienie, szukam aparatu ale nie dla siebie, tylko na prezent dla osoby która dość sporo fotografuje (zawody sportowe), w wolnych chwilach kręci się po mieście i cyka fotki. Znalazłem polecenie Nikona D3300 tutaj: http://www.pcgeek.co...ac-dla-amatora/, to w sumie świeży sprzęt, ale nie wiem czy się nada do regularnego wykorzystania. Szczegółowo to moge podac jakie zdjęcia są robione, niestety nie mogę się spytać dokładnie o model bo nici z niespodzianki:


- na zewnątrz, dużo w ruchu, mocne nasłonecznienie i zmienna pogoda, z oddali


- statyczne na zewnątrz, z duuużej odległości


Cykane za pomocą Nikon D60, mam nadzieję, bo też info od pośrednika.


dajcie znać czy dobry pomysł, dzięki


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz komuś kupić body to musisz precyzyjnie wiedzieć jakiego systemu używa (przecież nie będzie wymieniał obiektywów któe ma!). No i jakiego body, żeby kupić model wyższy a nie niższy :D

Link to post
Share on other sites

Slyszałem że aparaty Sony dobre ale serwis pogwarancyjny drogi czy wie ktoś może jak jest naprawdę? Myślę o tym RX100 i chciałbym dopytać. Najtaniej chyba serwisować Canona np w Berlinie ponoć bdb serwis bo znajomy tam naprawiał kamerę.

Edytowane przez dinokajman
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...