Skocz do zawartości

Max fps 30 radeon 4850


Recommended Posts

Hej

 

Moj poczatkowy problem zaczal sie po zmianie Cpu i mobo. (Mialem M2n+5400x2)

Zostal poniekad rozwiazany w dziale : procesory- phenom x2= x4 zmulenie rdzeni.

 

Po odpaleniu 3d marka i uzyskaniu 14K na

x2@x4 phenon ii 550 3.1 ,gigabyte 770 ud3 asus 4850,2*1GB ocz, Chieftec 550W, audiotrak prodigy hd2, 2* 550BG

 

Myslalem ze wszystko ok. Jednak w grach jest pewien burak.

 

Na poczatek poszedl heaven benchmark. Min fps = 30 Max fps 30

Mysle hmmmm moze tak ma byc.

Odpalilem starcraft 2 beta, dla ktorej poniekad zmienilem kompa bo 2v2 ciezko sie gralo.

I co ? Juz od poczatku widac ze idzie 30 fps i tak do konca gry niezaleznie od zadymy.

Resident evil 4 - 30 fps

 

Nie wazne czy x2,x4, czy 3.1 czy 3.8GHZ

 

Odpalilem crysisa, tym razem srednie 50, max 55fps.

Zuzycie cpu 50%, na x4 25% (+-5%)

 

Na 5400 mialem max fps 60-70

 

Ewidetnie cos ogranicza fps w grach. Probowalem XP i visty, roznych sterowow.

Wylaczylem CnQ procka zeby wykluczyc ponowne blokowanie podczas przechodzenia z 700 na 3.1ghz

 

Jakis pomysl ?

Czy to moze wciaz wina procka ze cos blokuje ?

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Sterowniki do płyty zainstalowane?

Z jaką prędkością działa PCI-ex teraz?

 

14k - to zupełnie przyzwoity wynik, więc to raczej nie to.

Zainstaluj stare sterowniki np 10.1 - 10.3 (nawet bez CCC, aby nic się nie wcinało) i zobaczymy, może coś tu jest na rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Dziala w Pcie x16, przynajmniej tak pisze.....

Zuzycie grafy 100% , 3 wersje sterownikow, 3 systemy, 2 rozne dyski, przepinalem pamiec, zmienialem napiecie, nnnni h..a

 

Odpalam Crysisa, patrze sie na zolwia na poczatku mam 40Fps, na a5400+ mialem 55fps na high /1280 1024.......... sorry

 

Na plycie kumpla p5q i e6500 to ja mialem tam 80FPS bez OC a z OC to pelen wymiot.

Tu se moge krecic nawet na 4.0 i tak ma mnie w du**e......

Zaluje ze w tej cenie nie kupilem sobie intela, chociaz znajac moje szczescie to i tak by lipa byla.

 

Co jest grane nie wiem. Nie mam juz sily. Zmarnowalem tydzien...... i 600zl :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Zainstalowalem GPU Z- odpalilem crysisa i o ile dobrze widze GPU LOAD jest na poziomie 60% .... jakies pomysly ? Cpu na poziomie 30% Karta lekko piszczy, mialem 350W, przesiadlem sie na chiefteca 500W i dalej to samo ........

 

Jakies pomysly ?

 

** Teraz 100%, skacze do 140FPS na 1 sek i z powrotem na 40 ;/

 

A teraz nowosc! :ASD

 

Jezeli gra zajmuje mi w pamieci wiecej niz 700MB, wowczas mam 40fps, jezeli zajmuje mniej to mam 100, pomoze ktos ?

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny objaw przy swoim asusie (też NB 770 i SB 710) i x2 555 @ x4 b55, sprawdź wersję bios płyty i zaktualizuj w razie potrzeby, przeinstaluj sterowniki do chipsetu na jakieś świeższe, upewnij się, że problemem nie jest przegrzewanie się któregoś z flaczków (szczególnie mostków i sekcji zasilania, ale akurat ta ostatnia nie powinna być problemem).

 

Ponadto:

Czy procuś jest stabilny po odblokowaniu?

To, że wstaje nie znaczy że pracuje stabilnie.

Zweryfikuj go obciążając go jakimś prime czy occt.

 

Czy płyta nie gubi rdzeni (szczególnie przy wyższych taktowaniach)?

 

Jakimi napięciami pieścisz swojego x2 550 @x4?

Szczególnie przy 3.8Ghz jestem ciekaw.

 

Poza tym po instalacji systemu, znaczy się okienek, sprawdź czy nie zostałeś uszczęśliwiony sterownikiem do procesorów dwurdzeniowych, jak tak to wywal.

 

Ja szczerze nie mogę bardzo narzekać na swojego czterordzeniowca, szczególnie że chodzi na niższych napięciach na wyższym taktowaniu (undervolted & overclocked/ x2 3.2Ghz 1.25v@x4 3.6Ghz 1.25v), poza tym jego wydajność do gier jest w 100% wystarczająca.

 

Swoją drogą niezła sztuka jak wchodzi na 4Ghz z 4 rdzeniami i działa stabilnie (mnie max udało się 3.9Ghz przy 1.35v, dodawanie voltów i próby wyższego przetaktowania kończą się gubieniem jednego rdzenia i stabilną pracą TRZECH rdzeni).

 

Z tego co napisałem powyżej najpewniej sam wywnioskujesz, że zgadzam się z Twoją teorią, że to raczej sprawy okołoprocesorowe.

DANNY_79 zresztą myśli podobnie. :rotfl:

 

EDIT: Jak już napisałeś o tej zajętości pamięci, to spytam, jak kręcisz procka?

Pamiętaj, że podnosząc HTT podnosisz taktowanie NB/HT (tu też może być problem) i pamięci, zmień dzielniki tak by było git, ustaw też pamięci ręcznie w biosie by wyeliminować problem z tej strony.

Wątpię by to były pamięci, bo objawy powinny być zgoła trochę insze, ale spróbuj, na pewno nie zaszkodzi a rozwieje wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

Nie wazne czy probouje na x2, x4.

Zresetowalem bios. Sprawdzalem na x2 555, default 1.4V to samo

Bios mam z grudnia 2009 wersje FD

Instalowalem sterowniki to Phenoma ii x4. OC w jaki kolwiek sposob nie zmienia mi tego 45FPS gdy gra zajmuje ponad 700MB

 

Jak narazie krecilem do 3.5 X4 bez zmian napiecia. Testowalem w OCCT i Orthosie, bez zwisow. Probowalem dawac 1.45 na standardowym 3.1-3-9 to samo

 

Wpialem 2*2GB... to samo....

 

A teraz bedzie najlepsze..................

 

Poszedlem do kumpla wlasnie po ramy bo myslalem ze to ich wina, bo przesiadl sie z e6500 ( gdzie zreszta mial ok 80-100FPS na tej samej grafie co ja w crysisie)

 

Kupil sobie i3 + ddr3,plyta gigabyta, ma radeon 4850 tyle ze msi i wiesz co ???

 

Gdy gra mu zajmuje powyzej 700MB ma to samo co ja, spada mu do 45FPS, Oryg windows sp3......

 

Na tej samej grafie wczoraj gra hodzila mu 100FPS, przeciez to sa ku... jakies czary....

Zmniejszysz detale do 700MB, idzie 150 FPS, 720MB - 45fps....... Inny proc, czipset, plyta ramy... ja juz nie wiem o co chodzi :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...