Skocz do zawartości

Zepsuty czujnik temperatury w procku?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

3.3125V

Chyba coś Ci się pokiełobasiło ;) Na CPU masz 1.3V (całkiem możliwe, że 1.3125 (to już bardziej mi pasuje)). 3.3V masz na lini w zasilaczu i to też mi pasuje.

 

Oj co Ty myślisz że nie umie podkręcać?

Popełniając takie błędy można by powiedzieć, że wiesz że gdzieś dzwoni, ale nie wiesz gdzie. Czyli czytałeś coś, może i praktykowałeś ale niezbyt dokładnie. Napięcie to podstawa, ustaw najwyższe napięcie na CPU i sprawdź co się stanie - żart ;)

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że piszesz, że sie znasz - a sie nie znasz. Ale dość spamowania.

 

BIOS update był? Jakieś inne chłodzenie niż to co masz próbowałeś? Chłodzenie masz montowane na śrubki, czy na śmieszne kołeczki plastikowe? Sprawdź chłodzenie - kręć się wokół tego. 1.3V na procku to nie jest najniżej, ale do górnej granicy 1.4V jeszcze brakuje. U mnie na podobnym napięciu w 45nm mam 65 stopni po godzinnym wygrzewaniu w Orthosie.

 

Sprawdź jeszcze czy temperatura rośnie stopniowo, czyli przy full obciążeniu tak do jakiś 60-65 stopni (generalnie 55 stopni powinno być odrazu przy słabo wentylowanej obudowie i temperatura po przekroczeniu tej granicy powinna rosnąć dość powoli do 65 stopni max), czy odrazu lawinowo po włączeniu Orthosa skacze na 80-90 stopni. Jak ta druga opcja to chłodzenie jest źle zamontowane, albo jakieś dupne. Na tym napięciu nawet kiepskie BOX'y luźno dają rade chłodzić.

Link to post
Share on other sites

Ehh pisałem wyżej że update BIOSU było więc to nie jego wina.Chłodzenie siedzi sztywno na kołeczkach.A temperatura rośnie tak że po 10 sekundach w OTHOR mam 75*C na procku i po 72*C na rdzeniach :D

 

BTW:Macie zdjęcia Biosu gdzie ustawiam CPU Voltage

 

http://img704.imageshack.us/img704/377/p10709441.th.jpg http://img706.imageshack.us/img706/4346/p10709461.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Od razu wyłącz Robust Graphics Booster, szynę PCI-E ustaw na 100MHz, na sztywno ustaw timmingi pamięci, C.I.A. 2 masz na Disabled a co jest pod tym za opcja ustawiona na Turbo?

No i najważniejsze gdzie masz te 3V na procku?

Link to post
Share on other sites

Resetnij ustawienia BIOS'u. Potem zwiększ tylko i wyłacznie napięcie i podkręć proca, bez zwiększania szyny dla pamięci RAM. Po tym zabiegu napis zjaka jest temperatura. Jak będzie normalna to znacz, że w obecnych ustawieniach miałeś coś spieprzone. Jak się nic nie poprawi to będziemy kombinować dalej.

Link to post
Share on other sites

To czesty blad jaki maja posiadacze Intela. W przypadku mojego e5200, Everest pokazywal chyba 168 stopni. Zainstaluj sobie Sensors View.

 

Nie chce mi sie calego watku czytac, ale to bzdura i nie wierze, ze masz az taka temperature. Sprobuj powyzszy soft. Jak sie nie uda, to pomyslimy dalej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Kurde już wszystkiego próbowałem i dalej nic.Ale dlaczego ta temperatura się tak dziwnie zachowuje ze po włączeniu testu w OTHORS odrazu po 2 sekundach temperatura wzrasta z 52*C do 79*C? Wydaje mi się że za szybko to się dzieje i już przy 20 sekundach testu mam 90*C na procku.

Link to post
Share on other sites

Ep- series, dolu nie jesteś sam, ja też tak mam. Pokazuje mi 70 st na quadzie, chociaż cooler nie parzy w palce. W idle jest taki dość ciepły, ale w stresie już jest bardzo ciepły. Poza tym jak to możliwe, że przy zegarze ok 2Ghz mogę mieć 43 stopnie? chyba kupię ten płaski czujnik temp, który można wsadzić pod clr.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...