Skocz do zawartości

Zepsuty czujnik temperatury w procku?


Recommended Posts

Witam.Podkręciłem mojego E7300 do 3.80GHz na 3.7500V i w stresie temperatura dochodzi do 88*C przy paście Arctic Cooling MX-2 i chłodzeniu Auras LPT-709.Na box"ie przy taktowaniu 3.15GHz i oryginalnym napięciu miałem ok 50*C.Rozmawiałem z kolega który się na Tym zna i powiedział że to czujnik żle pokazuje.Dodam jeszcze że przy tych niby 88*C coolerek nawet nie jest trochę ciepły.Stópka coolerka tez zimna tak samo jak rurki heettapie.

Link to post
Share on other sites

Na pewno źle zamocowane chłodzenie. Jeśli przy box-owym chłodzeniu pokazywało normalną temperaturę, a po zmianie chłodzenia inną to wiadomo gdzie jest przyczyna. Jedyna zmienna to chłodzenie, tak więc proponuje założyć spowrotem BOX i zobaczyć temperatury, następnie to nowe chłodziwo i też zobaczyć temperatury.

 

Dodatkowo na źle zamocowany cooler wskazuje to, że jest jak napisałeś zminy, a w stresie nie może być takiej opcji wogle. - oznacza to, że ciepło jest w nienależyty sposób przekazywane z CPU na radiator. I albo jest to wada fabryczna konstrukcji chłodzenia, albo złe jego zamocowanie lub nieodpowiednie rozsmarowanie pasty.

Link to post
Share on other sites

Na pewno masz 3.75V na procku? Ja jeszcze nie widziałem płyty na 775, która byłaby w stanie dać takie napięcie na CPU.

Zakładam jednak, że możesz mieć 1.75V co i tak jest zbyt wysoką wartością dla tego procka. Max to 1.4-1.45V w zależności od wydajności coolera (a Auras to demon wydajnosci nie jest).

Link to post
Share on other sites

To odpal kompa i dociśnij mocno ten radiator do procesora. Jeżeli temperatura spadnie to będziesz wiedział, że to chłodzenie źle zamontowane, jak nie to będziemy myslec dalej. Ja jak zapinke w swoim Intelu spieprzyłem też gadałem "Wszystko jest dobrze, nie wiem co źle robie", a później się okazało jak wymieniłem połamaną zapinke na nową i zmontowałem wszystko razem to temperatura z 50 stopni na starcie spadła do 35. Na Twoim miejscu tu bym szukał przyczyny. Pasta, nie podnosi bardzo dużo temperatury, chociaż jak wiadomo, niektórzy jej walą multum, niewiadomo po co. Pokombinuj, wróżkami nie jesteśmy. A czujnik zepsuty moze być wtedy gdy temperatura dochodzi do pewnej granicy i albo wyzej nie idzie, albo poniżej jakiejś temperatury. U Ciebie pod tym względem chyba wszystko jest OK :rotfl: I zmniejsz napięcie procka, 1.75V to bardzo dużo, normy Intela przewidują max około 1.40V

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem.Chłodzenie się trzyma idealnie.Pasty jest w sam raz.A co no napięcia to sie pomyliłem bo mam ustawione na 1.37500V a nie na 1.7500V :co:

Ehh ktoś tu nie umie czytać chyba :P A z dociskaniem coolera do procka jutro pokombinuje :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Jak temperatura chodzi? Jest jakiś limit gdzie wyżej nie pójdzie (taka blokada), albo niżej? Np: 50 stopni w idlu i ani stopnia mniej, 80 stopni w stresie i ani stopnia więcej. Obadaj granice max i min, jak to czujnik, to łatwo można to wykryć. Daj procka na defaulta. Przywróć domyślne napięcia i taktowania. Sprawdź temperatury. Pokombinuj, nie jesteśmy w stanie określić na odległość, co to może być, po przyczyn może być dość dużo :D W ramach możliwości postaraj się o jakieś inne chłodzenie, niż BOX'owe, nawet od kumpla pożyczjakiś wentylatorek i sprawdź.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zmieniłem położenia chłodzenia w taki sposób że odwróciłem je o 90 stopni w prawo.I zobaczymy czy to coś da.

 

BTW:Na standardowym taktowaniu i na chłodzeniu Auras LPT-709 miałem max 45*C na procku i po 52*C na rdzeniach.Testowałem w OTHORS (Stress CPU,priorytet 9,przez 20 minut) a przy taktowaniu 3.70GHz miałem na procku nawet 86*C a na rdzeniach 88*C :(

Link to post
Share on other sites

Ja mam obecnie 3.75GHz na E5200 i w idlu mam max 45 stopni, a jak się rozgrzeje to max 65 po 30 minutowym rozgrzewaniu na Orthosie. Albo masz procka który lubi się zanatto nagrzewać (w co wątpie), albo masz źle założone chłodzenie, innej opcji nie widze i nie odpowiedziałeś na pytanie blokowania się temperatury (max i min). Zaobserwowałeś takie coś?

Link to post
Share on other sites

Hmmm, teraz masz jakieś inne chłodzenie... A masz BOX'a jeszcze? Może te chłodzenie jest jakieś walnięte? (teraz strzelam) Piszesz, że chłodzenie jest założone OK, pasty jest dobrze nałożone, generalnie nie ma nic na czym można by się uwiesić. Może te chłodzenie jest po prostu zbyt marne do takiego kręcenia? Chociaż u mnie na 1.28V na BOX'e max max 65. Pokombinuj z napięciem jeszcze, nie zwiększaj tylko stopniowo zmniejszaj, spróbuj chłodzenie na każdą z możliwych stron założyć (obracać), ewentualnie poszukaj poradnia jakiegoś na necie jak spód radjatora wypolerować (lepsze odbieranie ciepła z procesora). Mi to cały czas śmierci chłodzeniem. Pożycz od kogoś jakieś inne, przetestuj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...