Skocz do zawartości

Komputer się nie włącza, spalony procesor?


Recommended Posts

Cześć,

Wczoraj podkręciłem procesor i3 530 z 2,93 GHz na 3,2 na boxowym chłodzeniu (xD) Wiem, że to głupota ale dosłownie zrobiłem to na 20-25 minut w celu sprawdzenia czy da to porządany efekt. ( HWmonitor po 20 minutach w BF4 pokazywał ~60 stopni na procu) Planowałem kupno chłodzenia. Po tym czasie zmieniłem w biosie na standardowe ustawienia i wyłączyłem kompa na noc. Rano, już się nie odpalił. Słychać piknięcia, świecą się diody, wiatraczki chodzą ale ekran pozostaje czarny i monitor "mruga" tym swoim światełkiem. Wykluczyłbym pozostałe komponenty ze względu na to, że wymieniłem je niecałe 2 tygodnie temu. ( Karta Graf, Zasilacz) nowe. W gre wchodzi jeszcze  płyta główna, no ale to podkręcenie bardziej kierunkuje mnie w stronę proca, Co sądzicie? Takie objawy towarzyszą popsutemu prockowi? Dodam jeszcze, że reset biosu nic nie dał.

Link to post
Share on other sites

W biosie wyłączyłem, Intel Turbo boost (podobno tak trzeba przy podkręcaniu) potem, z auto zmieniłem na manual i miałem możliwość zmiany tych 133 Mhz na ile tam chciałem. Przy okazji zmieniały się wartości przy ramie. Działo się to automatycznie i nie miałem na to wpływu. Myślę, że o to pytałeś? Szczerze to jestem laikiem w tej kwestii ;)

Link to post
Share on other sites

@up

Możliwe, że padły obie pamięci? Wkładałem pojedynczo do różnych slotów i bez zmian :\ Memtestem też nie sprawdze bo komp nie odpala nawet biosu. A popsuta płyta daje jakieś oznaki? :D Ram będę miał możliwość sprawdzenia za 2-3 dni bo przyjdzie do mnie nowy który zamówiłem pare dni temu.

Link to post
Share on other sites

u mnie jak plyta padla to zabila i procesor.... malo tego zabila tez nowego proca przy pierwszej prubie uruchomienia a oznak zycia nie dawala zadnych wogole nie startowala palily sie tylo diody na przyciskach power i reset.... mozesz oddac sama plyte i proca do pobliskiego serwisu i za jakies 2 dychy ci to sprawdza

Link to post
Share on other sites

Niestety nowy RAM nic nie zmienił. Od wczoraj płyta nie wydaje żadnych dźwięków czy to z ramem czy bez. Na integrze nie próbowałem bo musiałbym prawdopodobnie zmienić w biosie żeby odpalało właśnie grafe z integry a nie mam do niego dostępu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Okazało się, że przez to podkręcenie załączyła się jakaś "blokada?" karty graficznej. Dziwna sprawa ale tak mi to wytłumaczył człek który to naprawił. I powiedział, że lepsze chłodzenie powinno załatwić sprawę jeśli mam zamiar kręcić procka.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...