Skocz do zawartości

płtya gigabyte nie widzi poprawnie procka mobile athlon 64


Recommended Posts

Czy to normalny objaw. Kupiłem używana płytę gigabyte GA-K8NS Pro i zainstalowałem procesor Mobile AMD Athlpm 64 4000+. Ma on taktowanie 2600 GHz i i na takim faktycznie śmigał na płycie ASRocka K8Upgrade-NF3 (dokładnie 2611 GHz). Ten procesor w płycie gigabyte jest widziany jako 4000+ ale taktowany jest na 803 GHz i w żaden sposób na auto nie chce inaczej być taktowany. Próbowałem zmienić mnożnik ale w żaden sposób nie chce przyjąć 13X- płyta nie startuje i muszę resetować bios. Czasami zastartuje z mnożnikiem 10X i wtedy pokazuje 2000 GHz. W związku z tym mam pytanie czy ja coś robię źle - zainstalowałem najnowszy bios F 14c. To nic nie pomogło. Jeśli w inny sposób przetaktowuje nieznacznie procek za pomocą Easy Tune 4 lub 5 zaraz jest zwis systemu. Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

A jak ustawienia pamięci ? Zjedź z pamięciami i dopiero kręć procesor

Pamięci to DDR kingstona, próbowałem na różne sposoby to znaczy 333 i 400. Napięcie pamięci 2,5v (powinno być 2,6v dla kingstonów ale to mały szczegów). Nic z tego nadal to samo. Sprawdziłem napięci procka 0,95 v (powinno być 1,35v dla tego typu) może to przyczyna ale przecież na auto płyta sama powinna ustalić napięci procka.
Link to post
Share on other sites

Podwyższyłem napięcie na płycie do 1,35v dla procka i do 2,6 dla pamięci. Zmieniłem taktowanie 13X czyli tak jak wszystko powinno być i ---

Czasami płyta startuje po długim zastanawianiu się ale częściej muszę robić reset biosu i ustawiać 10X. Wtedy prawie zawsze odpali.

ps. Przepraszam za literówkę w pierwszym słowie tytułu.

Link to post
Share on other sites

Mobilne procesory oficjalnie nie są obsługiwane, dlatego niestabilności mogą zawsze się pojawić - biosy nie są dostosowane do tego typu rozwiązań podobnie jak Xeony i płyty pod I775.

Mobilne procesory oficjalnie nie są obsługiwane, dlatego niestabilności mogą zawsze się pojawić - biosy nie są dostosowane do tego typu rozwiązań podobnie jak Xeony i płyty pod I775.

Mobilne procesory oficjalnie nie są obsługiwane, dlatego niestabilności mogą zawsze się pojawić - biosy nie są dostosowane do tego typu rozwiązań podobnie jak Xeony i płyty pod I775.

Popieram przedmówcę - miałem sposobność zainstalować procek 2800+ z taktowaniem 1800 i płyta sama wszystko wykryła. Nawet mogłem podkręcać nieznacznie. Jednak pozostaje pewien niesmak. Wszystko jest w porządku a ja straciłem pieniądze bo mam albo dobrego Gigabyte ze słabszym prockiem albo uszkodzoną płytę AsRocka z szybszym prockiem. Ale nie można mieć wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...