Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam poszukuję maszyny , która wystarczyłaby mi na kilka ładnych lat.Ma służyć do gier 

 

  • Zastosowanie komputera: GRY(głównie BF4 itp.) , CAD
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4500(można poszukać jeszcze w kieszeni jakieś 3 stówki)
  • Których części potrzebujesz?: komputer + monitor ok.23" + klawiatura - dobrze by było do tego dołożyć jakieś polecane słuchawki 
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? raczej nie a jak tak to nie sam
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: brak
  • Specjalne wymagania: w maiare mógłby być cichy oraz posłużyć na ładnych pare lat - jest możliwość rozbudowy w przyszłości
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? części do samego pudła - nie
  • Własna propozycja zestawu:
  • Inne: Miałem zamiar kupić laptopa "do gier"(wiem że zaraz mnie zlinczujecie) sprzęt mniej/więcej taki http://www.komputronik.pl/product/204135/Komputery/Laptopy/MSI_GE70_2OE_043XPL_16GB.html  i7-4700 + GTX 765M lecz z tego co czytam wcale to nie pozwoli na swobodne granie w wysokich ustawieniach gdyż już średnio daje radę a kto wie co będzie za rok czy dwa.Wiem także że mógłbym coś dobrego złożyć a potem dołożyć jeszcze jedną grafę w SLI lecz się na tym kompletnie nie znam czy można potem dołożyć.Szczególnie także nie mam parcia na SSD lecz mógłby być 128GB SSD nawet sam gdyż mało rzeczy trzymam na kompie.

Czekam na propozycję i z góry dziękuję :).

 

Edit: bardzo bym prosił po wybraniu odpowiedniego zestawu o nakreślenie o ile będzie wydajniejszy od tego laptopa i jak można to coś potem rozbudowywać.

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS122 SATA (black)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

MSI Radeon R9 270 Gaming 2GB DDR5 256bit (900/5600)

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Seasonic SSR-550RM 550W 80+ Gold

Fractal Design ARC R2 Midi Tower (b/z)

bequiet! Dark Rock Advanced

Benq GW2460HM (VA, 4ms, HDMI, LED, głośniki)

 

4529 zł +  kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

- możliwość OC CPU powyżej 4.0 GHz - w BF4 MP aż się prosi o OC CPU 

 

http://pclab.pl/art55318-3.html

 

Podkręcisz za czyjąś pomocą nawet tutaj z forum

 

- wydajność R9 290 = GTX 780, z tym że ten pierwszy kosztuje 200 zł mniej

- 8 GB DDR3 to zapas pamięci na dłuższy czas

- płyta z 8 fazową sekcją zasilania, dwiema kośćmi UEFI, dobrym audio (wzmacniacz słuchawkowy) oraz niskimi temperaturami

- zasilacz to klasa sama w sobie, bdb dobra jednostka pod względem elektrycznym, cicha i modularna z certfikatem GOLD

- ciche i zarazem wydajne chłodzenie na procesor, obudowa z 4 wentylatorami 140mm. Jeżeli zależy Ci na ciszy to w tej cenie masz fabrycznie wyciszonego Fractal Design Define R4

- dysk SSD na system oraz soft do pracy

- monitor multimedialny na VA 24 cale FullHD, bardzo dobry wybór

 

Klawiaturę potrzebujesz jakąś specjalną ? W sprawie słuchawek udaj się do działu Audio. Tutaj masz polecane http://forum.benchmark.pl/topic/95884-polecane-s%C5%82uchawki-nauszne/

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycję :).

Klawiatura - ma być w miarę cicha,dobrze wykonana,podświetlana i jeśli wszelakie wodotryski typu dodatkowe USB itp. to mogą być - lubię gadżety.Ciekawe tylko po co w niektórych są jakieś wyświetlacze -w grach się to przydaje?

 

Co do obudowy - słyszałem że są podświetlane - z mojej strony jakby obudowa była podświetlana i dawała co nieco światła mogłaby być uzasadniona.

 

I jeszcze jedno pytanko - jak ten sprzęt ma się do tego laptopa co podałem?Będzie wielki skok wydajnościowy patrząc także na przyszłość?

No i którego to mam wybrać R9 290 bo jest ich kilka a ceny sie wahają na tej stronce nawet do 2200 z tym że to pewnie najlepsza wersja.

Link to post
Share on other sites
No i którego to mam wybrać R9 290 bo jest ich kilka a ceny sie wahają na tej stronce nawet do 2200 z tym że to pewnie najlepsza wersja.

 

Bierz tego MSI R 290  4 GB GAMING.  W Dwóch słowach o karcie : SOLIDNOŚĆ i CISZA.

 

I jeszcze jedno pytanko - jak ten sprzęt ma się do tego laptopa co podałem?Będzie wielki skok wydajnościowy patrząc także na przyszłość?

 

Przyjacielu nie porównuj stacjonarnej karty  bądź procesora do mobilnego kastrata co siedzi w laptopach;) 

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
kajitsu wkleiłeś R9 270 zamiast R9 290 

 

Hehe, nie wiem jak to się stało. Kurde ten zestaw nie wypali z R9 290 w kwocie 4500 zł  :roll:

 

Co ja narobiłem tutaj  ^^

Zmiany na: 

 

Gainward GeForce GTX 770 Phantom 2GB DDR5 256bit (1202/7010)

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze

 

Wtedy za całość 4944 zł, jeżeli za drogo daj znać

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A jakby tak zrezygnować z SSD dołożyć kasy(poczekać miesiąc lub dwa) i podmienić tego GTX770 na R9 290?Wtedy z całego zestawu wystarczy że usunę SSD i podmienię kartę na Radka i będzie współgrać?

Link to post
Share on other sites

 

 

A jakby tak zrezygnować z SSD dołożyć kasy(poczekać miesiąc lub dwa) i podmienić tego GTX770 na R9 290?Wtedy z całego zestawu wystarczy że usunę SSD i podmienię kartę na Radka i będzie współgrać?

 

A czemu nie? :)  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki :)

 

Podpowiedźcie mi jeszcze brać GTX 770 - zważając że gram w BFa w 80% może jakiś Wiedźmin 3 itp się okazyjnie pojawić + CAD a za 2/3 lata zmienić grafę znów na mocny model choć nie najwyższy czy od razu celować w R9 290 lub GTX 780?

Wiem że jest też możliwość potem dokupienia następnego GTX 770 do SLI...

Link to post
Share on other sites

Jak nie  masz monitora  w Full HD 120 albo 144  Hz  nie ma co się pchać w SLI.

 

Podpowiedźcie mi jeszcze brać GTX 770 - zważając że gram w BFa w 80% może jakiś Wiedźmin 3 itp się okazyjnie pojawić + CAD a za 2/3 lata zmienić grafę znów na mocny model choć nie najwyższy czy od razu celować w R9 290 lub GTX 780?

 

Jak masz kasę to celuj w GTX 780 albo jeszcze lepiej w R9 290. Wydajność taka sama co GTX 780,a 200 zł w kieszeni. 

Edytowane przez eVerest
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale czy jest sens?

Za 2 lata może się okazać że będzie to już słabo wychodzić a tutaj daję ~1400 na GTX 770,za R9 290 musiałbym dać 1750(290+ to min 2k) a za GTX 780 ~1900.

Czy te 600zł faktycznie dużo da?Jeśli za 2 lata ten GTX 780 i tak już będzie starociem to czy nie warto "zachować" teraz te 6 stówek i za 2 latka dołożyć patrząc tylko na samą grafikę tysiąc i wymienić na inną znów ze średniej/wyższej półki.Zawsze jest potem możliwośc też opchnąć wtedy już starego(chyba) GTX 770 może za jakieś 5-6 stówek?

 

Pamiętajcie 80% to będzie BF4 potem CAD i okazyjnie inne gry...FIFY nie wliczam bo to pójdzie na PC za 1500.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Podpowiedźcie mi jeszcze brać GTX 770 - zważając że gram w BFa w 80%

 

 

 

czy od razu celować w R9 290 lub GTX 780?

 

 

 

Ale czy jest sens?

 

Ja bym się tutaj zastanowił nad R9 280X, co prawda w cenie 1350 zł ale Mantle robi swoje w BF4, tutaj na przykładzie R9 290X widoczny bardzo ładny wzrost wydajności, a to i tak dopiero początek 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/02/mantle/charts/bf4_mp_cpu_4670koc.png

Link to post
Share on other sites

Ogólnie zbyt nie wygląda gdyż wpadłem na pewien pomysł.

 

Komputer przydałby mi się jeszcze w lutym a troszkę się z kasy wybiłem Chciałem kupić całość jaka jest wymieniona wyżej za gotówkę a monitor,system + grafike lepszą gdyż na raty - 780 lub 290x.Jeszcze wczoraj na RTV EURO AGD był grafiki dziś wyparował nie ma ani jednej...ale to pewnie u nich jakieś problemy bo wątpie aby nagle zaprzestali sprzedawania grafik.

 

Druga sprawa to było wzięcie całości w komputroniku na ratki bo mają w miarę małe oprocentowanie a jestem gotów zapłącić nawet te 8-10% całości dla tego aby mieć gotówkę wolną gdyż nią obracam i jednocześnie zarabiam - wracając do komputronika nie mają wszystkich częsci z tej listo co Ty mi przygotowałeś.Biorąc całość na raty jestem gotów dać za cał zestaw gdzieś 6k a przede wszystkim może lepszy monitor - coś lepszego niż 60Hz - chyba że wystarczy?

Troszkę to skłądanie kompa u nich na stronce będzie droższe ale też trudniejsze ze względu na brak częsci niektórych...doradźcie mi bo już głupieje he he.

Pozdrawiam.

 

Dodam jeszcze że złożenie kompa w komputroniku 49zł a wolę aby mi to w miarę ktoś ogarnięty złożył niż sam miałbym sobie składać.

Baaardzo bym był zadowolony jakby ktoś złożył mi po ofercie komputronika monitor+sprzęt+ system tak do ~5500 - 10% ceny zostawiam na koszt rat.

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Tak Ci powiem szczerze że bez sensu. esc/morele ma opcje zakupu na raty. nawet jak będzie 2-3% większe oprocentowanie (a to już sporo) to i tak wyjdzie Cię taniej niż zakupy w przepłaconym komputronie. Co do zestawu to trzymaj się  jak pijany płotu a nie zginiesz :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znalazłem neonet i tam razem z ratami wyjdzie podobnie do moreli a plus jest taki że sklep mam pod nosem także źle nie ma :).
Czyli do tego co było pierwotnie dokładam 780 gtx powiedzmy od EVGA i styka ?Chłodzenie jakie do tego powinno być?

 

Edit:

Którego gtx 780 wybrać z tej oferty?

http://www.neonet.pl/komputery-i-akcesoria/karty-graficzne.html

 

Edit2: I jakie ramy tam wybrać też bo nie ma tych poleconych.

Edit3: może być taki SSD tylko na system + pare pierdołek? http://www.neonet.pl/?p=kingston_ssd_120gb_sv300s37a_120g

Edit4: zasilacz może być taki?nic innego tam nie widze w miare - reszta tansza czyli pewnie gorsza  http://www.neonet.pl/?p=bequiet_bn182 ; http://www.neonet.pl/?p=xfx_core_650w_135mm

Edit5: coś z tych obudów jest godnego do 4 stówek? http://www.neonet.pl/komputery-i-akcesoria/obudowy-1-page-10.html

 

Napęd i dodatkowe chłodzenie kupię osobno gdzie indziej bo tam nie ma nic godnego jakieś starocie po 140zł max.

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Ponawiam pytanko póki co składam zestawik w morele i tutaj pada pytanie - ten crucial będzie najlepszy czy można brać to :

http://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-120gb-hyperx-3k-ssd-sata3-2-5-85k-iops-mlc-555-510mb-s-sh103s3-120g-464745/

kosztuje 6zł więcej a ma w zestawie ponoć sanki montażowe.

Dużo tez ludzi pisze że brakuje kabli do montażu w obudowie - jak je dokupić i czy faktycznie zawsze brakuje?

 

Tutaj mam takiego GTXa 780:

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n780-tf-3gd5-oc-gaming-384bit-wer-oc-overclock-wentylator-twin-frozr-msi-gaming-series-w8-mouse-621477/

 

Będzie dobry?Patrząc na cenę + to że dodają myche o wartości 100-150zł która wykorzystam/sprzedam.W innych dodają Assasina - i byc moze to bylby lepszy dodatek-nie wiem.Z tego też co pisze jest to wersja OC.A jak nie ta to proszę na morele net o wskazanie tej jedynej :-).W razie czego sprzętu przez jakiś czas podkręcał nie będę a jak już to z forumową pomocą.

 

Nastepna sprawa jaki system brać?Mogę brać windowsa 8.1 nie mam przeciwwskazań do kafelek - jak sterowniki itp?I czy wersja OEM czy BOX(box na morele droższy o 40zł).Chce żeby była na 100% płyta - nie żadne zainstalowane na dysku rzeczy ani do ściągnięcia z neta.

 

Monitor:ten benq nie przypadł mi do gustu wyglądem za to po opiniach i wyglądzie ten bardzo :

http://www.morele.net/monitor-led-asus-mx239h-bang-olufsen-23-led-fhd-5ms-80mln-1-hdmi-dvi-d-sub-ah-ips-539875/

Może być czy coś innego będzie lepszego?Do tego  ma jeszcze dobre nagłośnienie a czasem się może przydać.

 

Czekam na pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...