Skocz do zawartości

Gigabyte GeForce GTX 780 GHz vs Gigabyte Radeon R9 290X OC?


Recommended Posts

Cześć, 

Wysłałem swojego Gigabyte R9 290 na wymianę, jednak za słaba wydajność i teraz zastanawiam się nad powyższymi kartami. Która jest wydajniejsza i w którą lepiej zainwestować? :) 



 

Do jutra 10 mam dać znać, jaki mój wybór. Więc zależy mi na czasie, z góry dzięki za pomoc !

Link to post
Share on other sites

 

 

Gigabyte R9 290

 

 Pierwsze partie tych kart mają  wadliwe chłodzenia,przez co temperatury są bardzo wysokie.

 

Jak chcesz brać GTX 780 to najlepiej 1.0 rewizji,a nie drugiej.W drugiej rewizji brakuje 1 rurki miedzianej,odpowiedzialnej za odprowadzenia ciepła.

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyżej pisze, nic lepszego w tej cenie nie otrzymam :P
A specyfikacja to:

Procesor: Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho Black-White
Płyta główna: AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/
Pamięć RAM: G.Skill 8GB (2x4GB) 1600MHz CL7 RipjawsX
Druga pamięć RAM:
Dysk twardy: Kingston HyperX 3K 120GB SATA3 (510/555MB/s)
Drugi dysk twardy: Western Digital Black 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
Karta graficzna: Gigabyte ???
Karta dźwiękowa: -
Karta sieciowa: TP-Link TL-WN881ND /N300
Nagrywarka DVD / BluRay: Liteon iHAS524 SATA LabelTag (black)
Obudowa: Aerocool PGS Mechatron Black (b/z)
Zasilacz: Corsair CS650M 650W 80+ Gold modular

Edytowane przez KriX96
Link to post
Share on other sites

Na stockowych zegarach r9 290 jest faktycznie trochę słabsza od 290x, kwestia tego, że obydwie kręcą się  do podobnego poziomu, a wtedy różnice są minimalne i napewno nieadekwatne do różnicy w cenie. Przesiadanie się z r9 290 na wersję z X to jakaś pomyłka. Pozostaje ten GTX, ale też śmiem twierdzić, że nie warto dopłacać :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Przydało by się przede wszystkim podać specyfikację kompa   Do i5 lub i7 polecał bym GTX 780 GHz   http://pclab.pl/art55463-14.html

 

Chyba polecasz bo masz i taka musi bedzie lepsza. Wkleiles akurat ta strone z wynikami po OC gdzie GTX jest troche lepszy , reszta testu wyglada tak ze to dwie rowne karty , a momentami nawet R 290 wypada lepiej. Typowy test pclab-a faworyzujacy wszystko inne niz AMD, zapomnieli podac ze wystawili karty AMD z referencyjnymi chlodzeniami (patrz data testu) przeciwko GTX-owi z niereferencyjnym chlodzeniem. Z tym chlodzeniem to R9 290 i 290x ma klopoty z utrzymaniem stokowych zegarow. 

Osobiscie polecam R290 lub R290x z autorskim chlodzeniem. AMD zawsze jest troche uposledzone ze sterownikami , ale finalnie zawsze sie pozbieraja. Z reszta test na sterownikach beta co w przypadku AMD ma wieksze znaczenie bo to kompletnie nowa karta.

I do tego wychodzi powoli "mantle" wyglada obiecujaco , ale to trzeba poczekac.  Pozdr. 

Link to post
Share on other sites
w którą lepiej zainwestować?

 

Jeśli chodzi o wydajność GPGPU tych nowych Gameingowych kart nV to jest totalna porażka.

Żeby w obliczeniach podwójnej precyzji 780Ti był zaginany przez np. hd7870 :!: (dopiero odpowiedniki do GPGPU od nV np Tesla radzi sobie jak trzeba).

 

 

Może dobrze się jeszcze zastanów nad zmianą tej 290-tki ;)

Edytowane przez __czarny_grzyb__
Link to post
Share on other sites

Wszystko też zależy od gier, w które będziesz grał. Gry typu Wiedźmin bardziej NV, BF3,4 to AMD.  Kontynuacje gier większości idą w parze z firmą. Ja mimo tego, że dużo gram w BF4 to zakupiłem 780 gdyż Radeonów było jak na lekarstwo a kupowałem równocześnie monitor więc nie chciałem już czekać bo czekałem od listopada, a testy R9 290 nie były rewelacyjne (mowa tu o temp. i pracy). Mantle faktycznie daje kopa ale czy w tej chwili mając sprzęt za 4/5 tys. odczuje, ktoś bardzo wydajność? Nie jestem fanem ani jednej ani drugiej strony, posiadałem karty tej i tej firmy. Jak długo 780 będzie wydajna ciężko powiedzieć mam nadzieje, że jak najdłużej :)

 

Edit/

Daj znać co wybrałeś.

Edytowane przez Bonesso
Link to post
Share on other sites

Chyba polecasz bo masz i taka musi bedzie lepsza. Wkleiles akurat ta strone z wynikami po OC gdzie GTX jest troche lepszy , reszta testu wyglada tak ze to dwie rowne karty , a momentami nawet R 290 wypada lepiej.

Nie zgodzę się z tym co piszesz.

Skoro GTX po OC jest wydajniejszy to czemu miałby nie dawać tej strony z testu?

To tak jakby nie porównywać 290/x z mantle kontra GTX z DX11 w Battlefield 4. Jeżeli karta ma takiego możliwości to należy z tego korzystać i w ten sposób to przedstawiać. A AMD z Mantle w BF4 niszczy GTX'y.

Porównywanie sprzętu przy uwzględnieniu maksimum z jednej jak i drugiej strony jest jak najbardziej ok. Jeżeli 290/x nie byłby podkręcony to wtedy można by mówić o niesprawiedliwości. W tej sytuacji jasno wynika, że GTX jest po prostu szybszy.

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie zgodzę się z tym co piszesz. Skoro GTX po OC jest wydajniejszy to czemu miałby nie dawać tej strony z testu? To tak jakby nie porównywać 290/x z mantle kontra GTX z DX11 w Battlefield 4. Jeżeli karta ma takiego możliwości to należy z tego korzystać i w ten sposób to przedstawiać. A AMD z Mantle w BF4 niszczy GTX'y. Porównywanie sprzętu przy uwzględnieniu maksimum z jednej jak i drugiej strony jest jak najbardziej ok. Jeżeli 290/x nie byłby podkręcony to wtedy można by mówić o niesprawiedliwości. W tej sytuacji jasno wynika, że GTX jest po prostu szybszy.

 

Ale ja dla odmiany sie z toba zgodze. Ale w momencie robienia tego testu dostepne byly referencyjne R9 290x i R290. Z tak kiepskim chlodzeniem ze karta na stokowych zegarach zbijala nizej takty bo jej bylo za goraco. Dopiero to pozniej zauwazono. Wiec uczciwym byloby porownanie tych kart z takim samym chlodzeniem. Wtedy mozna pokazac wydajnosc jednej i drugiej po OC , obiektywnie. Wina AMD ze wypuscilo bubla na poczatku (chlodzenie) i pclab-a bo jak to czesto bywa jakies detale im uciekly. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Coś w tym jest co mówisz... jeżeli by generalizowali w tym teście to fakt, jest to nie fair. Ale jeżeli porównujemy po prostu kartę A i kartę B, wykorzystując przy tym ich maksymalny potencjał to gitara.
Szkoda, że dopiero teraz pojawiają się wersje niereferencyjne. Wina AMD. ;)
Ciekawe co Autor wybrał... :> zakładać temat i mieć w nosie wszystkie rady... ehhh...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...