Skocz do zawartości

Czy R9 270 rzeczywiście będzie dla mnie najlepszy?


Recommended Posts

Witajcie!

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: (upgrade w lutym, kwota do 650 złotych)

 

-Zastosowanie: gry RPG i FPP m.in: Skyrim, Far Cry 3, Metro Last Light, War of the Roses, Wiedźmin 1 i 2, Dark Souls

 

-Model i moc zasilacza: OCZ ZT 650W

 

 

-Reszta specyfikacji: MSI Z77a-G43, intel i5 3570k, Goodram 2x4GB 1333MHz, obudowa Silentium Gladius M40.

 

-Gram na monitorze 22'' w rozdzielczości 1680:1050 i na TV 42'' w Full HD.

 

-Dodatkowe wymogi: karta nowa, niegłośna, najlepszy potencjał wydajność/cena.

 

Mimo, że od lat posiadam wyłącznie karty od Nvidii to wydaje mi się, że najlepszym obecnie wyborem do mojego komputera będzie Radeon R9 270, ewentualnie GTX 660. Co o tym myślicie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witaj, w przedziale do 650zł na dzień dzisiejszy faworytem będzie GTX 660. Jest on kilka % wydajniejszą kartą od Radeona R9 270. Zapewne spotkałeś się z tym, że AMD wprowadziło Mantle co daje naprawdę sporego kopa kartom od "czerwonych" jednak jest to jeszcze nie do końca dopracowane. Z Mantle jak na razie chyba tylko Battlefield 4 umie skorzystać także nie popadałbym w hurraoptymizm, bo i sam BF4 jest produkcją niedopracowaną.

Z GTX'ów 660 polecam Gigabyte,Asus lub MSI ze wskazaniem na MSI TF. Kultura pracy chłodzenia TwinFrozr od MSI stoi na wysokim poziomie, chłodzenie jest ciche a zarazem bardzo wydajne. 

Dokładnie ten model : http://allegro.pl/msi-gtx660-twin-frozr-oc-2gb-ddr5-1098-6008-i3922691623.html

Link to post
Share on other sites

hej, GTX 660 nie jest szybszy od R9 270 tylko troche wolniejszy

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r9-270-test.html

 

R9 270 i R9 270X to ogolnie ta sama karta tylko z obnizonymi zegarami i z tego co czytalem nie ma problemu zeby podkrecic ja do 270X (oczywiscie GTX 660 tez mozna podkrecic)

GTX 660 jest juz troche leciwa konstrukcja i osobiscie uwazam ze kupowanie nowego jest takim sobie pomyslem

R9 270 ma przed soba jeszcze Mantle, w BF4 dziala dobrze, jak bedzie w przyszlosci z grami - tego nie wie nikt.

Osobiscie bralbym R9 270 Gaming od MSI albo wstrzymal sie miesiac i zobaczyl co pokaze GTX 750 ti na Maxwellu

Link to post
Share on other sites

R9 270 jest wydajniejszy i się powinien więcej podkręcić przynajmniej do poziomu r9 270x. POlecam wersje gaming od msi. Powinno być naprawdę cicho.

Po oc 

 

http://tpucdn.com/reviews/ASUS/R9_270_Direct_Cu_II_OC/images/perf_oc.gif

 

Edytowane przez untited898
Link to post
Share on other sites

kupuj r9 270 od msi i nie słuchaj tych który mówią i piszą że gtx 660 jest wydajniejsza od r9 270 bo to bzdura jedynie w crysis 3 gtx ma przewagę 2 -4 klatek

r9 270 jest o 10 -15% bardziej wydajna i po OC jest na poziomie r9 270x

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

 

Tak jak się spodziewałem, zdania są podzielone. Biorę pod uwagę technologię Mantle, pomimo, że dopiero raczkuje to daje nadzieje, że w przyszłości jej zastosowanie da dobry efekt w grach.

GTX TF znacznie przekracza mój budżet, a ten zaproponowany z Allegro ma roczną gwarancję. Poza tym nie będę miał problemu z wyborem konkretnego modelu, bardziej nurtuje mnie wybór pomiędzy R9 270, a GTX 660 :)

Sporo czytałem o GTX 750 i może  rzeczywiście poczekać na niego, ale nie ukrywam, że budzi obawy m. in. jego okrojona szyna danych.

Kartę kupuje raz na kilka lat dlatego wybór jest tak trudny :/

Edytowane przez thaiphoon
Link to post
Share on other sites

Witam, dodam tylko coś od siebie. Kolega ma 270 oraz wersje z X. Po odblokowaniu mnożnika 270 ma identyczne parametry co 270x, jedyna różnica to sekcja zasilania - r9 270x troszeczkę lepiej się kręci, ale jest to 5% wydajności, może mniej. Model od MSI działa naprawdę cichutko i stabilnie :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...